Skocz do zawartości

OFFTOPIC - rozmowy na każdy temat


Recommended Posts

Osobiście, widząc zachowanie niektórych pieszych, wprowadziłbym nawet pozwolenia na wychodzenie z domu bez osoby towarzyszącej :P


 

 

i o to mi właśnie chodzi 

 

Cieszę się, że doszliśmy do porozumienia ;) 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bardzo się również cieszę,że nie wprowadzicie powszechnie możliwego wydawania pozwolenia na broń bo przy mojej rencie to mógłbym kupić jakiegoś starego obrzyna a i na naboje nie byłoby mnie stać...Pozostała by mi tylko negocjacja z uzbrojonym,nawalonym sąsiadem a to zbyt duże ryzyko.....

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

to zdelegalizujmy możliwość używania modeli RC, bo też są szkodliwe (hałas) i jak ktoś nie umie ich pilotować może spowodować wypadek groźny dla życia i zdrowia, idźmy dalej w kierunku tego absurdu: samochody osiągające powyżej 50 na godzinę, przecież każdy kierowca jadący szybciej to morderca 

Nie no, myślę, że hałas, który generują takie modele może wpływać na komfort innych, a nie na ich zdrowie... No i też przykład nie najlepszy, bo przecież zawsze można wybrać się na "tor"/lotnisko?? (nie wiem jak się nazywa takie miejsce dla samolotów sterowanych... :P ). Chyba nikt, kto ma takie hobby nie jeździ/nie lata przed blokiem. No i jak mieliby zakazywać akurat czegoś, co niekoniecznie zagraża innym, lecz tylko własnej osobie, to można robić kursy na petardy, tak jak piszesz... tylko już widzę opozycję rządu, który by coś takiego wprowadził... niestety łatwiej po prostu zakazać.

A co do statystyk, to też nie do końca jest takie oczywiste. Samochodem porusza się znacznie większa ilość osób, praktycznie codziennie. Petardy są raz w roku.

 

Link to post
Share on other sites

Ale przepraszam bardzo, kto normalny lata RC wśród domów/ ludzi? To chyba oczywiste, jak chcę się czymś takim pobawić to idę na łąkę czy pole i latam do woli.

 

Jeśli chodzi o samochody, no trochę nie do końca trafiony przykład. Obecnie jest to rzecz praktycznie niezbędna, ograniczenia przecież są i są za ich łamanie odpowiednie kary. Jak pisał Nowaj, "walenie kogoś bejsbolem w łeb" nie jest niezbędne do życia.

Link to post
Share on other sites

 

 

Ale przepraszam bardzo, kto normalny lata RC wśród domów/ ludzi? To chyba oczywiste, jak chcę się czymś takim pobawić to idę na łąkę czy pole i latam do woli.

 

a jak łąka jest 30m od domów ludzi? bo jak jeszcze mieszkałem z rodzicami był taki kolo, jazgot był nie do wytrzymania, zwłaszcza jak robił rundkę pomiędzy blokami, co go niezmiernie bawiło 

 

 

 

"walenie kogoś bejsbolem w łeb" nie jest niezbędne do życia.

 

czy ja wiem, znalazłbym kilka przypadków, w których jest wręcz wskazane 

Link to post
Share on other sites
Na przykład redaktor Zych, posiadacz drona. 

 

Drony "helikopterowate" z racji dużej manewrowości i możliwości zawieszenia jeszcze bym był w stanie zrozumieć, ale tylko w PEWNYCH przypadkach. Nie wyobrażam jednak sobie zabawy wśród ludzi większymi (ciężkimi) modelami w dużych skupiskach ludzi i bez odpowiednich umiejętności. O montowaniu kamerek i podglądaniu sąsiadów nawet nie wspomnę- osobiście z miejsca bym odstrzelił.

 

 

a jak łąka jest 30m od domów ludzi?

 

 

Napiszę zatem jeszcze raz:

 

kto normalny lata RC wśród domów/ ludzi?

 

Jak ktoś lata na łące 30m od domu to też jest debilem i powinien zapłacić za to taką karę, że długo nie zabrałby kontrolera do rąk.

Link to post
Share on other sites

Ludzie, jak można gadać takie bzdury? Ciekawe kiedy żabojady wywieszą kolejną białą flagę jak ich zaleje jeszcze większa fala szerzących miłość i szacunek do bliźniego z prędkością 715 m/s arabów.

