Skocz do zawartości

Komputer dla gracza do 4000zl.


Recommended Posts

Witam!
Postanowilem zakupic nowy sprzet do gier, jednak mam wiele problemow jakie podzespoly wybrac. Z gory dziekuje za pomoc :)
 
  • Zastosowanie komputera : Glownie Gry
  • Maksymalna kwota : 4200
  • Których części potrzebuję : Buda
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: 1680 x 1050 lg flatron w2252te
  • Specjalne wymagania : -
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : -
  • Własna propozycja zestawu : Procesor Intel Core i5-4690K
    Schładzacz procesora SilentiumPC Fortis HE1225
    Płyta główna Gigabyte GA-Z97-HD3
    Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 970 G1 Gaming
    Pamięć (RAM) Crucial Ballistix 8 GB (2 × 4 GB) DDR3 1600 MHz
    Nośnik danych Seagate Barracuda 7200.12 1000 GB
    Nośnik SSD Crucial BX100 250 GB
    Napęd optyczny  Samsung SH-224DB/BEBE
    Obudowa Zalman Z3 Plus USB 3.0
    Zasilacz SilentiumPC Vero L1 500 W

     
  • Inne : -

 

Link to post
Share on other sites

Nie ma co stawiać na starą generację.

Proc: i5-6600K

Moba: MSI Z170 PC MATE

RAM: Crucial 2x4GB 2133MHz DDR4 CL16

Zasilacz: SPC Deus M1 550W

Obudowa: SPC Gladius X60 lub Zalman R1

Cooler CPU: SPC Fortis 2 (możesz czekać na 3-kę)

Grafa: MSI GTX 970 Gaming 4G lub MSI Radeon R9 390 Gaming 8G (zależy od zastosować)

HDD: WD Blue 1TB (ew możesz na początek dać tylko tego twojego SSD-eka czy Crucial-a BX100, a potem dostawić HDD)

Napęd DVD: LG SuperMulti SATA DVD+

 

Razem ok. 4250

Link to post
Share on other sites

moja wiedza jest nie wielka bo sam składam sobie komputer ale forumowicze (mam na mysli obeznanych) twierdza, że nie ma sensu pchac sie w skylake z prostej przyczyny, wzrost w grach nie odczuwalny a koszta sporo wieksze.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

moja wiedza jest nie wielka bo sam składam sobie komputer ale forumowicze (mam na mysli obeznanych) twierdza, że nie ma sensu pchac sie w skylake z prostej przyczyny, wzrost w grach nie odczuwalny a koszta sporo wieksze.

Tak samo. Lepiej zostać prz 1150. Zamiast 4690k wstawiłbym 5675c. Zasilacz Thermaltake se 530w. GTX970 wziąłbym od MSI i wersja armor 2x.

Link to post
Share on other sites
Nie ma co stawiać na starą generację.

Bzdury.

 

Poza tym kolega nie robi oc. 

 

Hefciuu, co do twojego zestawu - zostaje ram, obudowa, napęd i dyski. Resztę weź tą:

procesor i5 4460 - spokojnie daje radę w grach, 4 rdzenie, znaczenie procesora w grach ciągle maleje,

płyta - msi b85m-g43 - dobra płytka do zestawu bez oc

zasilacz - Thermaltake se 530w, czy nawet corsair vs 450w - obie dadzą radę, 1 jednostka nieco mocniejsza - jeśli planujesz jakiś upgrade kiedyś tam w dalekiej przyszłości, weź Tt.

GPU - GTX 970 to bardzo dobry wybór, ale skłaniałbym się do podkręconej wersji MSI - gigabyte podobno jest głośny - ogólnie radzę przejrzeć parę testów i wybrać coś pod twoje potrzeby - ciche, chłodne, tanie albo po prostu najwydajniejsze.

Chłodzenie procesora jest zbędne, ale jeśli jesteś maniakiem ciszy - proszę bardzo.

Taki zestaw będzie tańszy od twojego o ~650zł, a prawie tak samo wydajny - w grach nie zauważysz różnicy.

 

A za zaoszczędzone pieniądze możesz sobie sprawić monitor FHD :)

Edytowane przez maciek1235
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...