Skocz do zawartości

OFFTOPIC - rozmowy na każdy temat


Recommended Posts

Śmiesz twierdzić, że jak delta wychodzi ujemna to są pierwiastki rzeczywiste? :wariat:

 

To prawie tak, jakby wykres funkcji nie przecinał się z osią OX, a funkcja ta miała by miejsca zerowe :rotfl:

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

5,76... masakra. Za gaz 2,83 w Łodzi. Niedługo będą po 6 i po 3... U mnie jeszcze ceny niższe niż w Łodzi na szczęście ale i tak już od dawna samochód jest TYLKO do dojazdów do pracy, bo wtedy na siebie zarabia. Lub ewentualnie kiedy trzeba gdzieś DALEKO jechać lub coś CIĘŻKIEGO/DUŻEGO przewieść co zdarza się rzadko. Inne sytuacje to piechtolot, rower, komunikacja publiczna. Nie będę tego bzdurnego biznesu nakręcał z lenistwa. Lepiej ta kasę na coś innego przeznaczyć niż ją w silniku spalić. W przyszłym tyg. tankowanie, mam nadzieję, ze ceny nie pójdą w górę do tego czasu...

Edytowane przez krolik_beny
Link to post
Share on other sites

5.76 to jakis premium diesel ? bo u mnie w krk na stacji to 5.69 max za zwyklego na shellu.

 

Dzis tankowalem pb95 za 5.45 na Orlenie, na shellu cena juz 5.54, juz mogli dac 5.55 ladnie by wygladalo

Link to post
Share on other sites

no tak, wp.pl rozsiewalo ta plotke swojego czasu, zeszukalem sie na innych portalach i nie moglem znalezc podobnych inforamcji. Jak to zawsaze temat ma przyciagac do czytania bzdur :-)

Link to post
Share on other sites

Intel bo procki - to rozumiem, ale czemu nVidia? Fanboy mode on, czy masz amdfobię?

Ponieważ Intel nie robi za dobrych kart graficznych, zaś Radeony to tylko półśrodki, paraprodukty z których sam z resztą korzystam, gdy brakuje pieniędzy na coś dobrego jakościowego.

Link to post
Share on other sites

@

mICh@eL

 

To, że kiedyś BMK sprezentował Ci Radeona za zasługi to nie znaczy, że to dobry produkt. Nie jest zły - bo jakoś to działa. Ale z pięcioma GF nie miałem tylu problemów co z trzema Radeonami. W obecnym rozwaliła mnie konieczność zmiany biosu celem regulacji prędkości obrotowej. Z resztą z wyświetlaniem gier w rozdzielczości 1280x720 po DVI-HDMI na HDTV nie jest lepiej. Dodajmy problemy z jakimi przyszło mi (i nie tylko) się zmierzyć przy odpalaniu gry "Rage" i dopłata 40-50 zł do 9800GT zamiast HD3870 wydaje się opłacalna. Ba, nawet wybór wolniejszego 9800GT wydaje się lepszy niż HD4850. Poprzednio miałem także kilka GTXów, między innymi 460'tkę, która w tamtym czasie była nawet tańsza niż konkurencja (przelicznik wydajnośc/cena). GTX470 także wydał mi się bardziej opłacalny od HD5870, zwłaszcza, że w tedy nawet nie spodziewałem się jakie jaja występują na Catalystach. Jedyny ich plus to, że ważą połowę tego co ForceWare. Reasumując: tniesz koszta - ATi OK, masz kasę - nVidia.

Link to post
Share on other sites

To, że kiedyś BMK sprezentował Ci Radeona za zasługi to nie znaczy, że to dobry produkt.

:rotfl:

Dzięki za uświadomienie miłości do marki i BMK poprzez nagrodę w konkursie trzy lata temu :D To nic, że w tym czasie miałem rocznego bana za mieszanie BMK z błtem... przecież ja BMK oraz AMD wielbię za ten jakże hojny podarunek... ba, nawet wygrana w lotku mniej cieszy :wariat::P

 

Skoro już jedziemy na tym koniku, to ja mam napisać "To, że za młodu w Twoim kompie była Riva/GeForce to nie znaczy, że karty nV to jedyny słuszny wybór. Rozumiem, że darzysz markę sentymentem, ale to nie znaczy, że to był dobry produkt." :co:

 

Ale z pięcioma GF nie miałem tylu problemów co z trzema Radeonami.

A ja z piętnastoma Radeonami z którymi obcowałem w ciągu ostatniego półrocza nie miałem żadnych problemów... może jednak problem tkwił po stronie użytkownika? :>

W obecnym rozwaliła mnie konieczność zmiany biosu celem regulacji prędkości obrotowej.

Chyba jednak tak :D Bo przecież nV ma patent na programy pozwalające na regulację prędkości obrotów :rotfl:

GTX470 także wydał mi się bardziej opłacalny od HD5870

Na rachunkach za prąd bardzo opłacalny :rotfl:

Chociaż nie, zwracam honor - na rachunkach za gaz zaoszczędzisz, bo jajecznicę na Fermim sobie usmażysz :P

Reasumując: tniesz koszta - ATi OK, masz kasę - nVidia.

