Skocz do zawartości

OFFTOPIC - rozmowy na każdy temat


Recommended Posts

Afiszowanie się wiarą lub jej brakiem dla mnie jest czasami wręcz komiczne, chociaż większą hipokryzję dostrzegam w tych drugich, niejednokrotnie oglądając zdjęcia ze ślubu kościelnego albo widząc, jak posyłają swoje dzieci do komunii.

Tu się raczej nikt nie "przechwala" czy wierzy, czy nie, tylko po prostu taka dyskusja się uformowała, po tym jak ktoś wrzucił pewien obrazek. Jeśli dla drugiej połówki ślub kościelny byłby ważny to raczej nie robiłbym problemu, dla mnie to swoista szopka, ale jeśli druga osoba by tego chciała? Nie obchodzi mnie w co kto wierzy, ale nie jestem też kimś kto boi się wejść do kościoła (pogrzeby, śluby, komunie). Oczywiście wpierw zadeklarowałbym drugiej połówce, że dla mnie to nic nie znaczy i robię to tylko dla niej. Nie robiłbym też problemu z posłaniem dzieci do komunii, nie mieszałbym się w takie sprawy, jeśli ona by tego chciała. ;)

Edytowane przez kacperq
Link to post
Share on other sites

 

 

A ja cały czas nie rozumiem, dlaczego po tym co się stało w Paryżu, nie prowadzicie już dyskusji o Islamie...

 

Bo w tej kwestii wszyscy się będziemy zgadzać i nie będzie wielkich sporów. Francja sama do tego doprowadziła i teraz będzie płacić cenę. Takie zdarzenia będą się niestety powielać i to w bardzo wielu krajach. My jako Polacy czasem traktujemy problem po macoszemu, bo pozornie nas nie dotyczy.

Otwarta kwestia to tylko co zrobią nie-muzułmanie. Czy dalej iść w stronę multi-kulti i zamykania oczu na oczywisty fakt że muzułmanie dążą coraz radykalniej do ekspansji na Europę, czy może dojdzie do jakiejś rewolucji, przynajmniej mentalnej i zostaną wyciągnięte rozsądne wnioski. Tutaj nawet nie chodzi o ucisk dla odmiennych kulturowo, ale o konieczność ich dopasowania do fundamentalnych zasad panujących w Europie. 

Link to post
Share on other sites

 

 

I tu właśnie kolejny problem- nie wywalisz nagle muzułmanów z europy bo większość nich to Niemcy, Francuzi, Anglicy...

I tu jest problem...

 

 

Francja sama do tego doprowadziła i teraz będzie płacić cenę.

Wierz mi, że Dania ma jeszcze gorzej, o ile się nie mylę na 5,5mln mieszkańców przypada 2mln emigrantów ( celowo piszę emigrantów z zachowaniem jakiejś kultury i taktu ).

Kto by przypuszczał kiedyś, że zaleją nas od środka niczym rak trawiący ciało... ;)

Link to post
Share on other sites

Wierz mi, że Dania ma jeszcze gorzej, o ile się nie mylę na 5,5mln mieszkańców przypada 2mln emigrantów ( celowo piszę emigrantów z zachowaniem jakiejś kultury i taktu ).

 

Pamiętam, jak byłem z wycieczką w Kopenhadze i znajoma chciała sobie zrobić zdjęcie przy fontannie. Położyła plecak na chwilę. Ktoś inny podniósł go szybciej. :rotfl:

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

A więc to, że mówisz jakiejś osobie, że ją kochasz, również jest do niczego...

A od kiedy 'kocham Cię' to jakaś przysięga?

 

Ma i to ogromne. Tak zwane śluby mieszane to praktycznie jedynie teoria.

Nie ma żadnego. Istnieje taka możliwość dla każdego chętnego ateisty. A to, że często wybiera wypełnienie warunków do 'normalnego' ślubu wynika z tego, że księża lubią przy tym robić problemy. Nadto na podstawie swojej tylko wiedzy nie jesteś w stanie ocenić skali zjawiska.

