Skocz do zawartości

Reset, błędy po dołożeniu kolejnych G.Skill 2 x 4GB 2400Mhz


Recommended Posts

Ano właśnie mogą być według mnie podobne problemy bo jak widzisz chodzi raczej o profil XMP i taktowanie pamięci ewentualnie dual channel więc teoretycznie jest szansa na podobny scenariusz ale możesz spróbować.

 

Kurdę jak dla mnie w tym wypadku memtest nic nie wykryję. To jest raczej problem procka we współpracy z Ramem. Dołożyłeś kolejny zestaw dual channel dla kontrolera procka z takimi taktowaniami to może być już za dużo. Jeden z najwiekszych portali (nie pamiętam, który dokłądnie) wręcz nakazuje OC z wyłączonym XMP więc coś w tym musi być

Edytowane przez Melman1980
Link to post
Share on other sites

Panowie zajebi***e DZIĘKUJE! Wszystkim którzy w tym temacie i w sąsiednim u innego kolegi dali porady.

Mam nadzieję że komuś tez to pomoże dla tego dodam fotki. 

 

Na początek:

 

Zakładki z ustawieniami w ASRock Z87 Extreme4 / ASUS Z87-A / MSI Z87-G43 / Gigabyte Z87X-UD3H

System Agent: System Agent Voltage / CPU System Agent Voltage / CPU SA Voltage / CPU System Agent

 

Po dodaniu 0.005v w CPU SA Voltage  oraz WYŁĄCZENIU intel C-State problemy z pamięciami ustąpiły!

 

Jak to wygląda u mnie > zdjęcia. 

 

http://i60.tinypic.com/1zohk3m.jpg

 

 

http://i59.tinypic.com/2qmlm43.jpg

 

http://i61.tinypic.com/zjglsy.jpg

Link to post
Share on other sites

nie no, dodaj trochę więcej dla zapasu, ( stabilności )
Tak jak z podkręcaniem CPU, nie zostawiasz woltażu tam gdzie CPU nie wysypuje już błędów ( na granicy stabilności ), tylko dajesz mu trochę zapasu 

Ale tak jak wcześniej mówiłem, jest to częste zjawisko po obsadzeniu wszystkich banków pamięci, żadna nowość. 
Wystarczy przejrzeć zagraniczne fora. 

Link to post
Share on other sites

Szczerze zgłupiałem bo nie wiem o co chodzi?

 

Teraz tylko wychodzi na to że to wszystko wielka kicha. Człowiek wydaje kase i nie może wsadzić 4 kosci żeby to fajnie wyglądało i służyło bo wywala błędy!  MASAKRA.

 

Nie po to płaciłem tyle kasy żeby chodziły na 1600 Mhz

 

Temat już się pojawia po raz kolejny więc napiszę. Człowiek wydaje kasę na zestaw dwóch modułów pamięci 2x4GB który jest sprzedawany jako komplet który ma gwarantowane działanie na danych parametrach jako ZESTAW dwóch modułów pamięci.

Jeżeli człowiek chce mieć zagwarantowane działanie czterech modułów 4x4GB to powinien kupić takowy, lub inny ZESTAW.

Druga sprawa to kontroler pamięci (zintegrowany w procesorze, czasem trafi się lepsza lub gorsza sztuka jeżeli chodzi o jej możliwości) który także może nie wyrabiać przy obsadzeniu wszystkich czterech slotów, fabrycznie podkręconymi pamięciami. Z ww podanych jedno drugiego nie wyklucza.

Link to post
Share on other sites

Kupiłem dzisiaj te pamięci (GSKill TridentX 4x4 GB 2400 CL10 na takiej samej płycie Z97 Gaming 7) i miałem taki sam problem. Pamięci ustawione pod profil XMP a tu zwisy, blue screeny, restarty komputera. Najpierw kombinowałem z podłączaniem pamięci do slotów z różnymi konfiguracjami, jeśli pierwszy zestaw to 1-1 a drugi to 2-2 to np 1-2-1-2, 1-2-2-1, 1-1-2-2 itd. W końcu dałem im większe napięcie z 1.65 V -> 1.70 V i od tej pory zero problemów. Nie kombinowałem z napięciem kontrolera pamięci, ale jak widać też pomaga.

Link to post
Share on other sites

tutaj jest błąd, bo ja mówiłem o napięciu kontrolera czyli 

  • Napięcie I/O CPU: CPU Input Voltage CPU Input Voltage / VCCIN Voltage CPU VRIN Extrernal Override 

    a nie VCCSA czyli System Agent ( które odpowiada, za cóż, "wszystko" mówiąc krótko ) i jest zalecane zwiększyć jeśli są problemy po obsadzeniu wszystkich gniazd DDR, bądź mamy problemy, przy gęstym ram-ie ( 8-16GB na kość )_


    podniesienie napięcia VCCIN jest zalecane przy podkręcaniu, lub wysokich taktowaniach RAM-u, aby uzyskać lepszą stabilność i wyższe możliwości OC  


     

Zwykle nie rusza się Napięć RAM-u, aby zobaczyć, czy to CPU nie wyrabia ( zwiększając VCCSA/IN ), czy RAM jest zły ( i potrzebuje większego napięcia do poprawnego działania ) . 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...