Skocz do zawartości

OFFTOPIC - rozmowy na każdy temat


Recommended Posts

Twoje rozumowanie i zawarta w nim logika, a w zasadzie jej brak, potwierdza, że pełnoletni to z pewnością nie jesteś.

 

Piszesz jak nastolatek, zachowujesz się jak rozkapryszony nastolatek, unikasz odpowiedzi na pytanie o wiek, więc zakładam, że dając ci 16 mogłem celować trochę za wysoko.

Link to post
Share on other sites
A tak po za tym i bezcikowe i kasa na urlopie macierzyńskim z ZUSU powinna iść na pieluchy, mleko, zabawki i inny osprzęt dla bobasa, więc PKB w mikroskali rośnie , tworzą się miejsca pracy i bla bla bla bla Hajs się zgadza :D

 

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

 

:D :D :D :D

:co: :co:

:facepalm:

 

Na taką logikę tworzenie miejsc pracy przez państwo związanych z ochroną środowiska też wpływa korzystnie na gospodarkę, a tak oczywiście nie jest.

 

Czyli idąc takim tokiem rozumowania to przejście na "chwilową rentę (...)"

To nie jest ten tok myślenia, bo ciąża, to nie choroba/uraz spowodowany wypadkiem.

 

 

Możemy dyskutować, ale nie dojdziemy do żadnych konkretnych wniosków w sprawach gospodarki i innych gałęziach bezpośrednio z nią związanych, ponieważ

Ponieważ to tylko wy nie dajecie żadnych konkretów o sprawach gospodarki. Nowaj nie potrafi uargumentować własnych słów, tylko zmienia temat, dotąd nie odpowiedział, co sądzi o podwyżce wieku emerytalnego, a taki podobno dobrze obeznany od wielu lat.

 

Skończyć z podatkami nie można i wcale nie są tak wysokie ( mówię o tych podstawowych jak CIT,PIT i VAT) , na tle innych krajów.

:roll: :roll: :roll:

Vat mamy jeden z największych, lub nawet największy w UE, a CIT obniżyło najbardziej liberalna w sejmie partia SLD i za to należą im się brawa.

 

Za mało jest pracodawców, a duże koncerny nie płacą podatków i tak to jest :)

 

Booże, mój Booże! Czemuś mnie opuuścił!?

 

Pracodawców jest mało? Czy ciebie po....!? Duże koncerny dlaczego mają płacic większe podatki? Dzięki temu te pieniądze są na wolnym rynku i dają ludziom pracę, a tak, to by trafiły do kieszeni złodziei z sejmu.

Edytowane przez Gwynbleidd
Link to post
Share on other sites

 

 

Dzięki temu te pieniądze są na wolnym rynku i dają ludziom pracę

 

Pieniądze dużych koncernów dają ludziom pracę ? Pracę dają małe i średnie firmy. Największe koncerny unikają podatków jak ognia, robiąc wszystko, aby w miejscu produkcji zostawić jak najmniej. Nie czarujmy się, Polska nie jest krajem, który eksportuje technologie, tylko miejscem, gdzie buduje się fabryki. Jeśli zachodni producenci po wybudowaniu w naszym kraju takowej, robią co się da, by uniknąć płacenia tutaj składek, to jak jakiś gówniarz zaczyna w sieci pisać, że przez takie działania dają ludziom pracę, to mnie krew zalewa, że można być tak skończonym osłem i jeszcze wierzyć w to, co się pisze. 

Link to post
Share on other sites

Panie Nowaj, pan już nie jara tego gówna :rotfl:

Nadal nie potrafisz uzasadnić wczorajszych słów, nie umiesz odpowiedzieć na proste pytanie, zaraz wkleisz kolejny wspaniały komiks, który nic nie wniesie.

 

Pracę dają małe i średnie firmy.

Nie tylko, ale przeważnie. Ale dlaczego? Bo jest ich więcej, proste. Duże koncerny też dają pracę, więc nie gadaj.

