Skocz do zawartości

OFFTOPIC - rozmowy na każdy temat


Recommended Posts

Do roku 2005 USA było jedynym krajem demokratycznym, gdzie prawo zezwalało na skazywanie i wykonywanie kary śmierci na dzieciach (w niektórych stanach). Minimalny wiek zezwalający na skazanie dziecka na śmierć wynosił 16 (TeksasWirginia), 13 (Montana) lub 10 lat (Indiana). Ostatni taki wyrok wykonano w roku 2003 w Teksasie na mężczyźnie, który popełnił morderstwo w wieku 17 lat. W 1988 r. Sąd Najwyższy USA uznał 16 lat za minimalny wiek do orzeczenia kary śmierci

Link to post
Share on other sites

Sad but true - używasz komputera, z pewnością Windows'a, elektryczności, latasz (lub nie) samolotami itd. Wszystkie te rzeczy zostały wymyślone/opracowane przez osoby niewierzące (i według Biblii wyznawcy Jahwe pod groźbą śmierci nie powinni z nich korzystać), a gdyby nie ludzie, którzy ryzykując własne życie potrafili przeciwstawić się bzdurom głoszonym przez Watykan, to mielibyśmy nadal płaskie globusy.



1043895_484139718341222_99948029_n.jpg

Link to post
Share on other sites

@2up, chyba nawet co drugi post w tym temacie to najazd na katolików, i się niestety muszę zgodzić w 100%, to jest bez sensu, jeśli ktoś chce wierzyć to chce, jeśli nie to nie ma jak dawniej "a co ludzie pomyślą" :P

Ale nie ma też sensu rozprawiać tutaj o tym :D

 

@down, haha mistrz :P Z tym że oni mieli aż kilku bogów, może to przez to, każdy blokował co innego, u nas to nie blokował bóg, tylko kościół, który chciał więcej dla siebie :P

Edytowane przez JacobX14
Link to post
Share on other sites

Chrześcijaństwo rozbiło w drobny mak spuściznę kulturową i obyczajową Cesarstwa Rzymskiego, grzebiąc na długie lata znaczną część zdobyczy technologicznych Starożytności. 

 

Ulice rzymskich miast były stosunkowo czyste, ponieważ większość była skanalizowana. Dostępne za darmo publiczne łaźnie i fakt, że na równi korzystali z nich możni i biedni, sprawiały, że pustoszące średniowieczną Europę epidemie były czymś nieznanym.

 

Chrześcijaństwo dążyło ( i nadal dąży) do tego, by ludzie wstydzili się swojej cielesności, a fizyczna czystość i kąpiele były zawsze traktowane jako coś złego i zbereźnego.



1052976_10152042855348298_1302655180_o.j

Link to post
Share on other sites

To wszystko prawda, ale dziwi mnie fakt, że takie Chiny nie są bardziej zaawansowane od europy. Przecież tam nie było chrześcijaństwa. 

 

Co do epidemii, słyszałem kiedyś taką teorię: palili koty razem z  czarownicami i nie miał kto szczurów łapać. Dlatego wybuchła epidemia dżumy. 

Edytowane przez MiK86
Link to post
Share on other sites

Obecnie już są, ale głównie dzięki kopiowaniu zachodnich wynalazków ;)

 

Daleki Wschód wyprzedzał cywilizacyjnie Europę przez bardzo długi czas, przygotowując się do zeszłorocznego wyjazdu do Chin sporo na ten temat poczytałem. Wszystko zaczęło się sypać wraz z europejską ekspansją. Mocarstwa ze Starego Kontynentu rozbudzały waśnie i spory dla osiągnięcia korzyści handlowych, a później terytorialnych.

 

Jeśli chodzi o rdzenną ludność obu Ameryk - ich budowle do dzisiaj robią wielkie wrażenie, a odkrycia w matematyce przebijały Europę o kilkaset lat, więc kto wie, co by było, gdyby 99% ludności nie zostało wymordowane z poleceń papieży, którzy w zamian za całe konwoje złota przyznawali prawo do eksterminacji tubylców wiernym sługom kościoła.

Link to post
Share on other sites

Wówczas jeszcze święci nie byli ;) Swoją drogą to JP2 ma największe zasługi w robieniu świętych z największych zbrodniarzy w historii kościoła. Produkował ich dosłownie hurtowo.

Link to post
Share on other sites

 

 

@up a jak mówiłem, że wszystkie próbne matury i inne testy przygotowawcze trzeba oblewać albo pisać jak najgorzej to się ze mnie śmiali... nie mówiąc już o tym, że jak nauczycielka z matematyki obwieściła, że matury nie zdam to z kolei ja wyśmiałem ją.  

 

E: ale aż strach pomyśleć, co będzie za 10 lat jak te wszystkie tumany ze średnim będą tworzyć struktury tego kraju. nasza edukacja, z jednej z bardziej restrykcyjnych w europie, schodzi na psy poniżej stereotypowego amerykańskiego idiotyzmu

 

Bo w dzisiejszych liczy się ilośc nie jakość :)

Link to post
Share on other sites

http://dcs-188-64-84-34.atmcdn.pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p3/i/c70daf247944fe3add32218f914c75a6/964d87fa-de1d-11e2-85dc-0025b511229e.jpg?type=1&quality=95&srcmode=4&srcx=0/1&srcy=0/1&srcw=1024&srch=768&dstw=1024&dsth=768

 

http://dcs-188-64-84-15.atmcdn.pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p3/i/c70daf247944fe3add32218f914c75a6/cb37038a-de20-11e2-bee0-0025b511229e.jpg?type=1&quality=95&srcmode=4&srcx=0/1&srcy=0/1&srcw=1024&srch=768&dstw=1024&dsth=768

 

Koniec jazdy :evil:.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...