Skocz do zawartości

Zestaw do gier + dla grafika [6000 - 9000 zł]


Recommended Posts

Hej,

 

Na samym początku powiem, że wiem, że dla wielu wyda się to przesadą - 9 tys za komputer, ale proszę o nie wyśmiewanie się ze mnie http://www.forumpc.pl/public/style_emoticons/default/smile.png

Ogólnie nie interesuje mnie nic poniżej 6 tys bo ta kwota i tak będzie mi zwrócona z firmy, zaś nie chcę dopłacać do niego więcej niż 3 tys z własnej kieszeni, stąd limit 9k.

 

Na komputerach się znam, ale zawsze jest ktoś kto ma większą wiedzę i może wspomóc poradą lub wskazówką, stąd moja prośba o ocenę i ewentualną modyfikację poniższego zestawu, nad kupnem którego się zastanawiam (jego koszt to 9 k)

 

  • Zastosowanie komputera : Gry+Grafika
  • Maksymalna kwota : 9000
  • Których części potrzebuję : Wszystkich
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : TAK (procesor do minimum 4.7 Ghz)
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: Samsung 27' Full HD 120Hz
  • Specjalne wymagania : ...
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : 1 TB WD dysk
  • Własna propozycja zestawu : poniżej

 

Dysk Seagate 3.5'', 2TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST2000DM001)

318,00

Obudowa Thermaltake LEVEL10 GT by BMW Design Studio USB3.0 Window - Snow Edition (VN10006W2N)

865,01

Chłodzenie CPU Be Quiet! Dark Rock PRO 3 (BK019)

325,00

Zasilacz SeaSonic G Series RM 80 Plus Gold 750W (SSR-750RM F3)

624,01

Dysk SSD Samsung 850 PRO ASAP 256GB 2,5" (MZ-7KE256BW)

609,00

Karta graficzna Zotac GeForce GTX 980 Ti AMP Extreme, 6GB DDR5 (384 Bit), HDMI, DVI, 3xDP (ZT-90505-10P)

3389,00

Procesor Intel Core i7-6700K Skylake, socket 1151, 64bit, 4.2GHz, 95W, cache 8MB, BOX (BX80662I76700K)

1599,00

Płyta główna Asus Z170 PRO GAMING

655,00

Pamięć G.Skill DDR4 16GB (4x4GB) Ripjaws4 3000MHz CL15 XMP2 Red (F4-3000C15Q-16GRR)

 

631,01

 

 

Moje wątpliwości:

- dysk seagate czy lepiej jakiś WD?

- obudowa - wiem że jest "z kosmosu", ale poza dośc ekstrawaganckim wyglądem zbiera bardzo dobre recenzje dot. funkcjonalności, jakości wykonania oraz chłodzenia, po prostu ta cena budzi moje wątpliowści, może jest coś równie dobrego (koniecznie z taką ilością wbudowanych wiatraków jak ta) ale tańszego

- chłodzenie - miałem Dark Rock PRO 2 i byłem happy, chociaż wiem że wszyscy mają parcie na Noctua (gdyby tylko nie kaleczyła tak bardzo mojego poczucia estetyki...)

- zasilacz - żyję w przeświadczeniu że najlepiej wziąć SeaSonic (niektórzy inni producenci kupują od nich i przebrandowują), czy może spojrzeć na inną markę /ilość W ?

- dysk Samsunga - na pewno chcę samsunga, ale nie wiem czy PRO 256 czy EVO 500 GB ?

- grafika - w sumie jestem pewien że nie znajdę nic lepszego niż ta wersja, nad ASUS Strix , MSI i Gigabyte ma przewagę w postaci chłodzenia (w innym wypadku wybrałbym właśnie ASUS Strix)

- procesor - nie mam wątpliwości

- płyta główna - wielka niewiadoma, tutaj wziąłem to co obsługuje duży zakres częstotliwości DDR4 i pozwala na SLI, ale czy to dobry wybór IDK

- tutaj problemem jest dopasowanie pamięci do chłodzenia CPU, tak aby się zmieściły (pamiętam ile czasu szukałem do mojego Dark Rock Pro 2), myślę że te pamięci są dobre porównujący do MHz i CL innych producentów za tę cenę.

 

Jestem otwarty na opinie, krytykę, bluzgi itp - wszystko mile widziane o ile pomoże mi w dokonaniu najlepszego wyboru http://www.forumpc.pl/public/style_emoticons/default/smile.png

Edytowane przez MacGyver
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

- dysk seagate czy lepiej jakiś WD?