 

Poza tym, wy gadacie bez sensu. Jakby te duże koncerny wszystkie płaciły, to zmieniłoby to coś? Mielibyśmy o jakieś grosze mniejsze zadłużenie, a nic by się nie zmieniło. Podatek dla najbogatszych we Francji w skali roku wystarczyłby na wydawanie pieniędzy przez kilka godzin! To trzeba zmienić system, a nie bardziej dusić przedsiębiorców, bo to oni dają pracę (czy mali, czy duzi), a nie państwo!

Edytowane przez Gwynbleidd
Link to post
Share on other sites

Nie wyczuwasz ironii. :D Lubisz emotki.

 

Ciąża to piękny stan nadzwyczajny. I nie widzę żadnego minusa urlopu macierzyńskiego, prócz tych dla pracodawców. Reszta to jakieś pieprzenie... bez żadnej argumentacji. 

Wy także Towarzyszu nie dajecie żadnych argumentów, prócz haseł swojej "miłosiernej" Partyji .

Gdzie sprawdził się system przez Ciebie proponowany?

W kilku aspektach masz racje, głównie chodzi o przyczyny, ale rozwiązania są do bani.

VAT jest mniej więcej na podobnym poziomie w UE, ale kluczowy jest PIT i CIT, a to czemu?

Dlatego, że przez szczególnie PIT najciężej jest przeciętnemu ludkowi ;p

 

Ja nie napisałem by koncerny płaciły większe podatki. Proszę o cytat z którego to wywnioskowałeś, bo chyba masz problemy z interpretacją, albo ja z poprawnym formowaniem treści - dawaj cytat.

Koncerny płacą znikome podatki, dlatego , że kupę kasy przeznaczają na sztab ludzi, który robi tak, by nie płacić. A nasze prawo, jak i prawo UE to umożliwia. i tu jest pies pogrzebany.

 

I negując to właśnie dowiodłeś, że nie masz pojęcia o czym piszesz, dlatego , że uczestniczę w tym procesie.

Jestem pracodawcą. I pracuję dla takich koncernów. I tak dla przykładu jeden z większych potentatów na naszym rynku chemicznym - Reckitt Benckiser składa się z chyba 9 różnych spółek :D A wszystko w jednej fabryce. Zapytaj siebie po co to wszystko? Czy nie lepiej jedna i się rozliczać?

 

Uczestniczę w tym procesie, jestem wśród tych ludzi - płotka, bo płotka, ale się sporo słyszy. 

A Ty kim jesteś, że rzucasz hasłami bez pokrycia?

Link to post
Share on other sites

Gdzie sprawdził się system przez Ciebie proponowany?

Już mówiłem, że w Chinach dominuje w gospodarce kapitalizm, a jak ktoś uważa, że tam wykorzystuje się dzieci do pracy w kopalni, a ludzie pracują za miskę ryżu, to niech ogarnie ten film:

 

 

A nasze prawo, jak i prawo UE to umożliwia. i tu jest pies pogrzebany.

 

W Niemczech podobno ktoś wpadł na pomysł, aby sprzedawać elektryczne grzejniki wolframowe, które przy okazji świecą. ;)

 

 

 

Ja nie napisałem by koncerny płaciły większe podatki.

Napisałeś, że nie płacą podatków, a z kontekstu wynika, że masz im to za złe, więc chcesz, aby je płacili = płacili więcej.

 

 

 

I negując to właśnie dowiodłeś, że nie masz pojęcia o czym piszesz

 

 

nie widzę żadnego minusa urlopu macierzyńskiego, prócz tych dla pracodawców.

 

 

Wy także Towarzyszu nie dajecie żadnych argumentów, prócz haseł swojej "miłosiernej" Partyji

 

Zarzucasz mi rzeczy, które sam robisz. Nie mówię nic konkretnego? Poczytaj poprzednie strony, ale zaraz to jeszcze raz napiszę, abyście ogarnęli.

