Skocz do zawartości

OFFTOPIC - rozmowy na każdy temat


Recommended Posts

Jak ty niewiele wiesz o sytuacji w ojczystym kraju. Autentycznie robi mi się przykro.

 

Podstawowym źródłem dochodów Kościoła nie są pieniądze z tacy tylko miliardy złotych, które corocznie trafiają do niego z budżetu państwa. WSZYSTKIE katolickie szkoły, uniwersytety, szpitale i inne "firmy" należące do krk są finansowane z publicznej kasy. Również Caritas.

 

Do tego dochodzą olbrzymie pieniądze ze sprzedaży zwracanych Kościołowi nieruchomości, które to w lwiej części oparte są na wałkach.

 

W 90% spraw, które były rozpatrywane przez Komisję Majątkową wykryto nieprawidłowości. Strona kościelna była w Komisji reprezentowana między innymi przez byłego funkcjonariusza SB, który specjalizował się w fałszowaniu dokumentów.


Księża nie płacą składek zdrowotnych - za leczenie i emerytury duchowieństwa płacą wszyscy obywatele.

Link to post
Share on other sites
Księża nie płacą składek zdrowotnych - za leczenie i emerytury duchowieństwa płacą wszyscy obywatele.

 

A opodatkowanie ich nic nie zmieni, bo to i tak będzie z naszych podatków, bo albo taca, albo pieniądze od "państwa" - bo to przecież nasze podatki - które bierze je z naszych podatków.

 

Podstawowym źródłem dochodów Kościoła nie są pieniądze z tacy tylko miliardy złotych

 

Artykuł z 2011, ale diametralnych różnic nie ma: http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/policzylismy;ile;zarabia;kosciol;z;budzetu;1;6;miliarda;taca;1;2;miliarda;,6,0,936710.html

1,6 do 1,2 hm... gdzie te "miliardy" od państwa i że te pieniądze do źródło dochodów? Ja tutaj mam proporcje 10:7,5

 

W 90% spraw, które były rozpatrywane przez Komisję Majątkową wykryto nieprawidłowości. Strona kościelna była w Komisji reprezentowana między innymi przez byłego funkcjonariusza SB, który specjalizował się w fałszowaniu dokumentów.

 

Nie interesowałem się tą sprawą, więc nie powiem, czy te procenty są prawdziwe, ale w liberalnym państwie, to nie byłoby problemu, bo liberalne państwo nie daje pieniążków na nic poza wojskiem, policją i drogami, więc problemów z Kościołem, Caritasem i innymi by nie było.

Najprostsze rozwiązania są najlepsze.

Edytowane przez Gwynbleidd
Link to post
Share on other sites

 

 

liberalne państwo nie daje pieniążków na nic poza wojskiem, policją i drogami

 

Pokaż mi jedno rozwinięte państwo na świecie, które nie przeznacza pieniędzy na inne wydatki.


1236377_625345544163836_1479603093_n.jpg

Link to post
Share on other sites

Demokracja tam jest, nie ma  JUŻ za to kapitalizmu. Za czasów kapitalizmu, to się rozwinęli, nic w tym dziwnego, bo to jest cecha tego systemu, ale ja się pytam o rozwój z ustrojem takim jaki jest obecnie powszechny, czyli socjalizm z elementami wolnego rynku, czyli niby możesz, ale bariera podatkowa i biurokratyczna tobie to uniemożliwia.

Edytowane przez Gwynbleidd
Link to post
Share on other sites

Złoża ropy. Oni mają tam ogromne podatki i równocześnie wszystko publiczne na wysokim poziomie, ale to ze względu na bazę surowcową, a nie wspaniałość tego ustroju. Sam mnie krytykowałeś, że podaję w kontrze Chiny (które i tak kopa rozwojowego dostały w kapitalizmie), bo jak to powiedziałeś mają każdy surowiec, a teraz sam mi podajesz państwa z ogromną bazą surowcową .... ręce opadają. Dalej.

 

Teoretycznie odpowiedziałeś dobrze, ale skoryguję: państwo, które się rozwinęło dzięki powszechnemu obecnie ustrojowi.

Edytowane przez Gwynbleidd
Link to post
Share on other sites

Ładnie to tak pisać, że Jezus był gorszy od małpy ? Chyba nikt, kto choć raz trzymał w rękach Nowy Testament nie zaprzeczy, że głoszone przez niego poglądy to wypisz wymaluj socjalizm.

 

 

 

 

A można inaczej ? Wiem, że czytanie ze zrozumieniem (szczególnie ta druga część) nie jest twoją mocną stroną, ale bez przesady, w tym cytacie jest wszystko wyłożone czarno na białym.

