Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, jako że sprzedałem i7-4790k oraz mam kupca na mobo to teraz szukam płyty głównej pod G3258 która pozwoli na OC. Głównie zależy mi na OC min. 4.5GHz (celuje w 4.7GHz) a nie chce inwestować w chipsety Z. Płyta niekoniecznie musi mieć chłodzenie sekcji zasilania, sam mogę sobie takowe zamontować, celuję w przedział cenowy do max. 160zł

 

Tak więc znalazłem temat na forum, w którym wypisane są płyty główne oraz max. potwierdzone wartości OC pod adresem http://forums.anandtech.com/showthread.php?t=2389948

 

Pytanie, które płyty do dziś obsługują OC? Zależy mi na 2 jak najmocniejszych wątkach do kodzenia prostych gierek w środowisku Code::Blocks oraz Visual Studio i gry w DayZ, CS:GO oraz ARMA3. Zazwyczaj odpalone mam 2 systemy, Windows i Linux, zależnie od kaprysu jeden z nich działa w maszynie wirtualnej :D

 


interesują mnie głównie płyty używane na gwarancji

Edytowane przez braxi
Link to post
Share on other sites

OC jakie osiągniesz przy bezpiecznym napięciu zależy od CPU najbardziej -nie od płyty. Złożyłem kilka PCt-ów na tym procku i niektóre bez ruszania napięcia szły 4,2 GHz - a niektóre nie dobijały do 4 GHz nawet bez zmian Vcore .... Chyba , że masz pewną -sprawdzoną sztukę ....

Link to post
Share on other sites

Na TT nie widać sygna zaś niektorzy je włączają... Podaj resztę bebechow

no to trzymaj: HyperX Blue 2x4GB 1600@1866 CL9, Thermaltake Litepower 600W BE, 2x1tb hdd sata3, cooler spartan lt he922

Edytowane przez braxi
Link to post
Share on other sites

Płyta fajna, aczkolwiek czy aby asrock ostatnio nie zablokował OC po skandalu z win10?

 

edit, zablokował: http://forums.tweaktown.com/asrock/61413-when-will-pentium-g3258-oc-win-10-back-h81m_hds-r2-0-a.html

 

edit2: W zasadzie, bez update do najnowszego biosu to może i AsRock przejdzie, nadal siedzę na win7 ultimate więc problemy win10 mi nie straszne.

 

Co myslicie o http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-h81m-g-h81-dualddr3-1600-sata3-dvi-d-sub-matx-h81m-g-714048/? W zasadzie jedyne mobo B81 na którym jest tak 'mocna' i chłodzona sekcja zasilania.

Edytowane przez braxi
Link to post
Share on other sites

 

 

Jeszcze jedno - wirtualizacja i pentium... Odpuść sobie.
 

 

Nie zgodzę sie. Pentium ma VT-x (nie ma VT-d) i VirtualBox czy VMware ładnie śmiga. Uruchomienie 4 Linuxow, Win Xp i Win 8.1 na raz nie zrobiło specjalnie wrażenia. Pet wymięka dopiero gdy dołoży sie WinServer 2012 R2. Nie testowałem jeszcze z hypervisorami typu baremetal, ale bez VT-d raczej male szanse (no chyba ze jest jakiś trick). 

Tak wiec wszystko zależny jak chcesz korzystać z wirtualizacji, jeśli chcesz sobie odpalić Linuxa czy Linuxy w VirtualBoxie to nie ma problemu, wszystko działa stabilnie, a ten Pet z tematu jeszcze przecież można podkręcić...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...