Skocz do zawartości

Problem z monitorem Samsung 2243LNX :< co się dzieje?!


Recommended Posts

Witam,

 

Tak jak w temacie mam problem z otóż tym monitorem ... sytuacja wygląda tak, że jak chce np. pograć w COD'a 4 na rozdziałce 1280x1024 to nie rozciąga mi obrazu, a jak ustawie rozdziałkę na 1680x1050 to obraz jest rozciągnięty :<... nie wiem o co chodzi wgl... tak samo jak gram w CS'a 1.6 w rozdziałce 800x600 też nie rozciąga, ale jak wybiorę opcję "Auto" na monitorze to rozciąga prawidłowo lecz w innych grach jest na odwrót ... wybieram i nic :<. Jeśli chodzi o specyfikacje komputera to znajduję się profilu :sciana:. POMOCY :). :)

 

 

Z góry dzięki :D.

Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...

a po co chcecie cokolwiek rozciągać? LCD'ki najlepiej pracują w natywnej rozdzielczości i w takiej należy na nich pracować

Nie wszystkie nowe gry będą mi płynnie chodzić w natywnej rozdzielczości 2048x1152, jeszcze z AA :)

wiec hej, po za tym w nie których tytułach w trybie wysokiej rozdzielczość literki się robią bardzo małe, więc utrudnia czytanie.

Link to post
Share on other sites

Należy być świadomym (przypis post-u @drachenfeles) i chwała mu za to, że każdy monitor LCD (matryca) składa się z określonej liczby pixeli, co za tym idzie konkretnej rozdzielczości przypisanej tejże matrycy.

Każda inna nie będzie pokrywać algorytmu pracy danego monitora, poza sytuacją, gdzie stosunek/proporcje wymuszonego obrazowania będą zgodne z algorytmami równości dzielenia lub mnożenia "bez reszty" w proporcji.

W przypadku matryc 21/9, 16/9 i 16/10 każdy obraz w proporcji 4/3 będzie interpretowany z błędem różnicowym. Stąd brak komfortu obrazowania w niższych rozdzielczościach.

Błędem bywa obarczanie takiej sytuacji karty graficznej, gdzie przyczyną/przeznaczeniem jest konstrukcja wyświetlacza.

Pewnym nieporozumieniem jest usiłowanie dobrej koordynacji wzrokowej monitora 22" przy rozdzielczości powyżej FHD. To są monitory posiłkowe dla grafików. Nie dla graczy!

Warto wiedzieć, jaki monitor się używa.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...