Link to post
Share on other sites

@@Outlaw666 jeśli tekst o białej fladze miał być aluzja do II WŚ, to znaczy ze jesteś ignorantem i nie masz pojecia o historii tego kraju. Kolejna sprawa... co miał powiedzieć? "Wywalmy każdego muzułmanina z kraju"? Primo to nie każdy człowiek wierzący w Allaha ma bombę w plecaku. Jest ich 1,7 miliarda na świecie. Gdyby tak było tao albo ich ilość zmalałaby w szybkim tempie, albo.... wysadziliby już cały świat. Po drugie primo, nie zapominajmy, ze cala masa tych napływowych ludzi to... obecnie juz Francuzi. No ale tak,lepiej szerzyć nienawiść i wywołać wojnę domową...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

http://media.giphy.com/media/UA3nbnlt9R0sM/giphy.gif


Wejdź na jakieś forum wsparcia dla ofiar przemocy i zacznij im pisać, jak to można być mniej lub bardziej zgwałconym. Zobaczymy jak szybko stamtąd wylecisz.

 

Nawet NRA, największy amerykański lobbysta w sprawie broni, uważa, że niezbędne są odpowiednie szkolenia - według ciebie - nie.

 

Faktycznie, nigdy nie osiągniesz poziomu empatii i zwykłej, zdroworozsądkowej inteligencji, który pozwalałby na dyskusje na takie tematy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@dadulek, tekst o białej fladze był zwykłym żartem dotyczącym Francji, bo rozpamiętywanie takich rzeczy jak np to, czy Francuzi nam pomogli w czasie Wojny czy też nie, jest po prostu głupie. To trochę jak obwinianie wszystkich dookoła za nasze problemy. Czas wojny był ciężkim okresem w dziejach Polski, to zdumiewające jak dobrze udało nam się go przetrwać, jedni nam pomagali, inni nie. Każdy głównie bał się o swój tyłek. Nie ma co drzeć o to kotów.
Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że "dżihadyści" to tylko jakiś ułamek całego islamu ale ten ułamek robi im naprawdę niezłą renomę. Osobiście nie mam nic przeciwko całej żadnej religii, niech sobie wierzą w co im się podoba, ale sposoby jak "wyznają" swoją wiarę są trochę przerażające. W biały dzień, bez żadnych skrupułów w imię swojego Boga wchodzą np. do takiej redakcji gazety i zabijają kilkanaście osób, albo wysadzają się w powietrze w miejscu publicznym, bo zabijanie niewiernych da im ileśtam dziewic po śmierci. A Francuzi sami są sobie winni. Wpuścili ich do swojego kraju i dali im duże przywileje. Można powiedzieć, że większe niż mniejszości, bo teraz jeżeli ktoś się sprzeciwi muzułmanom będzie nietolerancyjny i zły, bo przecież ci ludzie nic złego nie robią (owszem, większość nie, ale ta część, która robi coś złego, robi to z dużym rozmachem a media boją się powiedzieć wprost kto za tym stoi, bo przecież nie wolno, bo zaraz ktoś ich ukaże za to, że obrażają religię pokoju). Polityka Europy pod tym względem jest chora. Pozwólmy im do nas przyjść i dajmy im możliwość robić co im się tylko podoba, bo przecież tak powinno być. Najpopularniejsze imię w Norwegii - Mohammed. Czy tylko mi się wydaje, że coś tu jest nie tak?

Link to post
Share on other sites

 

 

Trzeba zrozumieć, że pełna wolność nie zagwarantuje bezpieczeństwa, a nawet rzekłbym, że (tak jak w przypadku broni) zagraża bezpieczeństwu innych.
Ale ja nigdy nie pisalem ze zagwarantuje. Wolnosc jest wazniejsza od bezpieczenstwa. To aksjomat.