 

Jedni wolą WD, drudzy Seagate. Nie ma tutaj jednego słusznego wyboru

 

 

 

- obudowa - wiem że jest "z kosmosu", ale poza dośc ekstrawaganckim wyglądem zbiera bardzo dobre recenzje dot. funkcjonalności, jakości wykonania oraz chłodzenia, po prostu ta cena budzi moje wątpliowści, może jest coś równie dobrego (koniecznie z taką ilością wbudowanych wiatraków jak ta) ale tańszego

 

A co Ty będziesz się chłodzić w tej obudowie ? Po co Ci tyle wentylatorów ? Zerknij na ofertę Phanteksa.

 

 

 

- chłodzenie - miałem Dark Rock PRO 2 i byłem happy, chociaż wiem że wszyscy mają parcie na Noctua (gdyby tylko nie kaleczyła tak bardzo mojego poczucia estetyki...)

 

W takim budżecie można się zastanowić nad jakimś kompaktem.

 

 

 

- zasilacz - żyję w przeświadczeniu że najlepiej wziąć SeaSonic (niektórzy inni producenci kupują od nich i przebrandowują), czy może spojrzeć na inną markę /ilość W ?

 

Zerknij sobie na EVGA G2 z 10 latami gwarancji.

 

 

 

- dysk Samsunga - na pewno chcę samsunga, ale nie wiem czy PRO 256 czy EVO 500 GB ?

 

Gdzie EVO do takiego zestawu. Ogólnie powiem tak. Budżet jest, to bierz 850Pro. W normalnym zastosowaniu, grach nie odczujesz jednak zbyt dużej różnicy w porównaniu z chociażby MX 200 w znacznie niższej cenie

 

 Poszukaj pamięci low-profile i nie będziesz miał żadnego problemu. Zawsze zostaje Ci montaż w 2 oraz w 4 slocie. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jedni wolą WD, drudzy Seagate. Nie ma tutaj jednego słusznego wyboru

 

 

 

 

A co Ty będziesz się chłodzić w tej obudowie ? Po co Ci tyle wentylatorów ? Zerknij na ofertę Phanteksa.

 

 

 

 

W takim budżecie można się zastanowić nad jakimś kompaktem.

 

 

 

 

Zerknij sobie na EVGA G2 z 10 latami gwarancji.

 

 

 

 

Gdzie EVO do takiego zestawu. Ogólnie powiem tak. Budżet jest, to bierz 850Pro. W normalnym zastosowaniu, grach nie odczujesz jednak zbyt dużej różnicy w porównaniu z chociażby MX 200 w znacznie niższej cenie

 

 Poszukaj pamięci low-profile i nie będziesz miał żadnego problemu. Zawsze zostaje Ci montaż w 2 oraz w 4 slocie. 

  1. Procesor Intel Core i7-6700K Skylake, socket 1151, 64bit, 4.2GHz, 95W, cache 8MB, BOX (BX80662I76700K)
  2. Chłodzenie CPU Be Quiet! Dark Rock PRO 3 (BK019)
  3. Karta graficzna Zotac GeForce GTX 980 Ti AMP Extreme, 6GB DDR5 (384 Bit), HDMI, DVI, 3xDP (ZT-90505-10P)
  4. Pamięć Corsair Vengeance LPX DDR4, 16GB(2x8GB) 2400MHz, CL14, Red (CMK16GX4M2A2400C14R)
  5. Płyta główna Asus MAXIMUS VIII RANGER V1.0 (M8R)
  6. Dysk SSD Crucial MX200 250GB 2.5' SATA III (CT250MX200SSD1)
  7. Dysk Seagate 3.5'', 2TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST2000DM001)
  8. Zasilacz Be Quiet! Dark Power PRO 10 850W 80PLUS Platinum, 10.4 dB, 4/1 (OCK) (BN203)
  9. Obudowa Thermaltake LEVEL10 GT by BMW Design Studio USB3.0 Window - Snow Edition (VN10006W2N)

- Jak widać zmieniłem pamięci na takie o niższym CL a zarazem tańsze o 100 zł, mam tego samego typu pamięci obecnie ddr3 z chłodzeniem dark rock pro 2 więc zakładam że wszystko będzie pasować

 

- Zmieniłem SSD Samsunga na Crucial o takiej samej pojemności, podobnej wydajności, a tańszy o ponad 200 zł

 

- Zmieniłem zasilacz z Seasonic 750 Gold na bQ 850 platinum (zresztą też stworzony na bazie Seasonica) i tutaj 150 zł dopłacam, myślałem też o EVGA G2 bo to oszczędność 200 zł, ale nie ma go w morele a dodatkowo naczytałem się mnóstwa pozytywów o tym be quiet

 

- Płytę główną zamieniłem z Pro Gaming na MAXIUMUSA dopłacając 100 zł.