 

Śmiem wątpić ;)

Widocznie mam problemy ze wzrokiem :]

A kto powiedział, że miałem na myśli to forum?

 

Tak poza konkursem jestem ciekaw czy wytrwasz dłużej niż poprzedni "zawodnicy".

Na razie nieźle Tobie idzie, no nic, idę po ciepłe napoje i przekąski. :)

Bez przesady. Mało tu kontrowersyjnych tematów :)

 

A czy Ty nie rozumiesz, że to nie ważne co Ty przysięgasz bogom, księżom, kwiatkom, drzewkom, notariuszom czy paniom w urzędach, tylko to co przysięgasz drugiej osobie? TO jest właśnie idea małżeństwa- obiecanie SOBIE nawzajem. Nie wesele, prezenty, sprawy spadkowe czy wspólny PIT. 

Być może kolega po prostu nie przwiązuje wagi do słowa danego przed Bogiem, w którego nie wierzy :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Akurat na podstawie mojej wiedzy jestem. 

Jest to całkowicie niemożliwe.

Nie masz dostępu do kościelnych statystyk w tej kwestii, ja także nie mam. Mam kilku znajomych po takich ślubach. Ty widocznie takich nie masz.

Na podstawie tych dwóch doświadczeń nie da się oszacować w nawet najmniejszy sposób skali zjawiska. Tu potrzebne są dane statystyczne. Takich ślubów będzie więcej w Warszawie, niż w Lublinie czy Rzeszowie (prawdopodobnie), a na wsiach to prawie na pewno ich nei będzie.

 

Jak masz statystyki kościelne to się podziel, jeśli nie masz i piszesz na podstawie tylko własnego doświadczenia to przemyśl sprawę i zrozum ułomność stanowiska opartego na tylko swoim wycinku rzeczywistości.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Likwidacja całego darmowego socjalu dla imigrantów, którzy nie chcą się dostosować do zasad moralnych i prawa rozwiąże problem :]

Podaj proszę te obowiązujące zasady moralne.

Bo jak mamy wyrzucać tych co nie stosują się do prawa to sugeruję abyś przetrzepał swój dysk pod kątem pirackiego oprogramowania, żebyś się nie zdziwił podczas deportacji :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Na podstawie tych dwóch doświadczeń nie da się oszacować w nawet najmniejszy sposób skali zjawiska.

 

Oczywiście, że nie. Można to jednak zrobić na podstawie badań przeprowadzanych na reprezentatywnej grupie małżeństw. Tego typu badania są prowadzone od dawna. Nie wiadomo oczywiście na ile szczere są odpowiedzi, więc widełki są równie szerokie, jak w przypadku nielegalnych aborcji, ale w skali kraju jest to zjawisko marginalne.

Link to post
Share on other sites
imigrantów

 

 

Jak było wspomniane wcześniej to jest problem. Gro osób to już nie imigranci, tylko ludzie o takim samym obywatelstwie jak ludzie mieszkający tam od pokoleń. W świetle prawa Abdul jest takim samym obywatelem angielskim jak John, a Ahmed takim samym Francuzem jak Pierre.

 

 

 

Podaj proszę te obowiązujące zasady moralne.

 

 

Pewnie całkowity taki spis nie byłby taką prostą sprawą, ale tak z grubsza:

Zakaz publicznego zakrywana twarzy.

Absolutny zakaz kary śmierci.

Małżeństwa od 18-go roku życia.

Surowo karana pedofilia.

W przypadku tworzenia dzielnic wyznaniowych możliwość interwencji wojskowej.

Surowo karane gwałty i przemoc domowa.

Agresja na tle religijnym karana nawet surowiej niż w innych przypadkach.

 

Myślę że prawo które po drugim poważnym przestępstwie będzie mówiło o deportacji do kraju z którego pochodzili co najmniej dziadkowie mogłoby jeszcze bardziej ułatwić sprawę.

