Skocz do zawartości

Eizo FS2434-BK, Dell P2314H - wybór monitora


Recommended Posts

Witam, zastanawiam się nad dwoma monitorami, najpierw chciałbym zapytać się o monitor Eizo tych co mają ten monitor i tych co się orientują na temat monitora Eizo FS2434-BK:

 

1. Czy ten monitor nadaje się tylko do grania w gry? Czy też do ogólnego użytkowania?
 

Foris FS2434, 24" (1920 x 1080) monitor dedykowany głównie dla pasjonatów gier o różnym stopniu zaawansowania.
 

2. Monitor posiada technologię: Flicker-Free Screen, więc czy przyjemnie korzysta się z tego monitora?

 

3. Jak się gra w różne gry na tym monitorze? Monitor posiada wąską 6 mm ramkę (0,6 centymetra) czy ta wtopiona ramka na ekranie nie przeszkadza podczas grania?

4. Jeśli ktoś ma ten monitor czy mógłby mi podać jego szerokość? Od lewej do prawej ile ma cm? Z tego, co się dowiedziałem to ma 53 cm szerokości. 
 

5. Monitor nie posiada języka polskiego w menu, czy jest jakiś poradnik jak dobrze ustawić ten monitor?

6. Czy monitor smuży? Pytam, ponieważ ktoś na ceneo dodał taki komentarz:
 

monitor smuży i to wyraźnie w grach fpp, poza tym ma taki czas reakcji albo za mało Hz ze przy przesuwaniu myszą nie widać dobrze ( obraz nieostry bardzo wtedy) - nawet jak powoli przesuwasz mysza w lewo w prawo- co utrudnia rozgrywkę i szybciej meczą sie oczy., dopiero jak obraz jest statyczny widac ostro. Obraz przy przewijaniu stron w necie jest niewyraźny - nie nadaje się do szybkich gier. Do fotografii się nie nadaje - słabe odwzorowanie kolorów - głównie czerwieni. - płacisz tylko za dobre wykonanie i za cale... lepiej kupić coś tańszego. A za oszczędzone pieniądze kupić za parę lat następny monitor. Jak narzazie producenci nie wyprodukowali dobrego uniwersalnego monitora - jak za dobrych czasów CRT

WADY

niski czas reakcji
słaba smużąca matryca

 

7. Czy ten monitor ma odpowiednie opóźnienie wejścia?
 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 

Drugie pytanie mam o monitor:
 

Dell P2214H / Dell P2314H

1. Czy ten monitor nadaje się do grania w różne gry? Ponieważ ma czas reakcji: 8 ms, mam pytanie do tych ludzi, którzy posiadają ten monitor, jak się na nim gra w gry? To samo pytanie jest do ludzi orientujących się na temat tego monitora, proszę o opinie. Przeczytałem to co napisał drachenfeles w poradniku:

”responsywność”

określenie „responsywność” nazywane jest często „szybkością matrycy” i równie często jest mylone z tzw. „czasem reakcji”

ma wpływ na:

ghosting
jakość obrazu w grach i filmach

mówiąc wprost to jest jeden z parametrów całkiem do olania, dzieje się tak z powodu faktu, że te cyferki niczego konkretnego nie gwarantują, jest to pomiar dokonany w nieznanych warunkach w nieznanej metodologii nie regulowanej żadnymi przepisami, normami czy standardami, mówiąc wprost wolna amerykanka, świetnie to wychodzi na przykładzie różnych producentów montujących w swoich urządzeniach takie same panele, jeden poda 8ms inny 5ms, a jeszcze inny zrobi pomiary tak, by wszyła całkiem inna liczba, a panel ten sam, wiadomo mogą wyjść pewne różnice na overdrive, ale zbyt silny impuls bardziej skracający czas wznoszenia się piksela skutkuje przy okazji overshotem, co wygląda nieźle na papierze (krótki czas reakcji) ale wizualnie generuje overdrive tailing nie raz bardziej dokuczliwy od "normalnego" smużenia

co więcej pomiar podany przez producenta obrazuje nam jedynie zdolność zastosowanej matrycy do reagowania na wąskie spektrum odcieni szarości i często ma się nijak do tego, jak dana matryca radzi sobie z wielobarwnym obrazem, bądź bardziej złożonymi przejściami, nie bez powodu każdy producent dokonuje tych pomiarów inaczej, (prawie) każdy stara się zrobić je tak, by wynik był jak najniższy, stąd marketingowo atrakcyjne pomiary rzędu 1-2ms.
 

Gdzieś obawiam się tych 8 ms, gram we wszystkie gry, mój brat jako amator gra sobie w CS GO, ponieważ lubi tę grę, więc nie chciałbym, żeby coś było nie tak podczas grania w gry, jakieś smużenie cokolwiek. Na morele ktoś dodał minus dla tego monitora, że ma: Opóźnienie 8 ms, Dobry, tani monitor. Do gier typu CS trochę lipa ze względu na czas reakcji, dodatkowo częstotliwośc odswieżania kuleje.

 

2. Czy ten monitor ma odpowiednie opóźnienie wejścia?

3. Czy ten monitor ma technologię Flicker Free?

4. Czy ten monitor ma menu po polsku?

5. Jeśli ktoś ma ten 22 lub 23 calowy model to proszę o podanie ile ma szerokości ten monitor od lewej strony obudowy do prawej. Ważne to jest dla mnie, ponieważ mam małe biurko.