Edytowane przez Gwynbleidd
Link to post
Share on other sites

 

 

Poza tym, ty gadacie bez sensu. Jakby płacili, to zmieniłoby to coś?

 

Kto tu gada bez sensu ? Chyba nie zdajesz sobie sprawy, o jakiej skali zjawiska tutaj jest mowa. 

 

Czego nie potrafię uzasadnić ? Zrozum chłopcze, że nie jesteś pierwszym i niestety pewnie nie ostatnim, wyznawcą JKM, z którym mam nieprzyjemność prowadzić "rozmowę". Wszyscy jesteście dokładnie tacy sami, używacie takich samych "argumentów', a z racji wieku wasze wyobrażenie i wiedza o świecie są odpowiednio : nieprawdziwe i szczątkowa.

 

Sam ze sobą walczę, siląc się na kolejny post, chociaż wiem, że to bez sensu. Dzisiejsze pokolenie korwinistów pójdzie kiedyś na studia i zmieni poglądy, po zderzeniu ich z rzeczywistością, w której mama lub tata nie przynoszą do komputera ciepłych posiłków. Na ich miejsca przyjdą nowi, obecnie spędzający czas na berku, w ostatnich klasach podstawówki. Gdy zaczną głosić hasła o tępieniu lewactwa ich wiedza będzie dokładnie taka, jak teraz, bo ślepe powtarzanie frazesów, których znaczenia się nie rozumie, nie wymaga zbyt lotnego intelektu. 


Byłem w Chinach w ubiegłym roku. Poziom rozwoju, jakiego nigdy nie osiągniemy, ale okupiony szalejącą korupcją, brakiem jakichkolwiek regulacji w dziedzinach związanych z bezpieczeństwem pracy, brak jakichkolwiek ubezpieczeń społecznych, brak prawa własności do nieruchomości (jedynie dzierżawa na kilkadziesiąt lat).

Link to post
Share on other sites

 

Poza tym, wy gadacie bez sensu. Jakby te duże koncerny wszystkie płaciły, to zmieniłoby to coś? Mielibyśmy o jakieś grosze mniejsze zadłużenie, a nic by się nie zmieniło. Podatek dla najbogatszych we Francji w skali roku wystarczyłby na wydawanie pieniędzy przez kilka godzin! To trzeba zmienić system, a nie bardziej dusić przedsiębiorców, bo to oni dają pracę (czy mali, czy duzi), a nie państwo!

No to się wkopałeś.

Powiększające się zadłużenie to jeszcze inna kwestia i twoja skrajna ignoracja pozwala Ci na kolejne rzucanie hasłami bez sensu.

 

Praktycznie większość VATU który płacisz, kupując czipsiki od Star Food , kupując Fantę czy Mirindę , kupując proszek Dosia czy Persil, kupując mydło, kupując części do kompa, podcierając dupsko papirem zagranicznej firmy... to wszystko idzie za granice!

A nadmiar przepisów w UE i sztab ludzi zatrudnionych przez te koncerny to umożliwia.

 

I tu jest grubsza kasa. A przy okazji przepisami zabija się małych i średnich przedsiębiorców, zezwoleniami, pozoleniami... pieprzonymi kasami i ich przeglądami. Czy Ty to ogarniasz?

Koncerny dają pracę - fakt, zmniejsza się bezrobocie, ale w szerokiej skali jest to tragedia.

Kiedyś był przykładowy Mietek z firmą obuwniczą pod Warszawą, zatrudniający 10 szewców i robiących za******e jakościowo, ręcznie robione buty i dostarczający je do butików w Warszawie.

Teraz taki zakład nie ma opcji powstać, bo zabija się go przepisami i nadmiarem dziadostwa z zagranicy. 

Polski produkt nie może być tańszy, bo za dużo kosztuje jego wyrób. Więc sprzedaje się go drożej, ale kto go kupi jak masz Adasie i Pumby szyte po taniości w Bangladeszu.

 

A kasiora z Vatu potem idzie... 