Koniec tych żałosnych wycieczek słownych, interpretuj biblię jak ci się podoba. Nikt ci nie nakazuje wierzyć, ale szanuj ludzi, którzy wierzą. nie pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

A ty misiu ją najpierw przeczytaj, bo dajesz tutaj niezły popis braków wiedzy na temat jej zawartości ;)

 

 

 

biblię

 

Język polski jak zwykle na wysokim poziomie... Ach te emocje :]

Link to post
Share on other sites

Misiu? Oj kolego, za dużo na paradzie równości chyba przebywałeś.

Zacznijmy od tego, że to nie wina kościoła, że dostaje pieniądze tylko rządzących, a ty ciągle ten kościół atakujesz.

Nie masz się czego czepić to się wielkości liter czepiasz?


Szwecja się jako tako rozwija, ponieważ wojny to tam dawno nikt nie widział, a rynek został uwolniony. Plus to co kolega wyżej wypisał

Link to post
Share on other sites

Dziecko drogie, jak ty mało wiesz o świecie. Nie wiem, czy żyjesz w jaskini, ale z całą pewnością nie masz bladego pojęcia o tym, jak zachłanny jest polski Kościół.

 

Czepiam się liter ? Biblia to nazwa własna, a takowe pisze się z wielkiej litery. Podobnie sprawa ma się z Kościołem, jako wspólnotą wiernych. Kościół z małej litery oznacza budynek.

 

Są to rzeczy, których powinieneś nauczyć się w podstawówce, ale jak widać nie byłeś zbyt pilnym uczniem.


 

 

Szwecja się jako tako rozwija

 

Jako tako ?

 

 

 

a rynek został uwolniony.

 

A kiedyś mieli tam gospodarkę planową, że musieli uwalniać rynek ? 

Link to post
Share on other sites

 

 

Z Nowajem nie wygracie :D

No tak średnio. Miał podać kraj, który rozwinął się dzięki socjalizmowi, podał mi państwo z ogromną bazą surowcową.... fajnie.

 

Poza tym, Nowaj sam ze sobą wygrał, jak napisał, że statystyczny wyborca RPP (ciekawe skąd te dane) to osoba po 30 z wykształceniem wyższym :rotfl:

Link to post
Share on other sites

Wiem jak się pisze i nie musisz mi takich rzeczy pisać, i po raz kolejny. Merytoryczną dyskusję można prowadzić, ale bez żałosnych wycieczek osobistych.

Źle się wyraziłem, po prostu mają wolny rynek, wojna już ich dawno nie dotknęła.

O kryzysie w Szwecji w latach 90 jeszcze nie wspomniałeś a szkoda.

Doucz się jakie były obciążenia podatkowe we Szwecji do połowy XX wieku.

Prawie wszystkie duże firmy we Szwecji powstały przed latami 70.

Konsekwencją rządów w latach 70-90 był wyżej wspomniany kryzys.


No tak średnio. Miał podać kraj, który rozwinął się dzięki socjalizmowi, podał mi państwo z ogromną bazą surowcową.... fajnie.

 

Poza tym, Nowaj sam ze sobą wygrał, jak napisał, że statystyczny wyborca RPP (ciekawe skąd te dane) to osoba po 30 z wykształceniem wyższym :rotfl:

Ja słyszałem, że statystyczny wyborca Palikota to jest człowiek około trzydziestki, łysy, z kozią bródką i w okularach :P

Link to post
Share on other sites

Ciocia Wikipedia zawsze służy pomocą, żeby wspomnieć w internetach o rzeczach, o których 5 minut wcześniej nie miało się pojęcia...

 

 

 

Wiem jak się pisze i nie musisz mi takich rzeczy pisać

 

Chyba jednak nie wiesz, skoro dość często robisz takie błędy...

 

 

 

we Szwecji
Link to post
Share on other sites

Morda, obszczymurki %-)

Załóżcie sobie temat do hejtowania gdzie indziej, ten jest do rozmów na mniej ambitne tematy :P

 

Zanim ktoś wypali, że "rozmowy na każdy temat" - ten temat został założony przez ówczesnego moda, ponieważ poprzedni o nazwie "SPAMpost" był za bardzo SPAMowy, więc mieliśmy sobie skrobać tutaj, gdzie nie ma konkretnego tematu.

 

Ale to nie znaczy, że macie tu sobie we trójkę prowadzić prywatną wojenkę religijną, bo nie zamierzam tego gunwa czytać, tak jak cała reszta forum.

 

Osobny temat do hejtowania - będziecie mieli wszystko w jednym miejscu, a czytać to będą tylko zainteresowani ;)

 

EOT. :zamykamy:

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Morda, obszczymurki %-)

 

Buda kundlu %-)

 

Ale to nie znaczy, że macie tu sobie we trójkę

 

Rasista durny! Trójkątofob! Zalegalizować związki dla trójkątów! Dla nekrofilów również!

 

Głównie jednak rozmawiamy o gospodarce

 

Z tego co ja wiem, to Nowaj o gospodarce nic konkretnego (żeby tylko o tym...) nie powiedział.

Edytowane przez Gwynbleidd
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...