Skocz do zawartości

Problemy z internetem (ping w grach)


Recommended Posts

Witam.

Od kilku miesięcy mam problem z internetem Netia 10mb/s. Głównie chodzi o ping w grach typu CS:GO itp. Po 19:00 pingi zaczynają skakać z 50 na 500/400, a czasem (w cs:go) odlicza do rozłączenia się z serwerem na 5 sekund i nagle się stabilizuje i to samo co tak pół minuty. Używam kartę wi-fi z komputera tp-link tl-wn722n. Zbytnio się nie znam na internetach. Ojciec mówi o tym, że mamy "starą centralę w gminie" i przez to mamy słaby internet. Czy to właśnie w tym problem o centrale czy to problem z dostawcą internetową? Kabel jest podłączony z gniazdka telefonicznego.

Jeżeli coś nie napisałem bardzo przepraszam, jestem w tym totalnie zielony.

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
Zaznaczyłeś, że problemy występują w godzinach wieczornych. Obawiam się, że jest to problem po stronie Netii i będzie trzeba z nimi powalczyć, a prawdopodobnie i tak to nic nie da.

 

Innych przyczyn może być wiele, ale na początek proponuję podłączył komputer do internetu po kablu - to jest priorytet to stabilnego pingu. Jeżeli to nie pomoże, upewnij się, że podczas grania nikt inny w domu nie korzysta z internetu. Sprawdź również czy na Twoim komputerze nie masz odpalonych programów, które mogą zapychać sieć aktualizacjami podczas gry (torrenty, nortony i inne). 

Link to post
Share on other sites

Jak korzystasz z WiFi to jedynie ping mógłby Ci wzrosnąć przez jakieś zakłócenia. Ping Ci rośnie pewnie dlatego ,że jest okres wakacyjny i w tych godzinach korzysta w twojej okolicy najwięcej ludzi. Routery nie dają rady, duże kolejki pakietów i wydłuża się czas przekazywania. Możesz wydzwaniać do Netii może coś zdziałają.

Link to post
Share on other sites

W sprawie telefonicznej muszę porozmawiać, ponieważ ja z ojcem mamy odmienione zdania. Mówi o tym, że mamy stare centrale w gminie i nie nadążają, bo mają analogowe kable zamiast cyfrowych. Jeżeli ktoś o tym mógłby wyjaśnić to proszę o pomoc. Druga rzecz to jakim programem można obserwować ping żebym zobaczył różnice w WiFi oraz przez kabel i zobaczyć z tego wnioski czy coś pomogło. W moim komputerze nie mam na pewno żadnych wirusów, bo dopiero co przesiadłem się do win 10, a z używanych bardziej programów to steam i eset smart security i sterowniki nVidia.

Pozdrawiam.

@ref proszę o pomoc!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...