Link to post
Share on other sites
Czego nie potrafię uzasadnić ?

 

Ustrój proponowany przez korwinistów sprowadziłby cywilizację do poziomu jaskiniowego.

+ moje pytanie

A i jak jesteś zawsze taki świadomy, to proszę, oceń mi podniesienie wieku emerytalnego, bo podwyżkę Vatu, to ja już tobie szybko rozpisałem, dlaczego jest zła.

 

 

Praktycznie większość VATU który płacisz, kupując czipsiki od Star Food , kupując Fantę czy Mirindę , kupując proszek Dosia czy Persil, kupując mydło, kupując części do kompa, podcierając dupsko papirem zagranicznej firmy... to wszystko idzie za granice!

A nadmiar przepisów w UE i sztab ludzi zatrudnionych przez te koncerny to umożliwia.

A kasiora z Vatu potem idzie... 

 

A czy ktoś powiedział, że jest inaczej? ;)

 

I tu jest grubsza kasa.

 

Sam to powiedziałem, że przerzucenie podatków na samą konsumpcję zwiększy/utrzyma wpływy, nawet jak % podatku się zmniejszy.

 

 A przy okazji przepisami zabija się małych i średnich przedsiębiorców, zezwoleniami, pozoleniami... pieprzonymi kasami i ich przeglądami. Czy Ty to ogarniasz?

 

Ogarniam jak najbardziej i dlatego mówiłem, aby biurokrację ograniczyć do minimum :) Innymi słowy, mogę się pod tym podpisać.

 

Kiedyś był przykładowy Mietek z firmą obuwniczą pod Warszawą, zatrudniający 10 szewców i robiących *****iste jakościowo, ręcznie robione buty i dostarczający je do butików w Warszawie.

Teraz taki zakład nie ma opcji powstać, bo zabija się go przepisami i nadmiarem dziadostwa z zagranicy.

 

Niestety, na głupotę części konsumentów nic nie poradzę, a nie możesz kazać ludziom kupować tylko polskich produktów.

 

Polski produkt nie może być tańszy, bo za dużo kosztuje jego wyrób.

 

Jak obniżysz podatki, to wierz, lub nie, cena pójdzie w dół. Nawet sama obniżka Vatu na to wpłynie, a tak szczerze mówiąc, to jakby się narzuciło jakieś małe cło na inne kraje, aby ewentualnie wspierać lekko (powtarzam lekko, aby nie było przesady, a podtrzymamy wiele małych biznesów) własną produkcję, to nie miałbym nic przeciwko.

 

A kasiora z Vatu potem idzie... 

 

Dlatego chcę zmienić ten system, a nie pakować do niego coraz więcej pieniędzy.

 

Ładne drzewko z cytatów...

Edytowane przez Gwynbleidd
Link to post
Share on other sites
Napisałeś, że nie płacą podatków, a z kontekstu wynika, że masz im to za złe, więc chcesz, aby je płacili = płacili więcej.

 

Tak napisałem, że nie płacą, bo nie płacą, dzięki przepisom w Polsce i ulgom, które im to umożliwiają wykorzystując do tego narzędzia w postaci sztabu adwokatów i księgowych/ekonomistów i dobrze wyczytałeś z kontekstu, że mam im to za złe.

Tak chcę by płacili więcej od tego co płacą na dzień dzisiejszy, bo nie płacą praktycznie w ogóle.... prócz tych od których nie uciekniesz jak Podatek od Środków Transportu czy od nieruchomości .

Ale nijak to się ma do "większych podatków" , przez co rozumiesz jako podniesienie podatku np. Cit-u dla tej konkretnej grupy.

 

Co do Chin, Nowaj Ci jasno wypisał o co chodzi.

My tam byliśmy, a Ty co?