Przypomnieć Ci, że najwydajniejsza karta (ogólnie, czyli dwugłowa) należy do stajni szatana? :]

 

Walisz takimi ogólnikami i argumentami z du*y, że aż się odwdzięczyłem tym samym poziomem ;)

Edytowane przez mICh@eL
Link to post
Share on other sites

Dzięki za uświadomienie miłości do marki i BMK poprzez nagrodę w konkursie trzy lata temu To nic, że w tym czasie miałem rocznego bana za mieszanie BMK z błtem... przecież ja BMK oraz AMD wielbię za ten jakże hojny podarunek... ba, nawet wygrana w lotku mniej cieszy Skoro już jedziemy na tym koniku, to ja mam napisać "To, że za młodu w Twoim kompie była Riva/GeForce to nie znaczy, że karty nV to jedyny słuszny wybór. Rozumiem, że darzysz markę sentymentem, ale to nie znaczy, że to był dobry produkt."

Nie miałem zamiaru uświadamiać Ci miłości do BMK, dobrze pamiętam, że po pewnym czasie Ci się... ekhem, coś się z Tobą stało i miałeś bana.

 

A ja z piętnastoma Radeonami z którymi obcowałem w ciągu ostatniego półrocza nie miałem żadnych problemów... może jednak problem tkwił po stronie użytkownika? :>

Rozumiem, że przez te pół roku każdego z nich użytkowałeś przez te parę miesięcy? %-)

 

Chyba jednak tak Bo przecież nV ma patent na programy pozwalające na regulację prędkości obrotów

Grunt, że reg. nie działa ani poprzez OverDrive, ani Afterburner. Diagnoza postawiona przez osobę doświadczoną, z resztą słuszna. Overcklocking także przekłamywane o kilkanaście MHz.

 

Na rachunkach za prąd bardzo opłacalny Chociaż nie, zwracam honor - na rachunkach za gaz zaoszczędzisz, bo jajecznicę na Fermim sobie usmażysz

Z czym Ty wyjeżdżasz? Komp oparty na wykręconym C2Q, do niego podpięta 42 calowa plazma i stereo ze wzmacniaczem, w którym trafo jest opisane na 120VA a z sieci przy dobrej głośności pobiera tyle co plazma podczas grania (czyt. 200W, czasem więcej). Cały zestaw podczas rozgrywki w GTA IV brał 700W a ja miałem się przejmować tym, że Radeon pobiera 150W a GF 200W? Z czym do ludzi...

 

Przypomnieć Ci, że najwydajniejsza karta (ogólnie, czyli dwugłowa) należy do stajni szatana?

No, wydajniejsza, bo w Crysisie trepie 2 klatki więcej? Czy dlatego, że na BMK dali ją wyżej? Dla mnie to i tak abstrakcja, multi GPU (zwłaszcza jako jedna karta) się omija.

 

Walisz takimi ogólnikami i argumentami z du*y, że aż się odwdzięczyłem tym samym poziomem

Nie ogólniki, a własne doświadczenia.

 

Widzę pełno jadu w Twojej wypowiedzi. Każde zdanie choć lekko stawiające ATI w gorszym świetle musi zostać przez Ciebie obalone. To, że piętnastu osobom przez pół roku wcisnąłeś do konfiguracji Radeona nie oznacza praktycznie nic, a już na pewno nie czyni Cię specjalistom. Nie twierdzę, że sam nim jestem - ja tylko widzę jaki produkt dostaję od jednych jaki od drugich. Sam skończyłem z pakowaniem kasy w kompa i właśnie z tego powodu siedzę na takim gniocie :P

Link to post
Share on other sites

Czy dlatego, że na BMK dali ją wyżej?

Wybacz, ale dla mnie BMK jest ostatnim źródłem takich informacji, nie wiem jak dla Ciebie :]

Każde zdanie choć lekko stawiające ATI w gorszym świetle musi zostać przez Ciebie obalone.

Jak pierniczysz głupoty to co, mam siedzieć cicho :co:

To, że piętnastu osobom przez pół roku wcisnąłeś do konfiguracji Radeona nie oznacza praktycznie nic, a już na pewno nie czyni Cię specjalistom.

Aha :?

Mnie się wydaje, że jestem redaktorem i dlatego przewinęło mi się tyle kart przez ręce... ale dalej, śmiało, jeszcze czymś zabłyśnij :D

Grunt, że reg. nie działa ani poprzez OverDrive, ani Afterburner. Diagnoza postawiona przez osobę doświadczoną, z resztą słuszna. Overcklocking także przekłamywane o kilkanaście MHz.

Może problem dotyczy Radka 9800Pro, bo w najnowszych kostrukcjach (czyt. HD 4000 wzwyż) problemu nie uświadczyłem... może jakiś producent poszedł po kosztach i zrobił wentylator na dwa kabelki, bez regulacji ;)

Rozumiem, że przez te pół roku każdego z nich użytkowałeś przez te parę miesięcy?

Większość w kompie siedziała parę dni, ale referent 6870 gościł z 4 miesiące, 6950 tak samo, teraz siedzi 6950 od XFX (niereferent) ;) Problemów nie mam żadnych :P

 

Na więcej cytatów nie mam czasu, bo muszę iść na Dziady do teatru :sciana:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...