Skocz do zawartości

GTX 580 vs GTX 460 HAWK SLI


Recommended Posts

Panowie mam troche krecka czytajac te posty jedni tak drudzy tak :) wiadomo :P

Ja sie dolaczam. Mam 2x460 EVGA 1GB SC posadzone na RAMPAGE II EXTREME.

Pracuje 24/h w SLI mam podlaczone kilka monitorow. Ani razu w grze nie mialem wysypki, blue screena i innych tego typu zeczy. Mysle ze do dwoch tygodni przyjda mi bloki i bede je wodowal wlacznie z calym PC co przelozy sie na mocniejsze OC ;)

swietnie w parce pracuja i nie mowie tu o 10 20 czy 30% przyrostu w 3dmark vantage widac znaczna roznice midzy trybem SLI a single. Tak wiec nie ma sie czego bac kupujac GTX460 chyba ze sadzasz go na badziewnej plycie, zasilacz tez ma baaaaaaardzo duzo jak nie najwiecej do powiedzenia. Pokazuje screen 3dmarka jak kolega wyzej tyle ze ja wkrece sie wyzej jak calosc zwoduje ^^

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c00b8692976e09b2.html

Link to post
Share on other sites

sory ale kto ci glowe tak spapral ^^ (bez obrazy) wiesz chce zmienic na 6x2 dominator 2000mhz ale nie wiem czy po WC bede mial w tym roku fundusz. Wkazdym razie jak widzisz mam wsadzone kosci dual ok podkrecilem i wszystko smiga, najciekawsze jest to ze zajzalem do instrukcji i jest napisane w jakich bankach ulozyc kosci (w zaleznosci jakie sie posiada) aby pracowaly najwydajniej wrzucilem w banki 1-2-4-6 ku mojemu zdziwieniu ukazal sie w CPU-Z ;) triple channel, nie sikalem z radosci ale jak widzisz pamieci pracuja i tak i tak. Skoro posiadasz owa plytke sam sprawdz pozycz moze memki od kogos jak masz tylko 3x1 lub 3x2 triple.

 

ale my to w sumie o grafice tak wiec zapytam dodatkowo ile Wam juz udalo sie najwyzej zakrecic w 460-tce GPU CORE i przy jakim napieciu??

Link to post
Share on other sites

kompik będzie nowy, trwają jeszcze przymiarki:

i5 760 2,80

Asus P7P55D-E PRO

Noctua NH-U12P SE2

2x Gigabyte 460 SOC SLI

Corsair CMPSU-850AXEU - 850W

Antec Gamer Three Hundred Case

2x WD Caviar Black 1TB WD1002FAEX RAID

 

co do pamięci jeszcze nie wiem, zastanawiam się nad Corsair DIMM DDR3 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 Dual CMX4GX3M2A1600C9

Link to post
Share on other sites

procka nie znam ^^

plyta ok chodz nie wiem czy nie lepiej byloby zainwestowac w wieksza ilosc bankow na RAM. Nie wiem do czego bedziesz kompa wykorzystywał, mimo to pomyslalbym nad tym na przyszlosc, nie wiem co ile zmieniasz kompa.

XMS3 sam nie wiem ludzie raz pisza ze super raz ze beznadzieja w tym nie doradze bo znajac ASUS-a i caly zywot kupujac tylko jego plyty wiem ze co do pamieci plyty sa wybredne wiec uwaznie dobieraj kostki. Ja mam OCZ-y nie mowie ze zle ale lekko z nimi nie ma zby je ustawic i zeby stabilnie hulaly. Poskladasz sprzeta chwal sie tu odrazu ;)

w jednym sklepie co do plyty czytalem ze ma 3xPCIex x16 na focie dopatrzylem sie 2-ch nie wiem o co kaman.

 

odrazu dodam ze nie przyuwazylem ale kolega ma racje w SLI uzyskasz tylko x8 a to kiszka, szukaj plyty lepsiejszej.

