Skocz do zawartości

OFFTOPIC - rozmowy na każdy temat


Recommended Posts

... Zapomniałeś wspomnieć, że sejmie (czy jak to się u nich nazywa) w Mauritius jest więcej kobiet.

Moja odpowiedź:

Chiny. Porównaj sobie stopień zamożności dzisiaj i trzydzieści lat temu ;)

Nie jest tam idealnie, ale demokracji tam nie ma, a z roku na rok żyje się zauważalnie lepiej (tak mówi Polak, który mieszka w Chinach).

A i PO przecież też jest liberalne i kapitalistyczne :rotfl: To też warto powiedzieć. Ogólnie to UE nie ma przecież nic wspólnego z faszyzmem.

 

Nie mam pojęcia, jaki jest system polityczny i gospodarczy w tych krajach, ale wyczytałem na wikipedii, (tak wiem, wspaniałe źródło informacji...) że w Somalii od 91. jest wojna domowa. Szkoda, że nie wspomniano o tym niewielkim szczególe :)

 

Wzrost gospodarczy w 2012 roku w:

Niemczech 0,7%

Francji 0,5% (chociaż znalazłem też dane, że 0% i to jest raczej prawdziwe, bo w 3 kwartałach był wzrost gospodarczy na minusie, ale dobra)

Polsce 2%

Chinach 7,8%

USA 2,2, a po zmianie liczenia 2,7% oni sobie zrewidowali znowu metodę liczenia PKB i teraz do inwestycji wliczają wydatki na badania itp.

 

Źródła:

 

 

 

Sam fakt, że ktoś żyje za np. te 2$/dzień, to nic nie znaczy. Możesz żyć za 10$/dzień i może ciebie na nic nie stać, a równie dobrze możesz wydawać 1$/dzień i żyć normalnie. Wszystko zależy od siły nabywczej pieniądza w danym kraju, dlatego nie cierpię tego argumentu przy wszelakich statystykach.

Edytowane przez Gwynbleidd
Link to post
Share on other sites

Przestań już z tymi Chinami, bo porównywanie najludniejszego i jednego z największych państw świata, które posiada ogromne złoża praktycznie wszystkich surowców jakie występują na planecie (w tym największe złoża metali ziem rzadkich, niezbędnych do produkcji całej współczesnej elektroniki) do jakiejkolwiek innej gospodarki to czysty nonsens. Poza tym, tak jak już wspomniałem, Chiny obecnie dość szybko odchodzą od deregulacji, na rzecz wprowadzanie państwowej kontroli do większości dziedzin życia. Będąc na miejscu byłem pełen podziwu, bo odcinek 1000 km pokonałem koleją w ciągu 3h. Podziw trochę zmalał, jak miejscowy przewodnik po cichu powiedział, ilu ludzi zginęło w wypadkach tę kolej budując.

 

 

 

ale wyczytałem na wiki, że w Somalii od 91. jest wojna domowa.

 

Gratuluję wiedzy o świecie, jeśli potrzebujesz do tego Wiki... 

Link to post
Share on other sites
Gratuluję wiedzy o świecie, jeśli potrzebujesz do tego Wiki...

Przepraszam że nie wiem o każdym konflikcie na tej jakże niewielkiej planecie.

 

Serio, pogrążyłeś się tymi słowami...

 

 

 

Przestań już z tymi Chinami, bo porównywanie najludniejszego i jednego z największych państw świata, które posiada ogromne złoża praktycznie wszystkich surowców jakie występują na planecie (w tym największe złoża metali ziem rzadkich, niezbędnych do produkcji całej współczesnej elektroniki) do jakiejkolwiek innej gospodarki to czysty nonsens.

 

Błąd w myśleniu. Chiny zaczęły się bogacić (a zaczęły od bardzo biednego kraju) od przejścia na model kapitalistyczny, to nie jest tak, że nagle znikąd znaleźli te surowce, które powodują ten wzrost. Oczywiście, im więcej surowców, tym lepiej, ale takie twoje gadanie, które ma bardzo poważną lukę logiczną.

 

@up

4:40 :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Ten gościu na końcu słusznie zrobił... ale patrzcie, policja tam była... a u nas? Są zajęci wypisywaniem mandatów.

Edytowane przez Gwynbleidd
Link to post
Share on other sites

Każdym ? Serio ? Wojna w Somalii i wynikające z niej następstwa, takie jak piractwo w Zatoce Adeńskiej, to jedno z najważniejszych zagrożeń we współczesnym świecie.

 

"Blach Hawk Down" - kojarzysz coś ?

 

Ja się pogrążyłem ? Do tej pory wydawało mi się, że to ignorancja i niewiedza są powodem do wstydu, ale jak widać myliłem się.


 

 

Chiny zaczęły się bogacić (a zaczęły od bardzo biednego kraju) od przejścia na model kapitalistyczny

 

Rozumiem, że cała twoja wiedza o tym kraju sprowadza się do "wywiadu" z tym gościem z YT ?

 

Chiny nigdy, w całej swojej historii, która sięga kilku tysięcy lat, nie były krajem biednym. Nigdy. Toczyły wojny, były eksploatowane przez mocarstwa kolonialne (ze względu na swoje bogactwo), czy też okupowane przez Japończyków. Stwierdzenie, że były nie tylko biedne, ale i bardzo biedne to bzdura okrutna do tego stopnia, że nie da się jej odpowiednio skomentować bez używania słów niecenzuralnych. 

