Skocz do zawartości

OFFTOPIC - rozmowy na każdy temat


Recommended Posts

 

 

Czy uważasz, że można przez przypadek włożyć... ehhh... czy można przez przypadek zgwałcić kobietę? Na głowę upadłeś?
Nie mowilem ze mozna przez przypadek zgwalcic tylko ze wazne jest wiele innych czynnikow ponad to ze ktos wsadza w kobiete penisa. A co powiesz o sytuacji jak ktos ja zgwalci galezia dokonujac rozleglych wewnetrznych obrazen? Hmmm? Albo o sytuacji kiedy kobieta idzie dobrowolnie z facetem po imprezie do jego domu, dobrowolnie sie rozbiera, a pozniej twierdzi ze sie rozmyslila i zostala zgwalcona? Moze faktycznie zostala, ale czy ten facet to taki sam degenerat jak inny ktory poluje na kobiety w parkach? A moze uznal to za element gry erotycznej pomiedzy dwojgiem napitych ludzi? Poza tym wbrew temu co wiele osob mowi jest roznica pomiedzy gwaltem na kobiecie ktora jest swiadoma, a na swiadomosci pozbawionej. Obie beda mialy zadajaca cierpienie swiadomosc ze zostaly zgwalcone, ale jedna z nich dodatkowo bedzie miala wspomnienia tego dotyczace podczas gdy druga nic nie bedzie pamietac. Spytajcie sie zgwalconej kobiety czy chcialaby zapomniec i wymazac z pamieci sam moment gwaltu. Myslicie ze udzielilaby innej odpowiedzi niz "tak"? Rozny stopien zadanego cierpienia to rozna kara i to jest rozsadne. W przeciwnym wypadku... moze zabierajmy prawo jazdy za przekroczenie prekosci o 10km/h? Bo w koncu nie ma znaczenia czy ktos stwarza zagrozenie wieksze czy mniejsze. Dokonal przekroczenia predkosci wiec kara maksymalna. Albo ktos ukradl ze sklepu jedzenie bo byl glodny. Kara maksymalna, tak sama jak dla zlodzieja ktory kradnie bo to jego sposob na zycie. Po co sie bawic w ocenianie i wartosciowanie popelnionego czynu zabronionego. Po co w ogole sedzia? Zrezygnujmy z sedziow i powolajmy lawy przysieglych bez sedziow. Lawa orzeka ze winny i od razu delikwent ostaje maksymalna kare.

 

Generalnie mało która ofiara gwałtu która przeżyła jest w stanie opisać sprawcę na skutek ogromnego stresu i cierpienia. A taki Leszek Pękalski, mimo, że nie było KS za gwałt to również mordował ofiary...
Ale powie gdzie ja napadl, kiedy. Bedzie mozna poszukac swiadkow. A tak? Zniknela. Skad? Nie wiadomo. A ze tacy jak Pekalski sie zdarzaja no to juz nic sie nie poradzi, ale mozna nie tworzyc na sile nowych Pekalskich.
Link to post
Share on other sites

 

 

zabierajmy prawo jazdy za przekroczenie prekosci o 10km/h?

 

Właśnie porównałeś gwałt do przekroczenia prędkości i drobnej kradzieży. Wybacz, ale z takim bydlakiem nikt przyzwoity dyskutować nie powinien. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Każdy spożywający alkohol lub pobierający inne środki zmieniające świadomość powinien być natychmiast aresztowany ze względu na prawdopodobieństwo popełnienia przestępstwa. Kobieta wzbudzająca w mężczyźnie naturalny popęd seksualny powinna kontaktować się tylko z własnym mężem jeśli takiego posiada.Mężczyzna,który odczuwa popęd seksualny a nie posiada żony,zdolnej ten popęd zaspokoić, powinien korzystać z odpowiednich usług lub większość czasu spędzać w kiblu  Osoby nie potrafiące dostosować się do wymienionych warunków,nie powinny się narodzić,w przeciwnym razie podlegają karze śmierci zgodnie z obowiązującym KK. Każdy nowo narodzony obywatel powinien być wychowywany w myśl zasady KK = KS. I to by było na tyle jak tak śledzę rozmowę.Zdrówka życzę....

