Skocz do zawartości

OFFTOPIC - rozmowy na każdy temat


Recommended Posts

@UP Przeczytaj książkę "Uśpieni"- gorąco polecam. Żaden film nie zastąpi tekstu czytanego działającego na wyobraźnie ;)

nie czytam książek od 10 roku życia, chyba że techniczne a tych to już bardzo dużo Edytowane przez Bany_krk
Link to post
Share on other sites

To ladnie zes se zwichnal umysl.

zamiast czerpać przyjemność z literatury czerpię przyjemność na świeżym powietrzu czy też oglądając dobry film, a jeśli już coś czytam to z pożytkiem, żeby nie haratać i tak już jak na mój wiek słabych oczu
Link to post
Share on other sites

Musicie zrozumiec jedna wazna rzecz - nikt madry, inteligentny, nie wyrazi sie o was pozytywnie, jesli nie poznacie szkolnego kanonu literatury polskiej. Juz nie mowie, ze obcojezczyznej. Wstyd i wiocha, ze az mnie zeby bola. Nie probujcie nawet tego tlumaczyc, bo pograzacie sie.

 

Sapkowski? Tolkien? To wszystko na co was stac? Przeciez oni to pikusie w literaturze fantasy. Takie nazwiska jak Eddings, Hegel, Martin - pare klas wyzej. Wstyd. Zwykly wstyd.

 

Przejdzmy do filmow. Ostatnio, mialem rozkosz (doslownie) obejrzec film Stanleya Kubricka - A Space Oddyssey (czesc pierwsza, a byly dwie). W sumie nie mialem wczesniej okazji. Ksiazke przeczytalem (polecam C. Clarke, jeden z moich liderow wsrod literatury s-f) dwa razy.

Jak to ktos napisal w komentarzach do filmu: Czesc druga to mocne kino s-f, ale jedynka - zmodyfikowala moje DNA. Film o tym, jak to mozna nasycic trescia obraz, w ktorym tak malo slow. Obcowanie nie tylko z zyciem pozaziemskim, ale i z geniuszem rezysera. Arcydzielo.

Edytowane przez Istvan
Link to post
Share on other sites

literaturę omijam szerokim łukiem, za to bardzo dobrze znam polską ortografię i gramatykę, do tego mam bogaty zasób słownictwa, a czy potrzebne mi jest czytać coś co ktoś uznał że jest dobre? dla mnie najwyższym przejawem kultury jest technika a nie sztuka

Link to post
Share on other sites

Bedac kiedys na spotkaniu biznesowym, jeden z (bardzo waznych) uczestnikow zadal nam wszystkim to samo pytanie. W jego tresci, sprytnie zawarl pojecie "szklanych domow". I co? Nie trzeba czytac? Czlowiek bez ksiazek moze wyjsc na totalnego kretyna. W bardzo latwy sposob.

 

P.S. Pojecie z Przedwiosnia. Jak ktos jeszcze nie mial w szkole, to niech sie nie martwi. Na pewno bedzie.

Edytowane przez Istvan
Link to post
Share on other sites

Bedac kiedys na spotkaniu biznesowym, jeden z (bardzo waznych) uczestnikow zadal nam wszystkim to samo pytanie. W jego tresci, sprytnie zawarl pojecie "szklanych domow". I co?

I gó**o, nie wiem co ma biznesowe spotkanie do lektury szkolnej i nie chce wiedzieć. Wystarczyło że ze wszystkich lektur nie przeczytasz tej jednej i masz przejechane spotkanie biznesowe, to takie smutne. Istvan musisz wymyślić jakiś lepszy przykład bo to było dość przykre. Edytowane przez plebs
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...