Skocz do zawartości

OFFTOPIC - rozmowy na każdy temat


Recommended Posts

Uwierz na słowo, że koszt wybudowania domu, który nie rozpadnie się po miesiącu, to kwota wielokrotnie wyższa niż 200k.  A zakup gruntu to raczej podstawa, bo nikt za darmo go nie przekaże, chyba, że jesteś księdzem.


http://s3.amazonaws.com/theoatmeal-img/comics/kids/kids.png

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
wybudowania domu, czyli cegieł etc.

To są bardzo niskie koszta, schody się zaczynają przy wykończeniówce, istna dziura bez dna... 

W 200K można się zmieścić pod warunkiem, że budujesz i większość prac wykonujesz sam, przy pomocy rodziny, a lokalizacja do jakaś wieś (dziura).

Jeśli budujesz natomiast w dobrej dzielnicy i chcesz, aby to jakoś wyglądało mając 200K lepiej poszukać mieszkania.

Link to post
Share on other sites

Kto się nie orientuje w cenach ? Ja czy Bigi ? Swoje pierwsze mieszkanie kupiłem w 2003 roku, sprzedałem je w 2011. Obecnie mieszkam w drugim, które miałem sprzedać w tym roku, ale z różnych powodów będę je zamieniał na większe dopiero jakoś pod koniec przyszłego roku. Ktokolwiek kupował lub sprzedawał chatę doskonale wie, ile jest z tym przeróżnych gówien do załatwiania, ile papierów trzeba ogarnąć i jak upierdliwi potrafią być pośrednicy...A teraz powiedz mi jak bardzo TY znasz się na rynku nieruchomości...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Materiały w dobrej dzielnicy więcej kosztują? Ten śmieszny argument z działką to trafienie kulą w płot, bo nie o tym rozmawiamy.

Nawet słowa o mieszkaniach nie pisałem, tylko o domu. Czytaj uważniej.

Edytowane przez mejor
Link to post
Share on other sites

 

 

Ten śmieszny argument z działką to trafienie kulą w płot, bo nie o tym rozmawiamy.

 

No jasne. Ziemia jest darmowa. Uzbrojenie również. To tak, jakbyś od ceny PC odliczał budę i mobo. 

Link to post
Share on other sites

No a jak chcę postawić sobie te wieszaki na placu to też potrzebuję ziemię kupić. Porównałem cenę tych wieszaków do kosztów wybudowania domku, nie wiem czego nie rozumiesz.


Może napiszę dokładniej, bo niektórzy mają jakieś problemy z czytaniem: 200k za cenę domku nie wliczając w to koszta działki.

Edytowane przez mejor
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...