Link to post
Share on other sites

 

 

Właśnie porównałeś gwałt do przekroczenia prędkości i drobnej kradzieży. Wybacz, ale z takim bydlakiem nikt przyzwoity dyskutować nie powinien. 
Ale w sensie ze to ja jestem bydlakiem? Nie moja wina, ze nie znacie sie na prawie.

Dodam jeszcze to, bo jest ciekawe:

http://www.psychologia.net.pl/artykul.php?level=692

 

Typologia zgwalcen. Jezeli ktos chce wrzucac te wszystkie przypadki do jednego worka to wspolczuje braku umiejetnosci rozrozniania spraw zlych i gorszych.

Bo przykladowo to:

 


Zgwałcenie sadystyczne [5]

Erotyczny charakter agresji i przemocy; występują uszkodzenia ciała, szczególnie jeśli chodzi o narządy płciowe oraz trzeciorzędowe cechy płciowe, "w krańcowych przypadkach dochodzi do zabójstwa i okaleczenia zwłok, do ich niszczenia, może jednak wystąpić np. jedynie uduszenie (nekrosadyzm)"; język sprawcy napaści jest poniżający i rozkazujący; czas trwania napaści zazwyczaj dłuższy a w przypadkach zbrodni o charakterze rytualnym - bardzo długi; napastnik jest silnie podniecony a jego napaści są dobrze zaplanowane, przemyślane i są powtarzane; napaściom może towarzyszyć rytualizacja np.: "nakładanie więzów, torturowanie, dziwaczności..." i mogą występować naprzemiennie z napaściami o charakterze niesadystycznym; motywacją czynu jest chęć niszczenia i unicestwiania, która ma symbolizować władzę nad ciałem partnerki i jego dowolnym dysponowaniem; napastnik chce zaspokoić się seksualnie, a może to zrobić tylko w ten drastyczny sposób lub w sposób jemu pośredni "poprzez następne odtwarzanie w wyobraźni dokonanego aktu sadystycznego w trakcie jawnego zachowania seksualnego niesadystycznego (podczas zwyczajowego stosunku seksualnego dewiant produkuje sadystyczne wyobrażenia odtwórcze)"; w trakcie napaści nie musi dojść do stosunku seksualnego, a czasami napastnik współżyje ze zwłokami (za: Hołyst, 2009: 570-571).

jest duzo gorsze od tego:

 


Zgwałcenie sytuacyjne [4]

Instrumentalna i ograniczona przemoc; przeważnie brak uszkodzeń ciała; brak cech charakterystycznych w języku napastnika; epizodyczność; plany dotyczące zgwałcenia nie występują; motywacją jest chęć zaspokojenia popędu seksualnego; czas trwania napaści jest raczej krótki, jednakże może go poprzedzać długotrwający petting; sprawca jest podniecony seksualnie; czasami sprawca doprowadza do stosunku a czasami odstępuje widząc autentyczny opór kobiety (za: Hołyst, 2009: 570).

No ale ciezko dyskutowac z czarno bialym postrzeganiem swiata.

Link to post
Share on other sites

Tu nie chodzi o prawo, lecz o ludzkie, ZDROWE podejście.
Porównaj jeszcze gwałt do okradania budki z hot dogami.

 

Nie mowilem ze mozna przez przypadek zgwalcic tylko ze wazne jest wiele innych czynnikow ponad to ze ktos wsadza w kobiete penisa.

Nigdzie nie piszę o wkładaniu penisa. Penis, czy 2m gałąź jak dla mnie nie ma znaczenia. Okrucieństwo to okrucieństwo.
I cały czas mówisz o wątpliwościach odnośnie winy. Zrozum, że nie możesz przytaczać tego argumentu.

Edytowane przez Karol1701
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

 

 

jest duzo gorsze od tego:

Ostatnie zdanie:

Proponuję udać się do zakładu karnego ze swoimi ideologiami gdzie również nie przepadają za gwałcicielami.

Następnie proszę wejść do celi i opisać im swoje zdanie tak jak tutaj.

