Skocz do zawartości

sterownik Nvidia - nie mogę zainstalować najnowszego...


Recommended Posts

Naprawdę nie wiem co tu ma specyfikacja do rzeczy, no ale proszę bardzo:

Windows 7 Professional

MSI Z87-G43
I5-4670K 3.4GHz
Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz
Asus GTX 970 

Nie wiem jak mam opisać szerzej problem bo zbytnio żadnych więcej szczegółów nie ma. Przeczytałem dziś, że wyszły nowe stery więc pobrałem je za pomocą nvidia geforce experience i chciałem zainstalować, ale podczas instalacji wyskakuje mi takie coś jak na screenie i nie mogę dobrnąć do końca instalacji. Jakim w ogóle cudem odpala mi się kreator sprzętu przy próbie instalacji sterów? Tyle razy instalowałem i jakoś nie pamiętam żeby kiedyś mi się uruchamiał... 

Edytowane przez popiol
Link to post
Share on other sites

Nie no kur.. nie czaje co jest grane ;/ Pousuwałem w panelu sterowania to co się dało, wyczyściłem również wszystko programem Driver Cleaner Pro w trybie awaryjnym, ściągnąłem ręcznie najnowszy sterownik pod mój system ze strony nvidia i dalej jest to samo! Niezależnie od tego czy wybiorę instalację ekspresową czy niestandardową... I co ja mam teraz zrobić? :(

http://images66.fotosik.pl/1148/1f36f9413c538256med.jpg

Edytowane przez popiol
Link to post
Share on other sites

Miałem ten sam problem kiedyś.

Pobierz nowe stery, odłącz neta, odinataluj wszystko co od Nvidia, usuń folder Nvidia z dysku, reset, zainstaluj na nowo stery, bez tego gowna jakim jest Nvidia experiance. A jak nie masz moniora 3D to po co Ci Nvidia Vision, mirecast etc. ???

 

Edytowane przez Evogin
Link to post
Share on other sites

Dzięki Evogin za rady, zrobiłem wszystko tak jak napisałeś i nadal jest to samo... Nawet wyłączenie antywirusa też nic nie pomogło. Ja naprawdę nie wiem co jest grane i już mnie szlag z tym trafia. Pierwszy raz się spotykam z takim problemem. Jakieś pomysły? 

Link to post
Share on other sites
Dzięki Evogin za rady, zrobiłem wszystko tak jak napisałeś i nadal jest to samo... Nawet wyłączenie antywirusa też nic nie pomogło. Ja naprawdę nie wiem co jest grane i już mnie szlag z tym trafia. Pierwszy raz się spotykam z takim problemem. Jakieś pomysły?

Na pewno wywaliłeś folder Nvidia? B)

Proponuje wtedy zrobić format, wyjdzie szybciej.

Link to post
Share on other sites

Jestem załamany, sprawa jest o wiele poważniejsza niż by się mogło wydawać. Wczoraj poprosiłem znajomego, który się dobrze zna na kompach i zazwyczaj jak miałem jakiś problem to potrafił mi skutecznie pomóc, wczoraj wziął on problem w swoje ręce za pomocą TeamViewer (za pomocą tego programu ponieważ mieszka on na drugim końcu Polski względem mnie), walczył z tym ponad godzinę i nic kompletnie nie wskórał... Próbował zainstalować sterownik ręcznie przez menedżer urządzeń i też nie idzie... Wyskakuje: "System windows napotkał problem podczas instalowania oprogramowania sterownika". Próbował wszystko co związane z nvidią wyczyścić za pomocą najnowszej wersji Driver Cleaner i również nic to kompletnie nie dało. 

Ja natomiast przed chwilą pobrałem starszą wersję sterownika (353.38) - tej wersji używałem przez ostatnie tygodnie (aż do przedwczoraj gdy chciałem zainstalować najnowsza wersję - 355.82 i obecnie jestem bez żadnego sterownika) i tej wersji teraz również nie mogę zainstalować, jest ten samo problem co przy próbie instalacji tego najnowszego sterownika... 

Macie jeszcze jakieś pomysły co ja mogę zrobić w tej sytuacji? Oprócz formata oczywiście. 

Link to post
Share on other sites

Ja jak czyściłem przedwczoraj starszą wersją - Drive Cleaner Pro to owszem robiłem to w trybie awaryjnym ale w tym programie wybierałem z listy tylko pozycję "nvidia" i czyściłem, znajomy wczoraj czyścił (nie robił tego w trybie awaryjnym) za pomocą Drive Cleaner 3 i po kolei czyścił aż cztery pozycje w tym programie: nvidia, nvidia stereo, nvidia WDM, nforce chipset. 

Link to post
Share on other sites

Tak oryginalny 64 bitowy Windows 7 Professional. Nie przypominam sobie żeby jakieś aktualizacje systemu się pojawiały. 

Edit. Ale te stery do GTX 980 i Titana mają identyczną numerację i identyczny rozmiar pliku więc to będzie to samo i nic to nie da... 

Edytowane przez popiol
Link to post
Share on other sites

Tak na pewno prawidłową wersję pobrałem, nie jestem aż tak roztrzepany :) Zresztą pierwotnie pobierałem przez Nvidia Geforce Experience więc on automatycznie narzuca jaką wersję należy ściągnąć. Później jak pobierałem ręcznie ze strony to oczywiście pobrałem taką wersję jak trzeba czyli dla Windows 7 64-bit. 

Link to post
Share on other sites

Sposób z DDU poskutkował! Dzięki wielkie :) Tylko mam jeszcze jedno małe "ale" - dlaczego nadal pasek startu ma taki jakby przeźroczysty kolor (jak system ma za słabą wydajność i włączy się podstawowy schemat kolorów to wtedy też się robi taki kolor startu) skoro zainstalowałem sterownik i zrobiłem restart, hmm?

Edit. Może to przez to, że nie instalowałem tych pierdół związanych z 3D? Zainstalowałem tylko sterownik graficzny, sterownik dźwięku i physx. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...