Edytowane przez NewSky
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

W przypadku tworzenia dzielnic wyznaniowych możliwość interwencji wojskowej.

 

Absolutny zakaz tworzenia takowych ;)

 

Likwidacja szkół religijnych, obowiązek edukacji dzieci w szkołach publicznych danego kraju, w przypadku ciągłego uchylania się od wyznaczonej przez odpowiednie służby pracy - natychmiastowa deportacja. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Absolutny zakaz tworzenia takowych
 

Owszem, tylko musiałoby być jasno określone od jakiego poziomu zagęszczenia ludzi coś takiego jest dopuszczalne. Ponadto pewne rejony natywne (np. wieś w której jest 90% katolików) też mogłaby się załapać. 

 

My sobie tutaj możemy gadać i pomysły wysnuwać... Potrzeba solidnie przemyślanej reformy socjalnej i wprowadzenia jej twardą ręką. 

 

 

 

Likwidacja szkół religijnych
 

 

Ale szkoły religijne to nie taka znowu nowość. Do tego dlaczego ograniczać prawa normalnych obywateli, którzy może chcą wysłać dziecko do katolickiej czy protestanckiej szkoły. Sama idea nie jest zła, gorzej może być z programem który jest przez takową poruszany.

Muzułmanie mogą uczyć że kobieta to podczłowiek, a i może się trafić katolik-oszołom który będzie mówić że ziemia jest płaska. 
Jakby organizowane to było z głową, przez kompetentnych ludzi to nie widzę powodu tego zabraniania

Link to post
Share on other sites

 

 

Muzułmanie mogą uczyć że kobieta to podczłowiek, a i może się trafić katolik-oszołom który będzie mówić że ziemia jest płaska. 

 

Streściłeś 90% szkół religijnych ;)

 

Z dyskusji światopoglądowej się wypisuję - jest to temat na którym zjadłem zęby i doskonale wiem, że takie debaty, szczególnie w przypadku społeczności, gdzie spora część jest w wieku szkolnym, nie mają zbytniego sensu.

 

Poza tym dostałem reprymendę od Magdy, że znowu marnuję czas na bezcelowe kłótnie ideologiczne w internetach, z których na długi czas byłem wyleczony :P

 

Nikt tu i tak nikogo z przeciwnej strony do swoich racji nie przekona, więc szkoda nerwów.

 

Mam nadzieję, że wszyscy zgodzą się co do jednego - zwierzęta, które dokonały dzisiejszej zbrodni powinny być za wszelką cenę pojmane, osądzone i umieszczone do końca życia w najgłębszym dole, jaki istnieje we francuskich więzieniach. Zabicie ich może spowodować jedynie to, że zostaną uznani za męczenników, mam więc wielką nadzieję, że wezmą ich żywcem.

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że nie. Można to jednak zrobić na podstawie badań przeprowadzanych na reprezentatywnej grupie małżeństw. Tego typu badania są prowadzone od dawna. Nie wiadomo oczywiście na ile szczere są odpowiedzi, więc widełki są równie szerokie, jak w przypadku nielegalnych aborcji, ale w skali kraju jest to zjawisko marginalne.

Masz dostęp do wyników takich badań?

Wklej je zatem, przeanalizujemy razem.

 

 

 

Zakaz publicznego zakrywana twarzy.

To jakie kary dla kibiców na meczach za zakrywanie twarzy?

Co z ludźmi z twarzą w szlaiku w trakcie zimy? Karać? Chłostać?

 

 

 

Absolutny zakaz kary śmierci.

Biorąc pod uwagę fakt, że sporo Polaków jest jej zwolennikami wróżę tej propozycji świetlaną przyszłość.

Wiesz, że w Polsce nie ma kary śmierci...?

 

 

Małżeństwa od 18-go roku życia.

Czyli pozostaje status quo, w zasadzie.