 

 

Ja wybieram zasady. A to, że one ograniczają prawa wszystkich... bardzo dobrze... aż tak Ci źle, że Jej nie masz? Przecież możesz chyba wyrobić pozwolenie? (chyba, że się mylę.... nie wiem, nie jestem biegły w tym temacie).
Nie rozumiesz istoty problemu. Nie jest wazne to czy ktos moze wyrabiac na cos pozwolenie. Wazne jest to ze on musi sie o to pozwolenie prosic. Wolny czlowiek nie musi. Wolny czlowiek mzoe wszystko co nie ogranicza wolnosci innego wolnego czlowieka bez pytania sie o pozwolenie. Wolny czlowiek nie musi prosic o pozwolenie na postawienie plotu wokol swojego domu. Wolny czlowiek nie musi nawet prosic o pozwolenie na wybudowanie tego domu. Dzisiaj ludzie sa tak przyzwyczajeni do kajania sie przed urzednikami, ze mysla iz tak musi byc, ze to normalne i naturalne. Sa w bledzie.

 

I jeszcze raz na koniec... przestańcie ludzie z tym ograniczeniem! Czujesz się aż tak uciśniony?! Bo trzeba pasy zapiąć, bo broni nie mogę mieć, bo coś tam... trochę jakby ludziom w du***h się poprzewracało. Jezu, nie mogę, to nie mogę, trzeba, to trzeba, przynajmniej dzięki tym zasadom wariatów trochę mniej.
Gratuluje ambicji.

 

Już krótko mówiąc, chodzi mi o to, co napisał Verul. Ograniczenie praw wszystkim w imię ochrony tych wszystkich przed wspominaną już wcześniej "bandą debili" jest dla mnie ok. Pasy, czy broń to tylko przykłady.
Tylko ze to nikogo nie chroni przed banda debili. A nawet gdyby chronilo i tak by bylo zle.. Trzeba zrozumiec, ze gdy bedzie sie myslec za ludzi i zabraniac im roznych rzeczy "dla ich dobra" to (pomijajac juz absurd tego ze skad ktos ma wiedziec co dla innego dobre) ludzie nigdy nie naucza sie odpowiedzialnosci za wlasne czyny. Nie beda mogli zrobic glupoty za pomoca fajerwerku to zrobia w inny sposob. Tego nie da sie naprawic za pomoca ograniczen. To trzeba naprawiac za pomoca nauki odpowiedzialnosci i bezwzglednego egzekwowania prawa w przypadku naduzywania wolnosci. A nie da sie nauczyc odpowiedzialnosci inaczej jak dajac ludziom mozliwosc do popelniania bledow.

 

 

EDIT: Wszystko się rozwinęło od petard, tak? W moim domu była to tradycja. Zawsze z ojcem kupowaliśmy w sklepie rakietki, draski, motylki i inne takie i w sylwestra chodziliśmy strzelać. On palił papierosa, a mały Karol się naprawdę dobrze bawił. Mimo wszystko, jeżeli zakaz petard zostałby wprowadzony i ktoś będzie potrafił przedstawić dane o tym, że niektórzy tracą dłonie itp. przez te zabawki - nieważne, czy z winy samej petardy, czy braku umiejętności jej odpalenia, to będę w stanie to zrozumieć.
Tak samo mozna argumentowac koniecznosc delegalizacji alkoholu.
Link to post
Share on other sites

Ale to jak ktoś sobie upie*doli rękę strzelając petardami to selekcja naturalna - był na tyle głupim, aby nie zrobić tego prawidłowo.


Ostatnio widziałem filmik jak jakiś koleś chwycił zębami koniec tego badyla na którym jest rakieta i wystrzeliło... kopcąc mu całą twarz.


 


Inną kwestią jest to, że taki może narobić szkód innym.

Link to post
Share on other sites

 

 

Wolny czlowiek nie musi prosic o pozwolenie na postawienie plotu wokol swojego domu. Wolny czlowiek nie musi nawet prosic o pozwolenie na wybudowanie tego domu.

 

Dawno się tak nie uśmiałem, toż to skrajne korwinizmy, więc mamy już pełen komplet :D

 

Gdyby przyjąć takie założenia nie wyszlibyśmy z jaskiń. Po co jakieś normy bezpieczeństwa ? Z pewnością byłbyś bardzo zadowolony lecąc samolotem, który nie musiał przejść żadnych testów, a byłby pilotowany przez gościa po 4 klasach podstawówki - w końcu pilot musi się "kajać przed urzędnikami", żeby zdobyć swoje uprawnienia :D

 

 

 

Wolnosc jest wazniejsza od bezpieczenstwa. To aksjomat.

 

Nie. To debilne hasło populistów. Jeśli ktoś uważa, że pozwolenia na budowę odbierają mu wolność to już nawet nie jest debilem. Jest niebezpiecznym debilem.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...