Po ewentualnym wyjściu z celi będziesz mógł na własnej skórze ocenić czy to było to "lepsze" czy "gorsze"...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Tu nie chodzi o prawo, lecz o ludzkie podejście. Porównaj jeszcze gwałt do okradania budki z hot dogami.
A od kiedy ludzkie podejscie przeszkadza we wlasciwej ocenie czynu? Masz jakis problem z ocena co jest gorsze: gwalt z pobiciem czy gwalt bez pobicia? Obie rzeczy sa zle, ale jedna z nich jest gorsza. Nie wiem co zlego jest w nazywaniu rzeczy po imieniu.

A jak porownuje gwalt do kradziezy to nie dlatego ze deprecjonuje jego szkodliwosc, ze go usprawiedliwiam czy ze chcialbym by byl lagodniej karany lecz w celach latwiejszego zobrazowania wazenia roznych spraw i zagadnien.

 

 

I cały czas mówisz o wątpliwościach odnośnie winy. Zrozum, że nie możesz przytaczać tego argumentu.
Raz o tym wspomnialem.
Link to post
Share on other sites

Gwałt jest jeden i za to powinny być jaja ucięte przy samym odbycie, wpakowane do gęby tego ........ żeby się nimi udławił.

 Bzdura.

Czasem gwałt to faktycznie maczugą w łeb i do ziemi, ale czasem 'gwałt' wygląda inaczej.

Do zgwałcenia może dojść także w skutek podstępu.

 

 

I tak w ogóle, jesteś taki dojrzały i w ogóle chcesz mówić tak ładnie o sprawiedliwości... to co... oko za oko

 

Znowu próbujesz mi wciskać coś czego nie napisałem. Oko za oko to beznadziejny system kar.

 

 

 

Bo tu jest potrzebna radykalna zmiana, a jak ustawy i zmiany w kodeksie karnym piszą ludzie którzy wyznają zasadę "chcę, ale się boję" to co ma się zmienić?

Radykalne kary nic nie dadzą.

W procesie decyzyjnym sprawcy większe znaczenie ma przeświadczenie o tym, że nie zostanie złapany, a nie to, że kara to pozbawienie wolności, zamiast kary śmierci.

Link to post
Share on other sites
Ostatnie zdanie: Proponuję udać się do zakładu karnego ze swoimi ideologiami gdzie również nie przepadają za gwałcicielami. Następnie proszę wejść do celi i opisać im swoje zdanie tak jak tutaj. Po ewentualnym wyjściu z celi będziesz mógł na własnej skórze ocenić czy to było to "lepsze" czy "gorsze"...

Zawsze mnie bawi ta radosc spoleczenstwa z faktu, ze pedofile i gwalciciele w wiezieniu sa dodatkowo "ekstra" traktowaniu za to co zrobili. Nie jest mi przy tym tych przestepcow zal. Bawi mnie w tym to, ze tak ich traktuja na ogol ludzie ktorzy odsiaduja wyroki za przestepstwa o wiele gorsze. I ich nikt zle nie traktuje. Reasumujac,, jak ktos zaatakuje komus corke i zgwalci to ten ojciec bedzie czul satysfakcje z tego, ze w wiezieniu przestepca dostanie "cos ekstra". Ale jak ktos zaatakuje mu corke i bez zgwalcenia ja zamorduje to ten przestepa nic "ekstra" nie dostanie. Jako morderca nawet ma szanse sie cieszyc wzglednym szacunkiem. Dodatkowo bedzie czerpal przyjemnosc z "dawaniu czegos ekstra" gwalcicielom.

Choc nawet nie mam zludzen ze to co tu napisalem bedzie zrozumiane.

Edytowane przez verul
Link to post
Share on other sites

A od kiedy ludzkie podejscie przeszkadza we wlasciwej ocenie czynu? Masz jakis problem z ocena co jest gorsze: gwalt z pobiciem czy gwalt bez pobicia?

Nie mam problemu, ale kara za to powinna być taka sama - maksymalna, najgorsza jaka jest.

 

 

Nie raz, tutaj kolejny przykład.

Albo o sytuacji kiedy kobieta idzie dobrowolnie z facetem po imprezie do jego domu, dobrowolnie sie rozbiera, a pozniej twierdzi ze sie rozmyslila i zostala zgwalcona? Moze faktycznie zostala, ale czy ten facet to taki sam degenerat jak inny ktory poluje na kobiety w parkach?