Edytowane przez emurderrec
Link to post
Share on other sites

 

 

Dlatego chcę zmienić ten system

 

Zmienić ? Przedstawiciele KNP mówią o tym, że demokrację należy zrzucić siłą, wśród filmików z YT, które czasami oglądam dla beki, pojawiają się nieśmiałe sugestie o zbrojnym powstaniu i konieczności narzucenia monarchii z Korwinem Krulem na czele.

 

Podniesienie wieku emerytalnego, który i tak był jednym z niższych w Europie - w dużym skrócie jestem za.

 

 

 

jakby się narzuciło jakieś małe cło na inne kraje,

 

 

Małe cło na inne kraje ? Korwin chce wystąpienia z UE, więc jeśli w jakimś Alternatywnym Wszechświecie kiedyś doszedłby do władzy to pozostałe kraje Wspólnoty dokopią Alternatywnej Polsce takie cła, że się nie pozbiera.

Link to post
Share on other sites
pojawiają się nieśmiałe sugestie o zbrojnym powstaniu i konieczności narzucenia monarchii z Korwinem Krulem na czele.

% debili w każdej grupie społecznej jest taki sam (zakładając, że bycie socjalistą (czy inne przekonania) != bycie debilem) +/- margines błędu, są oni w KNP, UPR, POPiS itd.

 

Podniesienie wieku emerytalnego, który i tak był jednym z niższych w Europie - w dużym skrócie jestem za.

W dużym skrócie to ja też mogę powiedzieć, za czy przeciw. Dokładnie, bo tutaj nie można gadać pobieżnie.

A co do wieku, to zaraz dostaniesz masz info:

http://www.platforma.org/pl/artykul/platforma/europa-i-swiat/wiek-emerytalny-w-krajach-ue/

 

Małe cło na inne kraje ? Korwin chce wystąpienia z UE

 

A UE się rozpadnie. Tak wiem, gadam głupoty, razem z ekonomistami, ale dobra, ok, jestem kolejnym gówniarzem "Korwin Krul!" - tak podobno wołają na kwejku, czy gdzieś tam.

 

Tak napisałem, że nie płacą, bo nie płacą, dzięki przepisom w Polsce i ulgom

O właśnie. Są durne przepisy, jeden chyba nawet mówi, że zagraniczna firma przez pierwsze chyba dwa lata jest zwolniona z podatków.... logika... Ja przepisów nie pochwalam, jak już płacimy podatki, to wszyscy pracujący (ale nie zależnie od dochodów), a płaćmy jak najmniej.

Co do głupich przepisów, to nie do mnie, nie ja głosowałem za partiami, które chciały wejścia do UE (nawet sam pan jaśnie oświecony Jarosław Kaczyński głosował za).

 

 

A co do reform gospodarczych, bo podobno nie gadam o konkretach:

- Podatek dochodowy w wyskokości ok. 200zł od każdej pracującej osoby

- Prywatyzacja szpitali, brak państwowej służby zdrowia

- Zniesienie przymusu ubezpieczeń

- Prywatyzacja majątku państwa --> pieniądze na emerytury

- Ograniczenie biurokracji do minimum + zniesienie kretyńskich norm, które utrudniają nowym przedsiębiorcom w wejściu na rynek

- Zmniejszenie Vatu, ale nie można go znieść, bo jesteśmy w UE (minimalny Vat to 15% w UE) oraz muszą być pieniądze na emerytury

- Zwiększenie budżetu na wojsko, bo "Jeśli państwo nie stać na utrzymanie własnej armii, to pracuje ono na utrzymanie armii innego państwa." - czy jakoś to szło

- Zmniejszenie podatku na benzynę, ropę itp. ale nie znosimy, bo z tego podatku będą finansowane drogi (logiczne posunięcie)

- Prywatyzacja edukacji (skoro konkurencja wymusza spadek cen i podwyższa jakość, a monopol odwrotnie, to niby dlaczego przy edukacji ma być inaczej?)

