Skocz do zawartości

GTX 580 vs GTX 460 HAWK SLI


Recommended Posts

Ogólne płyty pod 1156 z "pełnym" SLI mają jedynie droższe modele jak:

-ASUS P7P55 WS Supercomputer (od 811zł na ceneo)

i raczej poniżej 800 się nie zejdzie jeśli chodzi o taką płytę.

 

Jeśli chodzi o X58 to już łatwiej, dużo modeli obsługuje dual x16. ale to już droższe procki, nowy i7 950 to wydatek od 950zł +. Choć jak dorwiesz używkę 920 też będzie dobrze.. 3,5 bez żadnych problemów uzyskasz. Szukaj rewizji D0 jeśli już.

 

Zasilacz.. ja obecnie mam 750W z 4 mocnymi liniami 12V (20A, 20A, 25A, 25A) dostarcza do 720W na te linie.

Link to post
Share on other sites

Kolego Croupier

do antec three hundred nie wejdzie gigabyte 470 SOC, ta karta jest za długa do tej obudowy. Sam już myszkowałem na niejednym forum poza naszym pięknym krajem na ten temat i ludzie się różnie wypowiadali. Musiałbyś poszukać taką, która łyka grafy do 30 cm. Najlepiej wejść na stronkę producenta i obejrzeć schemat obudowy.Przy antkach i cooler master dokładnie jest napisane, ile może mieć max długości grafa.

Poza tym to bardzo fajna karta. Ja na Twoim miejscu wolałbym troszkę dołożyć do sli 460.

 

PS: Kolega Pociej dobrze gada (pisze).

Może z tym dyskiem ssd to bym polemizował, kwestia gustu i wykorzystania kompa. Pamiętajmy, że ssd nie grzeszą pojemnością. Ale kurcze szybkie to są... :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Witam.Zastanawiam sie nad kupnem drugiej 460GTX do SLI ale nie wiem czy reszta sprzetu to pociagnie,wiec moze ktos mi poradzi czy ma to sens?

 

płyta-ASUS P5N32-E SLI

procek-core 2 duo E6420 -->2.6

radiator-zalman 9900A

ramy-dominatory CM2X 2GB

hdd-Hitachi 500GB

monitor 22"

zasiłka 550W

grafa-GIGABYTE GeForce GTX 460 768MB 715/3600

obudowa-antec nine hundred

Link to post
Share on other sites

zdecydowałem sie na wymiane sprzetu

- procesor: Intel core i5 760

- pamięć ram: Kingston 2x2gb ddr3 1600 cl9

- płyta główna: Asus p7p55d-e box (

- karta graficzna: Gigabyte gtx 460 1gb oc

mam nadzieje że moj obecny 460GTX Gigabyte który ma te same taktowania tylko że 768 ram nie bedzie sie gryzł z ta 1gb bo mam zamiar je polaczyc w SLI

no i została mi sprawa zasiłki bo myśle nad antkiem 650W true power

allegro.pl/nowy-antec-truepower-new-650w-5-lat-gwarancji-w-wa-i1381566764.html

bede wdzięczny za jakies ciekawe sugestie i opinie twórcze:D pozdro

Link to post
Share on other sites

Eee.. ja tam myślałem o zmianie na i5 ale zero opłacalności... nie zyskam tak wiele jak stracę $ :P Więc zakupiłem ASUS M4N98TD Evo AM3 Nf980a SLI Dual @ 2.0 x16 :o Ta płyta oferuje mi 2x16 :) I właśnie teraz tylko zbieram na drugiego GTX470 :) Testy widziałem na różnych forach zagranicznych i całkiem zacnie wydajność się prezentuje... Jeszcze jak się je OCnie to w ogóle :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...