Link to post
Share on other sites

To ja zamawiam 460-tki w sli ;)

Jak coś będzie nie tak, to będzie na was :P

oj, zebyc sie przypadkiem nie "odbil" od tego 1GB na tych kartach, jak bedziesz chcial troche zaszalec ^^

SLI fajn\ rzecz, ale imho tylko na topowych kartach, szczegolnie jak sie pojawil gtx580 :)

no i nie pomne o tym, ze mimo wszystko znajdziesz tytuly, w ktorych placac 2x wiecej bedziesz mial wydajnosc jednej 460 - ot np. taki batman aa

Link to post
Share on other sites

o co kaman bo nie rozumiem? co taki batman zrobi obnizy FPS-y do 10? Ja mucilem w niego majac GTX285 i wszystko super smigalo . Jedyna gra gdzie moj duet zwolnil (nie do tego stopnia zeby sie grac nie dalo normalka to 60FPS jak dla mnie) to METRO2033 ale zobaczymy jak zwoduje i wykrece je ile sie da.

Link to post
Share on other sites

Żeby nie zakładac nowego tematu którą płyte do sli 2x460 pod phenoma II polecacie?

ja mam na oku takie:

 

http://techplanet.pl/index.php?gk=0&k=5 ... ltr=szukaj

 

http://techplanet.pl/index.php?gk=0&k=5 ... ltr=szukaj

 

jeszcze ewentualnie to: http://www.proline.pl/?p=MSI+870A-FUZION

 

i dołożyc do mojego hd 5870 dolozyc jednego gtx460

Link to post
Share on other sites

460 batman aa 1920x1200 fsaa 4x aniso 16 physx to sporo ponizej 40fps. sli akurat srednio sie w nim skaluje, to juz zdecydowanie lepiej je wylaczyc i druga karte uzywac tylko do physx. zdecydowanie lepszy efekt. z przypadku 580 bedzie ponad 60fps bez kombinacji. ogolnie gry na silniku ue3 i dzialajacy physx na gpu srednio sie skaluja z sli. praktycznie wcale. i m.in. dlatego wlasnie jestem przeciwnikiem skladnia sli na slabszych kartach

Link to post
Share on other sites

qrde stary jak bede sie batmanem sugerowal to naprawde nie wiem, poki co nie gram inaczej jak 1920x1080 i reszta na max-a fixyke liczy mi proc glowny, jeszcze go nic nie obciazylo na 100%. Moze nie wszystkie 460-tki ladnie pracuja w SLI, ja nie narzekam i nie mowie tu o tym bo ja to mam, przyjdzie czas to zmienie na inne i tez beda pracowac w SLI

 

 

Swoja droga musze jeszcze raz zobaczyc jak sie batman zachowuje na tych grafach i dam znac.

Link to post
Share on other sites

To że mają 2 złącza x16 nie znaczy że są w stanie je obsłużyć, wymieniona przezemnie potrafi w trybie dual x16, a pierwsza która wkleiłeś jedynie dual x8.

 

Lepiej się zapoznać ze specyfikacją na stronie producenta gdyż sklepy często mają wypisane głupoty w opisach przedmiotów albo poprostu opis nie jest kompletny jak tu, jest informacja o 2 złączach jednak nie ma że płyta ich nie potrafi na raz obsłużyć..

Link to post
Share on other sites

taki maly off top

przed chwila zlozylem zamowienie na GF 580 u @Jarka (http://www.ddr2.pl/index.html) byla godz pare minut po 17:00 wybor padl na EVGA GeForce GTX 580 Black Ops Edition 015-P3-1583 zamowienie zlozone w mailu potwierdzone minelo moze 5min a tu Jareczek do mnie dzwoni i mowi jak wyglada kwestia z dostepnoscia tych kart aktualnie zamowil pare sztuk i za jakies 1-2 tygodnie bedzie juz mial te kary pod reka sprowadza je z Niemiec i gdy bedzie mial je juz fizycznie dzwoni kolejny raz i pyta sie czy jednak wysylac :),krotko mowiac teraz zlozylem sobie PREE-ORDER :) na ta karte podsumowujac to sie nazywa podejscie do klienta koles dzwoni po godz pracy mowi jak wyglada sytuacja to sie nazywa pelen profesionalizm ;) kupuje w internecie juz ponad 1mln razy a pierwszy raz spotkalem sie z takim podejscie do klienta (u niego skladalem kompa pod i7)

Link to post
Share on other sites

Hej.

 

Po pierwsze witam wszystkich serdecznie.

 

Co do x8 to chyba jest tak, ze przy p55 zawsze SLI bedzie dzialalo w 2 x8. Taka architektura. (moge sie mylic)

Przy x58 bedzie to 2 x16. Nie zeby to jakas wielka roznica byla, ale zawsze 2-4%.