Chyba, że zakażemy dziewczynom w wieku 16 lat brać śluby.

 

 

Surowo karana pedofilia.

Przecież jest :)

 

 

W przypadku tworzenia dzielnic wyznaniowych możliwość interwencji wojskowej.

Dzielnice wyznaniowe to kiepski pomysł.

 

 

Surowo karane gwałty i przemoc domowa.

Z przemocą domową i jej karaniem jest pewien problem - ofiara i sprawca mieszkają razem.

 

Myślę że prawo które po drugim poważnym przestępstwie będzie mówiło o deportacji do kraju z którego pochodzili co najmniej dziadkowie mogłoby jeszcze bardziej ułatwić sprawę.

Nie można deportować obywatela własnego kraju. Deportować można tylko cudzoziemców.

Mam nadzieję, że wszyscy zgodzą się co do jednego - zwierzęta, które dokonały dzisiejszej zbrodni powinny być za wszelką cenę pojmane, osądzone i umieszczone do końca życia w najgłębszym dole, jaki istnieje we francuskich więzieniach. Zabicie ich może spowodować jedynie to, że zostaną uznani za męczenników, mam więc wielką nadzieję, że wezmą ich żywcem.

To fakt. Powinni trafić do miejsca w którym o nich zapomną.

jak Monte Cristo!

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Streściłeś 90% szkół religijnych

 

Wiem. Najgorsze że wystarczy jeden beton w takowej i opinia o całej leci na łeb na szyję. Dlatego też dodałem "organizowane to było z głową, przez kompetentnych ludzi", chociaż to raczej marzenie ściętej głowy. 

 

Poza tym dostałem reprymendę od Magdy, że znowu marnuję czas na bezcelowe kłótnie ideologiczne w internetach, z których na długi czas byłem wyleczony

 

Nie da rady. To gorsze niż inne nałogi :P Mam z Tobą momentami skrajnie odmienne poglądy, ale właściwie chętnie czytam te wojenki. Czasem daje mi to do myślenia, czasem czegoś się dowiem. Chętnie usiadłbym z Tobą i swoim przyjacielem z dzieciństwa - teraz księdzem i przy piwku porozmawiał na takie ideologiczne przekonania :D

@Gordon - znowu Ty i Twoje wypowiedzi w przeciwieństwie do Nowaja mnie strasznie irytują. Na siłę szukasz zaczepki. Czepiasz się szczegółów i pojedynczych słów. Nie Tworzymy tutaj ustaw i konstytucji tylko wyrażamy swoje opinie.

 

Wiesz, że w Polsce nie ma kary śmierci...?

Co to ma do rzeczy? Prawo islamskie taką przewiduje i wyznawcy tej religii pewnie chętnie by ją wprowadzili.

 

Chyba, że zakażemy dziewczynom w wieku 16 lat brać śluby.

 

Chodzi mi o jednoznaczne NIE dla małżeństw z dziećmi.

 

Przecież jest

Szczególnie u Romów.

 

Z przemocą domową i jej karaniem jest pewien problem - ofiara i sprawca mieszkają razem.

Co to ma do rzeczy?

 

Nie można deportować obywatela własnego kraju. Deportować można tylko cudzoziemców.

 

Przeczytaj dokładnie co napisałem. Prawo podlega zmianom i myślę że taka zmiana byłaby bardzo pozytywna. Może wręcz niemożliwa do wprowadzenia, ale pozytywna.

 

To jakie kary dla kibiców na meczach za zakrywanie twarzy?

Nie widzę powodu dlaczego mielibyśmy kibicom pozwalać na zakrywanie twarzy na meczach.

 

Co z ludźmi z twarzą w szlaiku w trakcie zimy? Karać? Chłostać?

 

Wystarczy stosowna adnotacja (bardzo precyzyjne sformułowana) do wyjątków od powyższej zasady i problem z głowy. 

Edytowane przez NewSky
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...