 

- co do chłodzenia kompakt, jestem w tym zielony, nie wiem czym się to je, jak coś wybrać itp...

 

Cena sumaryczna teraz wychodzi: 9080 zł

Link to post
Share on other sites

Na płycie MSI, dokładnie nie pamiętam jakiej, ale dobrze pamiętam, że cenowo była ok 700-750zł, prawdopodobnie Gaming Pro, kości G.Skill Ripjaws 3000MHz stabilnie poszły na 3,8GHz i przechodziły testy, na ok 4GHz działały stabilnie, ale sypały się w testach syntetycznych. 

Temat znalazłem przy okazji czytania testach DDR3 vs DDR4.

Edytowane przez Bastazar
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na płycie MSI, dokładnie nie pamiętam jakiej, ale dobrze pamiętam, że cenowo była ok 700-750zł, prawdopodobnie Gaming Pro, kości G.Skill Ripjaws 3000MHz stabilnie poszły na 3,8GHz i przechodziły testy, na ok 4GHz działały stabilnie, ale sypały się w testach syntetycznych. 

Temat znalazłem przy okazji czytania testach DDR3 vs DDR4.

Hej

 

Płyta Maximus "moja" obsługuje tylko do 3400 MHz.

Zastanawiałem się nad pamięciami 3000MHz ale szczerze mówiąc, patrząc na testy, istnieje tylko różnica w testach syntetycznych pomiędzy 2400 a 3000 tym bardziej że te 3000 mają większe opóźnienie. Dlatego wybrałem coś "spokojnego".

 

Panie, co to za grafika ?  

 

 

 

A na jakiej płycie głównej ?  Ludzie, nie róbcie jaj. 

 

Programy z Adobre Creative Suite + Edycja video (nie jakaś super pro, programy typu power director itp) plus od czasu do czasu jakaś maszyna VMware

 

 

Co do zasilacza - jako alternatywę dla mojego beQuiet rozważałbym w takim razie:X

Zasilacz XFX Black Edition 850W Modular 120mm 80+ Gold (P1-850B-BEFX) (oparty na Seasonic) za 654 zł

Corsair RM 850W, 80PLUS GOLD, modularny, ATX, wentylator 140mm (CP-9020056-EU) za 645 zł

 

Który z tych trzech (wliczam do tego be Quiet z mojego zestawu za 860 zł) powinienem Waszym zdaniem wybrać (wszystkie trzy mają b dobre wyniki w testach, dużo dobrych opinii itp.)?

Link to post
Share on other sites

 

 

Zasilacz XFX Black Edition 850W Modular 120mm 80+ Gold (P1-850B-BEFX)


Fajny zasilacz tak samo ten od seasonic 

z fajną płytą na z170 ciężko ( bo ceny lecą w górę, a to co oferują prawie się nie zmienia ) 

tylko proszę odczep się od tego Thermaltake LEVEL10 GT by BMW Design Studio 
Jedyna zaleta tej obudowy to wbudowany hot swap, ni to wygodnie czyścić ( filtry wysuwane do tyłu i niejednorodna powierzchnia + wiele "meszowych filtrów" )  ni to wygląda ( choć to oczywiście jest sugestywne ) 
Prędzej bym nas-a do HOT swap kupił i obudowę np phanteksa 

Choć zrobisz jak uważasz, o gustach się nie dyskutuje 

 
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Coraz bardziej przychylam się do tego zasilacza XFX, cena bardzo dobra jak na taką jakość.

Wielu mi mówi że 850W to za dużo, ale tutaj można sobie wyliczyć:

http://outervision.com/power-supply-calculator

 

I np tam po dokładnym przeliczeniu (włączając moje podkręcenie procka i karty) wynik jest taki (oczywiście jest to artość dla szczytu obciążenia sięgającego 90%, sytuacja mało spotykana):

Load Wattage: 654 W
Recommended UPS rating: 1200 VA
Recommended PSU Wattage: 704 W

 

 

Co do obudowy...wiem wiem, szukam czegoś innego ale jakoś nie mogę znaleźć czegoś w stylu:

- biało czarny design (ewentualnie mogę poświęcić)

- duże i ciche wiatraki już wbudowane, najlepiej 4 (przod, tył, góra, bok)

- dużo miejsca w środku

- dużo miejsca na ułożenie kabli za płytą

- cicha

Edytowane przez MacGyver
Link to post
Share on other sites

 

 

wiatraki
 
Mówisz o wentylatorach.
Ja osobiście wymieniłem prawie wszystkie wentylatory u siebie i zaprojektowałem przepływ powietrza, kupując każdy z wentylatorów z odpowiednim przepływem. 

choć wyszło mi to grubo ponad 300 zł licząc wentylatory na coolerze CPU 
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...