 

To tyle z tych ważniejszych. Od zniesienia podatków dochodowych szara strefa przestanie istnieć, bo nie bedzie miała już sensu istnienia, bezrobotny będzie ten, kto chce być bezrobotnym, bo praca zawsze jest, tylko, przy płacy minimalnej i wysokich podatkach ludzie byli zmuszeni pracować w szarej strefie/brać zasiłek.

Edytowane przez Gwynbleidd
Link to post
Share on other sites

 

 

A UE się rozpadnie.

 

A rozgoni ją na latającym rydwanie sam Korwin, z bandą pryszczatych dzieciaków u swego boku...

 

 

 

% debili w każdej grupie społecznej jest taki sam

 

Nie nazywajmy korwinistów grupą społeczną. Cieszę, się, że określasz osoby, głoszące takie poglądy za debili, ale jest to ścisłe kierownictwo KNP, więc możesz sobie u Krula nagrabić... 


Jeśli chodzi o gospodarkę, to Chiny są liberalne i to nawet aż za bardzo. Sami Chińczycy nie tak dawno temu stwierdzili, że wolna amerykanka dosłownie w każdej dziedzinie życia była dobra, kiedy chodziło im jedynie o wskaźniki ekonomiczne. Jeśli chce się jednak budować jakąś przyszłość to nie można takich kwestii jak bezpieczeństwo w pracy czy emerytury pozostawiać samym sobie, podobnie jest z edukacją czy komunikacją miejską.

Link to post
Share on other sites

 

 

Jakby te duże koncerny wszystkie płaciły, to zmieniłoby to coś?
 

 

Jeżeli to wszystko rozumiesz, to czemu piszesz taką bzdurę jak tu u góry w cytacie.

 

Tak rozwiązanie z podniesieniem cła mogłoby się sprawdzić,ale to jest tylko jedna z wielu rzeczy, które należałoby naprawić.

Kombinować z Vatem nie ma potrzeby, bo jest na podobnym poziomie w UE, kwestia tylko egzekwować by ten Vat wpadał do budżetu.

I tu jest kwestia jak tego dokonać.

Wymęczyć te duże koncerny i ukrucić im kombinatorstwo? Nie dokonasz tego, bo robią to w majestacie prawa.

 

Rozwiązaniem na wiele aspektów, jest zmniejszenie ilości przepisów, jakichś zbędnych ulg z których te firmy korzystają,

stworzenie prostego prawa skarbowego, którego nie można naginać. Likwidacja dużej liczby przepisów, opłat... zmnejszy biurokrację i ułatwi powstawanie firm, dzięki którym powstaną miejsca pracy.

Jednak to jest na prawdę ciężki temat, bo przez jakiś czas mogłoby wzrosnąć bezrobocie - bo sporo urzędasów by poszło...

a przez to protesty i takie tam. Z resztą za tym stoi duża kasa i pewne wpływowe lobba, które nie pozwolą na takie ruchy. 

 

Wiesz, w sprawach gospodarki możemy się zgadzać, ale niepotrzebnie ładujesz się w całą tę otoczkę z Januszem.

On ma kupę poglądów, które się kupy nie trzymają i są sprzeczne z tym jak dziś żyje społeczeństwo i co jest dla niego dobre.

Link to post
Share on other sites

Kto to?

 

Właśnie nie wiem, bo wg Rest in P.C jestem waszym naczelnym guru, a nie ideologiem.

 

@Up

Deal with it.

 

Ale obrazek na serio wspaniały. Nadal się śmieję.

 

Jeżeli to wszystko rozumiesz, to czemu piszesz taką bzdurę jak tu u góry w cytacie.

 

Bo wg mnie nikt nie powinien płacić podatku proporcjonalnego do dochodów, ale równocześnie nie można łamać prawa.

Źle, że łamią prawo, ale trzeba dodać, że prawo jest złe.

 

 

 

Cieszę, się, że określasz osoby, głoszące takie poglądy za debili

 

Też się cieszę, że umiem dostrzec debili z "własnego otoczenia", chociaż ja sam takich wypowiedzi nie spotkałem.

