Skocz do zawartości

Wymiana najsłabszego ogniwa w moim komputerze, prośba o pomoc.


Recommended Posts

Witam,

wziąłem się trochę za modernizowanie mojego PCta, dzisiaj dotarła karta GTX 970 w wersji 100me od MSI i mam wrażenie, że reszta zestawu pozostaje w tyle, tak jakby "nie pozwalała rozwinąć jej skrzydeł", a przynajmniej tak mi się wydaje :)

 

Czy Waszym zdaniem coś powinienem zmienić aby całość ładnie współgrała i posiadała w miarę równy potencjał? Na chwilę obecną wydaje mi się, że procek jednak może być trochę za słaby dla grafy.

 

Moja specyfikacja:

-Płyta główna: Gigabyte Z77-DS3H

-Procek i5-2500K

-SSD Crucial 256GB

-HDD 1TB ale chyba nie ma on większego znaczenia

-RAM 8GB (2x4GB)

-XFX 550W

-chłodzenie na procku od Silentium PC z 3 heat pipe'ami

 

Z ważniejszym komponentów to chyba tyle. Rozważam sprzedać procka+płytę główną i ew. kupić coś lepszego z możliwością podkręcenia. Obecna płyta główna umożliwia kręcenie jedynie poprzez wybranie jakichś tam fabrycznych profili, niestety nie można samemu zmieniać dowolnych parametrów jak to jest w przypadku standardowego OC.

 

Najszybszą opcją na zwiększenie wydajności to myślę właśnie OC procka, chłodzenie da radę ale płyta do wymiany, a jak już wymieniam płytę to chyba bez sensu inwestować w taką na socket do i5-2500k i lepiej od razu zmienić procka na nowszy.

 

Co myślicie? Jest sens się w coś bawić? Nie ukrywam, że im mniej wydam tym lepiej, dopiero poszło prawie 1600zł na grafę i trochę szkoda wydać znów tyle :)

 

Kompa poza netem używam głównie do gier i np w takim Wiedźminie przy wszystkim ustawionym na ultra łażąc po lesie fps nie schodzą poniżej 60, jednak na rynku w Novigradzie (największe miasto w grze, bardzo dużo postaci itd.) fpsy spadają więc wychodzi na to, że procek przymula bo jest to miejsce typowe właśnie dla procesora.

Z góry dziękuję za opinie i pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Cześć . 

 

Na tej płycie spokojnie podkręcisz swoją i5 do 4.5 ghz , i to w zupełności powinno Ci wystarczyć na dość długi czas .

 

http://www.purepc.pl/plyty_glowne/test_plyt_glownych_lga_1155_z_intel_z77_pod_ivy_bridge?page=0,1

 

http://www.overclock3d.net/reviews/cpu_mainboard/gigabyte_z77_overclocking_guide/1

Edytowane przez UncleFester
Link to post
Share on other sites

sekcja zasilania na tej płycie jest tak uboga ( co więcej bez żadnego radiatora ), że przy OC rzędu 4.5GHz pewnie by się spaliła. gdybyś miał możliwość podbicia napięć 

Nadal nie rozumiem czemu ludzie kupują płyty, nie patrzą na sekcje zasilania. Przecież to jedna z najważniejszych cech płyty głównej przy odblokowanym procesorze. 

Edytowane przez kokosnh
Link to post
Share on other sites

sekcja zasilania na tej płycie jest tak uboga ( co więcej bez żadnego radiatora ), że przy OC rzędu 4.5GHz pewnie by się spaliła. gdybyś miał możliwość podbicia napięć 

 

Nadal nie rozumiem czemu ludzie kupują płyty, nie patrzą na sekcje zasilania. Przecież to jedna z najważniejszych cech płyty głównej przy odblokowanym procesorze. 

Dostałem ją w zestawie po niższej cenie, nie myślałem wtedy nawet o OC.

Sprawdź wersję biosu na swojej płycie , może chociaż te 4 ghz. da rade wycisnąć , u mnie praktycznie bez zmiany napięcia 1.26 v czyli zmiana o  0.06 v .

 

Bios mam w wersji F9

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...