Skocz do zawartości

Problem, gwarancja komputronik


Recommended Posts

Witam,

Tydzień temu odesłałem moją kartę graficzną na gwarancję. Zakupiłem ją na forum aukcyjnym jako używaną z dowodem zakupu i innymi rzeczami zawartymi w pudełku. Gdy serwis uznał sprzęt za wadliwy, wystawił on komentarz w tej sprawie. 

 

"Uprzejmie informuję, że w sprawie zlecenia reklamacyjnego o numerze RMA jak w temacie XXXXXXX mamy decyzje wymiany sprzętu. Niestety w chwili obecnej nie posiadamy identycznego sprzętu na magazynie i może być on już niedostępny. Proszę o przejrzenie naszej oferty i ewentualny wybór innego modelu o podobnych parametrach do kwoty 1379 złotych brutto."

 

Pytając czemu nie mogę dostać zwrotu pieniędzy, pani z serwisu napisała że dane widniejące na fakturze (osoby od której odkupiłem kartę) są inne od tych które podałem w formularzu RMA.

 

Czy istnieje możliwość korekty faktury? Skoro mogą wymienić mi sprzęt o wartości 1379zł to czemu nie mogą mi oddać pieniędzy? 

 

Ewentualnie rozpatruje wybór innej karty (EVGA GTX 960 FTW 4GB lub jakiegoś radka). Problem w tym że 970 jest o 15zł za droga i nie można dopłacać.

Karta którą oddałem to EVGA GTX 770 SC w/ ACX 2GB.

 

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy rękojmia mnie obejmuje ale nie chciałem kombinować ponieważ dane na fakturze się różnią i cieszę się że w ogóle mam możliwość wymiany sprzętu. Nowa gwarancja, więcej vram, mniejsze zużycie prądu a przecież za kartę dałem tylko 900zł. Więc i tak będę do przodu gdy wybiorę GTX960 FTW która bardzo mi się podoba. Ale wolałbym gtx 970 lub R9 390 ale wątpię żeby na przestrzeni 2 tyg. cena spadła. Oczywiście mogę czekać w nieskończoność ale chce już kartę z powrotem.

 

Update:

Traktują tą gwarancję jako sztuka za sztukę więc to zrozumiałe. Szkoda tylko że z cenami i dostępnością u nich w kratkę.

Edytowane przez gural23
Link to post
Share on other sites

Do GTX 970 brakuje około 50 zł  , ale nie bede Ciebie dobijał ^^

 

Dobra co do kart to masz 2 wybory GTX 960 lub R9 380 i np:

GTX 960 ( nie wiem czy dadzą Tobie gre?)

MSI GeForce GTX 960 4GB GAMING + kupon na grę Metal Gear Solid V

EVGA GeForce GTX 960 4GB SuperSC + kupon na grę Metal Gear Solid V

ASUS GeForce GTX 960 4GB STRIX + kupon na grę Metal Gear Solid V

GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB G1.GAMING

 

R9 380

MSI Radeon R9 380 4GB GAMING

GIGABYTE Radeon R9 380 4GB G1.GAMING

Club3D Radeon R9 380 4GB Royal Queen

 

Pewnie teraz zapytasz która lepsza  ;)


Rękojmia jak i gwarancja Ciebie dotyczą! Tak jak kolega napisał w późniejszym etapie masz możliwość wyboru, a tu narzuca decyzje sklep - komputronik.

 

Ale dziwi mnie jedna rzecz? Czemu sam jej nie wysłałeś do EVGA? Za kuriera zapłaciłbyś około 50-100 zł, a znając z opowieści serwis EVGA ludzie czasem wychodzili na tym lepiej!

Edytowane przez Naksos
Link to post
Share on other sites

Chodziło mi bardziej na opinii co do wydajności czy bardziej się opłaca R9 380 czy GTX 960 albo czekać na spadek cen ale dzięki za starania ;)  Club 3D jakoś mnie nigdy nie zachęcało do kupna a co do asusa to mam złe przeczucia co do  ich serwisu.