Tak przy okazji, to Piłsudskiego uważa się za bohatera narodowego :D

 

ale jest to ścisłe kierownictwo KNP, więc możesz sobie u Krula nagrabić...

Nieprawda, bo jak już mówiłem, sam się z takimi wypowiedziami nie spotkałem. Poza tym, ja nie wyliczam debilów partii z sejmu i ich zwolenników, a proporcjonalnie znalazłbym ich więcej ;)

W wiesz dlaczego?

Bo Ruch Narodowy zabrał tych idiotów od JKM'a i teraz zostali przy nim praktycznie sami wolnorynkowcy, a nie banda łysych idiotów, która jak słyszy "BÓG! HONOR! OJCZYZNA!" to dają to sobie do główki i na nic innego miejsca już nie ma :D

 

 

 

A rozgoni ją na latającym rydwanie sam Korwin

 

W programie "Młodzież kontra..." był raz były wice prezes banku polskiego, jest to ekonomista (i to jaki), publicysta i ktoś tam jeszcze. Wiecie co powiedział? Że najbliżej mu do poglądów gospodarczych JKM'a. To taka "mała anegdotka" (z tego powinno się zrobić znak handlowy) dla teorii, że za Korwinem są same dzieciaki, a "prawdziwi dorośli ekonomiści" głosują za tymi, co podwyższają Vat w kryzysie.

 

PS. Powiedz dokładnie o twoim stosunku do podniesienia wieku. Co dobre, co złe, co można było zrobić, aby było lepiej, czy byłeś za referendum w tej sprawie jak PiS :D ? No powiedz, bo szczerze jestem ciekaw.

Edytowane przez Gwynbleidd
Link to post
Share on other sites

A ja się zgodzę z 

Gwynbleidd

, że UE się rozdupczy (zmniejszy znacznie ilość państw członkowskich) tylko jest to kwestia czasu.

Wystarczy, że wyjdzie jedno państwo należące do Unii i uda mu się podźwignąć gospodarkę.

Wtedy będzie efekt fali.

 

Kwestią też dyskusyjną jest, jak długo Państwa UE będą ratować się nawzajem. Wystarczy, że komuś się odmieni i może być duży szum.

 

Unia może sama w sobie  istnieć, ale zapewne w nieco okrojonej formie.

 

 

A co do podniesienia wieku emerytalnego... ja jestem przeciw.

Jest to typowy zabieg mający na celu, przez dwa lata, zmniejszenie dziury w budżecie .

Przecież i tak większość ludzi, przynajmniej w mojej branży - budowlanej, już w okolicy 60 lat nie nadaje się do pracy, a nie mówiąc o ich wydajności i co jeden przechodzi na wcześniejszą emeryturę, która jest sporo mniejsza.

Edytowane przez emurderrec
Link to post
Share on other sites
Kwestią też dyskusyjną jest, jak długo Państwa UE będą ratować się nawzajem.

Transza (tak to chyba nazywali) chyba druga dla Grecji trafiła do banków NIEMIECKICH, które pożyczały Grekom. Niemcy kontynuują plan Mittleuropa. Niemcy nic nie stracili, a każą Grecji wykonywać własne polecenia w zamian za pieniądze. Ciekawe, nieprawdaż?

 

A i dobra, sam powiem jak jest z tym wiekiem.

 

Jeśli już mamy wiek emerytalny, to trzeba go zwiększać, ale:

1. dla tych, co dopiero wchodzą na rynek pracy, bo nie zmienia się zasad gry w trakcie jej trwania

2. trzeba obniżyć podatki, aby nie było problemów z wejściem na rynek pracy

 

Ale najlepiej i najprościej znieść przymus ubezpieczeń i problem emerytur rozwiązać, bo one były dobre za Bismarcka, tylko za Biskarcka niewielki % ludzi do tej emerytury dożywał. Wtedy ten system działał, bo państwo dostawało pieniążki, a prawie nic z tego nie oddawało.

Edytowane przez Gwynbleidd
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...