 

A teraz prosba o ocene mojego zestawu.

Potrzebuje mocnego kompa, ktory bez trudu pociagnie mi najnowsze gry na max details na 1920x1200 (nie wiecej) z minimum 4x AA.

 

Wymyslilem cos takiego:

1. Procesor Intel Core i5-760 + płyta Asus SaberTooth 36 941.80 zł 1149 zł

3. Wentylator Zalman CNPS10X Performa 24 106.56 zł 130 zł

4. Pamięć RAM OCZ 4GB (2x2GB) 1600MHz CL7 Titanium Low Voltage wieczysta 286.07 zł 349 zł

6. Dysk twardy 2x Samsung 1 TB 7200rpm 32MB cache SATA-II F3 w RAID 0 36 336.06 zł 410 zł

9. Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 470 Super OC 1280MB DDR5 /320bit/ 2xDVI/HDMI 36 818.85 zł 999 zł

19. Obudowa Antec Gamer Three Hundred (bez zasilacza) 24 245.08 zł 299 zł

20. Zasilacz Chieftec APS-1000C 1000W 24 450.00 zł 549 zł

 

 

Z zalozeniem takim, ze z czasem doloze 2ga GTX470 SOC do SLI i oczywiscie podkrece troche proca i karty.

Nie zamierzam tego topic, wiec nie wiem czy 2x GTX470 nie bedzie sie grzalo mi za bardzo na powietrzu. Nie przeszkadza mi cieplo, ale przeszkadzaloby jakby mi sie karta spalila :)

 

Alternatywa do tego zestawu sa 2x GTX460 SOC w SLI lub wlasnie jedna GTX580.

 

Nie boje sie allegro i podejrzewam, ze mniej strace sprzedajac za rok dwa razy GTX460 niz jedna GTX580 kiedy bede chcial sobie zupgradeowac hardware.

 

Prosze o doradzenie co bedzie dla mnie lepszym rozwiazaniem - orientacyjne koszty uwzgl calego kompa (rozne plyty, zasilacze, chlodzenia):

a) 1x GTX470 1GB SOC = 3800

b) 2x GTX460 768MB = 3950

c) 2x GTX460 1GB = 4180

d) 2x GTX 460 1GB SOC lub HAWK = 4500

e) 1x GTX580 = 4650

f) 2x GTX 470 1GB SOC SLI = 5000 + ubezpieczenie od pozaru :)

 

Tak na chlopski rozum to najlepszy stosunek jakos/wydajnosc/cena ma 2x najtanszy GTX460 1GB troche podkrecone?

Link to post
Share on other sites

Prześledź dokładnie ten temat, było parę wypowiedzi w tym moich jak się ma 2x460 do 580, co się opłaca na teraz, co do upgradowania, a co do wymiany za X czasu..

 

I..

na płycie z P55 da się osiągnać dual x16 przy zastosowaniu dodatkowego chipsetu NF200 od Nvidii.

Nie potrzeba Ci 1kW, max 800-850W.

Dyski.. lepiej kup mały SSD + duży HHD niżeli Raid z HDD.

Link to post
Share on other sites

Przesledzilem dokladnie. Wychodzi, ze najbardziej sie oplaca kupic GTX 460 1GB SLI :)

Widze pociej, ze Ty masz Gigabyte'a OC (nie SOC), ktora mozna za 650zl jedna kupic - a Twoj 3d mark score miazdzy jaja ze sie tak kolokwialnie wyraze ;)

 

Ok czyli faktycznie zasilacz 800-850 spokojnie wystarczy (1000 mial byc pod 470 SLI).

Kupie tez SSD moze faktycznie (juz wczesniej sie nad tym zastanawialem).

 

Tylko teraz jaka plyta glowna pod i5 760? Czy sa jakies niedrogie z chipsetem NF200 dostepne w sprzedazy?

Kompa staram sie zlozyc tutaj: http://www.esc.pl/build.php - szukalem w opisach plyt glownych NF200 ale nigdzie nie ma :)

Jesli nie ma z NF200 to jaka plyte wybrac? Ten Sabertooth ma niezle recki i wychodzi za niecale 500zl wiec niedrogo. Albo moze jednak na X58 sie zdecydowac?... heh.. wybory, wybory..

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...