 

UP

W sumie to nie 50 zł tylko 16zł.

http://www.komputronik.pl/product/250581/Elektronika/Cz%C4%99%C5%9Bci_PC/GIGABYTE_GeForce_GTX_970_4GB_mini_ITX.html

Edytowane przez gural23
Link to post
Share on other sites

Porównań gtx960 vs  R9 380 pełno na Youtube 

Zawsze możesz taką grafikę sprzedać, dołożyć różnice i kupić R9 390 lub GTX970.

Szkoda tylko że sam jej nie wysłałeś do EVGA...

Edytowane przez Naksos
Link to post
Share on other sites

 

 

Czy istnieje możliwość korekty faktury? Skoro mogą wymienić mi sprzęt o wartości 1379zł to czemu nie mogą mi oddać pieniędzy?

 

Napisz do gościa od którego kupiłeś, aby zrobił korektę(pośredniczył), a kasę przelali na Twoje konto. Nie powinno być problemu.

Link to post
Share on other sites

W MSI jest tak że nawet jeśli jesteś 2 właścicielem po zakupie od pierwszego to nie robią problemu. Dzwoniłem i pytałem gdyż przez chwile miałem MSi R9 270x która była zarejestrowana u nich na stronie. Człowiek powiedział żeby ja zarejestrować u siebie na koncie, gdyż ważny jest tylko dowód zakupu i nr. seryjny produktu do ewentualnego skorzystania RMA! 

 

Dla tego omija się oddawanie gratów do sklepu na gwarancje jeśli jesteś następnym z kolei właścicielem... Zwłaszcza zakupionych rzeczy w Morele.net . U nich tylko 1 właściciel może składać reklamacje, gwarancje itp.

 

Komputronik to cwane świnie! Ponieważ oni mają własny serwis, a sprawa wygląda następująco.... Twoja karta padła, tak stwierdzili u siebie na serwisie. Dali Tobie oferte karty o podobnych parametrach na dzień dzisiejszy, a Ty z tego musisz skorzystać! Jak tylko Ciebie ogarną to Twoja stara grafika pójdzie do EVGA, a komputronik może dostać nową np: GTX970 która pójdzie na sprzedaż sklepową!

Link to post
Share on other sites

Co do zwrotu pieniędzy, to zgodnie z ustawą : z dnia 27 lipca 2002 o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej. Sprzedawca jest zobowiązany do naprawy produktu, lub w razie niemożliwości naprawy ( bądź nieopłacalności ), musi zaproponować produkt o tych samych parametrach lub lepszych ( i zwykle tu nie ma do gadania, co ci by nie dali ) 
Zwrot pieniędzy jest możliwy tylko, pod 2-giej naprawie, wymianie tej karty.

Ty się ciesz, że dali ci możliwość wyboru w tej cenie co na fakturze ( bo nie muszą ). 

Choć dziwne, że nie chcą przyjąć dopłaty ( ale tak jak wspomniałem, oni są zobowiązani tylko do wydania ci lepszej karty za darmo ( do tej ceny co zapłaciłeś, więc oczywistym jest, że ograniczą się do tej kwoty, aby "stracić" jak najmniej )  

Link to post
Share on other sites

Hej ludziska ;)
Dziś natkałem się na nową kartę w sklepie komputronik. Ciekawe skąd się ona tam wzięła :)

 

http://www.komputronik.pl/product/255895/Elektronika/Cz%C4%99%C5%9Bci_PC/Wyprzeda%C5%BC_GeForce_GTX_770_EVGA_2GB_Superclocked.html

 

Pani zajmująca się moją reklamacją jest na urlopie więc dopiero po następnym weekendzie będę szykował się do wyboru karty :)

Jeśli przecenią R9 390/970 to biorę z marszu. Jak nie to 960 4GB FTW na wypasie bo 380 to jakiś biedny Club3D. ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...