Link to post
Share on other sites

http://weknowmemes.com/wp-content/uploads/2012/08/not-sure-if-getting-older-or-kids-today-are-retarded.jpg

 

Za moich czasów osoba chodząca do szkoły średniej dysponowała podstawową wiedzą o świecie, a jeśli trafił się jakiś mniej ogarnięty osobnik to starał się nadrobić swoje braki w edukacji, zamiast publicznie je pokazywać. Z mojej strony EOT. Wystarczy mi, że od września będę musiał znosić gimbusów na żywo, nie potrzebuję jeszcze cyfrowych.

Link to post
Share on other sites
Mogę zmienić temat? Co sądzicie o egzorcyzmach i opetaniach? Prawda to co pokazują czy wszystko jest kupione?

Uwierzę, jak zobaczę.

 

podstawową wiedzą

Kocham to określenie. Każdy kto miał informatykę, powinien mieć podstawową wiedzę z programowania. Jest tak? Nie. A "podstawowa wiedza" i "wykształcenie ogólne" to pojęcia, które mają dowartościować ludzi, którzy

mają troszeczkę wiedzy z każdej dziedziny ;)

 

Poza tym, ludzie mają różne wartości, dla innych ważniejsza jest dobra znajomość historii własnego kraju, a dla innych legalizacja związków homoseksualnych ;)  Do każdej rzeczy przykładamy inną ilość uwagi, a człowiek zapamiętuje to, co chce zapamiętać.

 

@up

 

"O!.. rany! Pomóż mi! Jestem opętany!"

Kto powie, z czego to, to dostanie plusa.

Nowaj, warto to powiedzieć. Wiesz, że w danym kraju jest od ponad 20 lat wojna domowa i mimo to porównujesz jego gospodarkę z gospodarką kraju, gdzie wojny domowej nie ma?

Ty serio taki jesteś, czy trollujesz?

Edytowane przez Gwynbleidd
Link to post
Share on other sites

A wojna domowa to z czego się tam wzięła? Z dobrobytu? To wszystko sieć zależności.

 

 

A "podstawowa wiedza" i "wykształcenie ogólne" to pojęcia, które mają dowartościować ludzi, którzy mają troszeczkę wiedzy z każdej dziedziny

No Ty dla odmiany, masz ogromną wiedzę z żadnej dziedziny - nic tylko się chwalić.

I chciałbym jeszcze skomentować bardzo negatywnie, brak możliwości przyznawania plusów w tym dziale, bo zmusza mnie to do wlepiania punkcików Nowajowi po kryjomu  :->

Link to post
Share on other sites
Co sądzicie o egzorcyzmach i opetaniach?

 

Założenia hipotetyczne:

 

Diabeł na pewno nikogo nie opętuje. Załóżmy, że zobaczysz jakieś ostre opętanie na żywo czy w TV. Pierwsze co robisz, to zwracasz się do boga, o ile jesteś wierzący. Następnie przychodzi kapłan i odprawia swój cyrk wyganiając złego demona. Czy o to chodzi Panu Ciemności aby powodować akcje mające na celu zbliżenie do boga? Zauważ jakie to nadmuchane i często eksploatowane przez kościół i co gorsza, ludzie się tego boją. Działanie na własną szkodę? Nie wydaje mi się.   

 

Mi osobiście radzono abym się udał na mszę przeprowadzaną przez egzorcystę. 

Edytowane przez MiK86
Link to post
Share on other sites
No Ty dla odmiany, masz ogromną wiedzę z żadnej dziedziny - nic tylko się chwalić.

Dzięki :*

 

Kto wg ciebie jest lepiej wykształcony? Osoba z papierem technika, czy osoba po zaliczonym liceum? Jak dla mnie technik, bo ma przynajmniej dobrze opanowaną daną grupę zagadnień, a dobry we wszystkim, to dobry w niczym, a na dodatek im więcej wiedzy ogólnej starasz sobie/komuś wepchnąć do głowy, to więcej z niej wypada, a nie zostaje.

 

A wojna domowa to z czego się tam wzięła? Z dobrobytu? To wszystko sieć zależności.

Nie bronię Somalii, nie znam tego kraju, pewnie, że wy też, dlatego wszelakie takie porównania (krajów, których nie znamy) traktuję z dużym dystansem, nie ważne, która ze stron byłaby uprzywilejowana, bo wyciągać własne zdanie z cudzego zdania.... nie jest oznaką mądrości.

 

Porównanie, o którym możemy przynajmniej dyskutować:

 

PO podobno liberalna partia, a podnosi podatki, a lewackie SLD obniżyło CIT, a goście z PiSu narzekali na SLD, że stracili lewicowość... No ale przecież liczy się tylko stosunek do dotacji dla Kościoła :>

 

Związki partnerskie dla trójkątów!

 

@UP

"O!.. rany! Pomóż mi! Jestem opętany!"

Ciekawe spostrzeżenie. Ja osobiście pamiętam, że jak z kolegą na religii powiedzieliśmy, że nie wierzymy w egzorcyzmy... to odtąd mieliśmy prywatną inkwizycję na każdej następnej lekcji tego "przedmiotu" :D

Edytowane przez Gwynbleidd
Link to post
Share on other sites

Ha! Wiedziałem, że ktoś mi to zarzuci! A nie, ja chodzę/chodziłem do liceum z profilem mat-fiz-inf ;)

Nie ma sensu iść do technikum, jak się potem chce iść na studia, bo wtedy dłużej trwa edukacja. Nie zmienia to faktu, że osoba po technikum wg mnie jest dużo lepiej wykształcona, niż osoba po liceum.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...