Skocz do zawartości

Nie działa większość gier na Steam


Recommended Posts

Cześć.

Mam problem z większością gier na Steam - otóż po kliknięciu na ich ikonkę w celu ich uruchomienia, na Steamie przez 3-4 sekundy pokazuje się że jestem w grze, a później znika, a gra nawet się nie włącza. Można tak klikać w nieskończoność. Ktoś wie co się mogło spier*olić? Przykład kilku gier które nie działają: Pillars of Eternity, Borderlands 2, Warframe, Alan Wake, Alan Wake American Nightmare itd.

 

Posiadam tego nieszczęsnego Windowsa 10 64bit, zastanawiam się czy to on nie jest problemem... Z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez kacperq
Link to post
Share on other sites

Podejrzewam, że widoczne jest to w właściwościach mojego komputera (nie mogę teraz sprawdzić u siebie). Możesz też zobaczyć czy masz Media Center jeżeli tak to nie jest to wersja N.

 

Jeżeli zrobiłeś update to zrób też update sterownika do karty graficznej i update DirectX. Jeżeli to nie pomoże to niestety nie mam więcej pomysłów.

Edytowane przez mateusz93
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Pisałeś w tej sprawie do supportu?

Pewnie pierwsze co zaproponują to wyczyścić steama do stanu pierwotnego. 

Spróbuj odinstalować wszystkie microsoft visual c++, i inne rzeczy jak physx od nvidii.

A i zapomniałbym, odinstaluj antywirusa.

U mnie bitdefender blokuje kilka gier, bo to niby wirusy prosto ze steama i nie działały.

Link to post
Share on other sites

Nie pisałem, ale wydaje mi się, że to rzeczywiście sprawka DirectX. Da się go jakoś przeinstalować? Spróbuje z tymi Visualami, z antywirusa nie korzystam. Dzięki za rady, jak ktoś ma jeszcze jakieś to będę wdzięczny bo już mi ręce opadają. ;)


bump

Link to post
Share on other sites

W podglądzie zdarzeń pojawiają się błędy pokrywające się z czasem odpalania gier? Modyfikowałeś w jakiś sposób system/ustawienia? Aktualizujesz system, sklep, aplikacje.

Sterowniki urządzeń aktualizowałeś do wersji dla 10?

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...