Jeżeli została zgwałcona, to tak... jest to taki sam degenerat.

Link to post
Share on other sites

Znowu próbujesz mi wciskać coś czego nie napisałem. Oko za oko to beznadziejny system kar.

Nie próbuję...

 

I tak w ogóle, jesteś taki dojrzały i w ogóle chcesz mówić tak ładnie o sprawiedliwości... to co... oko za oko?

Widzisz na końcu znak zapytania? Wiesz co on oznacza?

Nie. I na tym walsnie polega wasz problem. Po prostu sie mylicie :)

Czyli według Ciebie ktoś, kto zgwałcił kobietę nie jest degeneratem. Enough said. Good bye.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Czyli według Ciebie ktoś, kto zgwałcił kobietę nie jest degeneratem. Enough said. Good bye.

Oj Karolu, takie manipulacje to nie ze mna. Ja jedynie napisalem ze nie jest takim samym degeneratem, a nie ze nie jest w ogole. Wyciagasz falszywe wnioski z moich wypowiedzi. Choc nie sadze bys to zrobil celowo - nie podejrzewam cie po prostu o taka przebieglosc. Mysle ze zwyczajnie niezbyt uwaznie czytasz to co pisze, a w dodatku (jak sporo osob wypowiadajacych sie tutaj) targaja toba oslepiajace emocje ktore utrudniaja wlasciwa ocene sytuacji.

Edytowane przez verul
Link to post
Share on other sites

A ile osob stracilo zycie dlatego ze nie ma KS za morderstwa w wyniku czego sprawcy nie bali sie kary?

Dzisiaj przy mozliwosci jaka daja badania DNA niewinnie skazanych jest naprawde niewielu. Dodatkowo jakby wprowadzic zdrowa zasade, ze w przypadku skladania falszywych zeznan taki klamca podlega karze odpowiadajacej czynowi za ktory niewinnie skazano czlowieka, przypadkow by bylo jeszcze mniej.

Link to post
Share on other sites

 

Kara śmierci/powieszenie... to wszystko ma dwie strony.

Ile osób niewinnych by było skazanych ? Ile dowodów spreparowanych ?

 

Uwaga, treści wulgarne.

 

 

 

 

 

 

Oj Karolu, takie manipulacje to nie ze mna. Ja jedynie napisalem ze nie jest takim samym degeneratem, a nie ze nie jest w ogole. Wyciagasz falszywe wnioski z moich wypowiedzi. Choc nie sadze bys to zrobil celowo - nie podejrzewam cie po prostu o taka przebieglosc. Mysle ze zwyczajnie niezbyt uwaznie czytasz to co pisze, a w dodatku (jak sporo osob wypowiadajacych sie tutaj) targaja toba oslepiajace emocje ktore utrudniaja wlasciwa ocene sytuacji.

Żadne manipulacje. Nie przepadam za takim czymś ;) Moje podsumowanie Twojej wypowiedzi było proste - jeżeli ktoś zgwałcił, to jest degeneratem. Ty napisałeś, że nie. Tyle. A co do emocji... jasne... nie potrafię do czegoś takiego podchodzić "na chłodno".

Link to post
Share on other sites

Dokladniej rzecz biorac to ty napisales "jest takim samym degeneratem" i ja to zanegowalem. Wytluszczony fragment jest kluczowy, gdyz to on byl przyczyna mojej negacji. Ja nie negowalem tego ze jest degeneratem, tylko to ze jest takim samym. Bo degenertem z pewnoscia jest mniejszym niz inny facet ktory np napada na kobiety na ulicy. Przed pierwszym aby sie obronic wystarczy nie isc z nim do mieszkania i sie nie rozbierac. Latwe. Obrona przed drugim jest trudniejsza, gdyz nie mozna zrezygnowac z chodzenia po ulicy.


 

 

A może powiesz mi, że nie byłoby ani jednego przypadku skazania niewinnego? Zapewne....
Pewnie by byly. Teraz pewnie tez sa. Czyli rezygnujemy z karania kogokolwiek?
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...