Edytowane przez abc99
Link to post
Share on other sites

 

 

1. Czy ten monitor nadaje się tylko do grania w gry? Czy też do ogólnego użytkowania? Foris FS2434, 24" (1920 x 1080) monitor dedykowany głównie dla pasjonatów gier o różnym stopniu zaawansowania.
Ja trochę żałuje, że nie kupiłem droższego EV2450.

 

2. Monitor posiada technologię: Flicker-Free Screen, więc czy przyjemnie korzysta się z tego monitora?

hybrydowe. "Confirmed PWM free from 100 - 6 brightness."

Źródło: http://www.tftcentral.co.uk/articles/flicker_free_database.htm

 

3. Jak się gra w różne gry na tym monitorze? Monitor posiada wąską 6 mm ramkę (0,6 centymetra) czy ta wtopiona ramka na ekranie nie przeszkadza podczas grania?

Ramka nie przeszkadza ale pasek od youtube na dole nie jest zbyt urodziwy.

 

4. Jeśli ktoś ma ten monitor czy mógłby mi podać jego szerokość? Od lewej do prawej ile ma cm? Z tego, co się dowiedziałem to ma 53 cm szerokości.

537mm

 

5. Monitor nie posiada języka polskiego w menu, czy jest jakiś poradnik jak dobrze ustawić ten monitor?

Masz profil user1 i nie tykasz. Do monitora jest pilot na którym jest wszystko. Także jak ktoś umie włączyć menu w TV to i tu sobie poradzi.

 

7. Czy ten monitor ma odpowiednie opóźnienie wejścia?

Przeczytaj: http://www.prad.de/new/monitore/test/2014/test-eizo-fs2434-bk-teil12.html#Fazit

http://www.prad.de/new/monitore/testberichte.html

Edytowane przez helfi
Link to post
Share on other sites

@helfi
 

 

Ja trochę żałuje, że nie kupiłem droższego EV2450.

 

Możesz uzasadnić to, dlaczego żałujesz, że nie wybrałeś EV2450? Według Ciebie w czym jest lepszy ten monitor od modelu FS2434-BK? Może to jest głupie pytanie, ale ponownie zapytam Ciebie i kogokolwiek kto uznaje się, że ma wiedzę na ten temat, czy ten monitor jest tylko dedykowany dla graczy do grania w gry czy nadaje się też do ogólnego użytkowania? Monitor dedykowany jest głównie dla pasjonatów gier o różnym stopniu zaawansowania. Z tego co przeczytałem poprzez translator na PRAD, napisali: Że ten monitor jest dedykowany szczególnie graczom, a nie jest do obróbki zdjęć z urlopów. Specjalnie został zaprojektowane dla graczy.

 

 

 

hybrydowe. "Confirmed PWM free from 100 - 6 brightness."
Źródło: http://www.tftcentra...ee_database.htm


Czym dokładnie jest hybrydowe Flicker Free? Czyli monitor jest wolny od migotania od 100 procent janości do 6 procent? Przyjemnie Ci się korzysta z tego monitora? Nie bolą Cię oczy?

 

 

Ramka nie przeszkadza ale pasek od youtube na dole nie jest zbyt urodziwy.

 

Mógłbyś pokazać to na screenie jak ten pasek wygląda?

 

 

537mm


Dzięki.

 

 

Masz profil user1 i nie tykasz. Do monitora jest pilot na którym jest wszystko. Także jak ktoś umie włączyć menu w TV to i tu sobie poradzi.

 

Rozumiem.

Jeśli ktoś z Was posiada monitor: Eizo EV2450-BK lub ma wiedzę na temat tego monitora i może się podzielić opinią to proszę to zrobić. Jak sprawuje się w ogólnym użytkowaniu i podczas grania w gry?

 

1. Który monitor lepiej wybrać? Eizo EV2450-BK czy Eizo FS2434-BK?

2. Który monitor lepiej wybrać? Eizo EV2450-BK czy Dell P2314H?
 

@drachenfeles

Przeczytałem cały twój FAQ i wiem co powinienem wiedzieć, jedynie mi pozostało poznać czyjąś opinię na temat monitora Dell P2314H jak się ogólnie sprawuje, dzięki temu będę miał pewność, że monitor jest w porządku. W którymś wątku znalazłem twoją wypowiedź:
 

różnica w czasie reakcji to różnica w tym jak wykonano pomiar, a nie jak rzeczywiście zachowuje się panel, tak faktycznie dell jest potencjalnie trochę szybszy, abstra****ąc od faktu, że producentem panelu w jednym i drugim przypadku jest LG.
 

Więc rozumiem to. Dowiedziałem się też od Dell Polska, że żaden monitor Dell nie posiada menu w języku polskim. Natomiast na ceneo w komentarzu można przeczytać, że monitor posiada flicker free, ale na stronie http://www.tftcentral.co.uk/articles/flicker_free_database.htm informacji o tym nie ma, ale wersja 24 calowa Dell P2414H posiada flicker free, więc 23 calowy też powinien mieć.

Edytowane przez wsde
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...