Skocz do zawartości

co wymienić w moim pececie do 800zł??


Recommended Posts

witam zastanawiam się co wymienić w moim blaszaku. komputer kupiłem dwa lata temu i jeszcze nic w nim nie zmieniałem i myślę że najelpszy czas aby to uczynić.

Procesor : Inter Core 2Duo CPu E8500 3.15Ghz

Płyta główna : Asus P5Q

Ram : kingstone 2gb 800MHZ ( x2 czyli 4gb ramu)

dysk twardy : Seagate 500 gb 32MB S-ATA2

karta graficzna : Sapphire HD 4850 Toxic

Zasilacz : Chiefrec 500W

 

mam do wydania około 800zł i chciałbym zapytać co proponujecie wymienić. Od razu chce dodać że ostatnio zainstalowałem Windowsa 7 i mam zamiar używać tego komputera głównie do gier (czekam na Wiedźmina itp).

Chciałbym jeszcze napisać że w sklepie komputerowym gdzie kupiłem tego kompa byłem i pytałem i doradzili zebym grafike wymienil.

A teraz liczę na wasze opinie i rady?.

a i offtop czy na tym kompie spokojnie pójdą mi jeszcze gierki ??

Link to post
Share on other sites

doradzili zebym grafike wymienil

Dobrze doradzili :) Kup GeForce GTX 460 i cooler na procesor. Podkręcisz proca i będzie Ci wszystko działać przez długi czas.

 

czy na tym kompie spokojnie pójdą mi jeszcze gierki

Pewnie, że tak ale o max detalach i FullHD możesz zapomnieć :oops:
Link to post
Share on other sites

W tym procesorze Intel też zastosował te bezsensowne malutkie chłodzenia (oszczędzają na materiale czy coś?) i szczerze to ja bałbym się mocna podnosić taktowanie, co najwyżej w niewielkim stopniu, co da ci niewielki przyrost mocy.

 

Jednak sama zmiana karty to już będzie duża zmiana. Kumpel ma bardzo podobny komputer, ta sama płyta, tyle samo RAM, odrobinę wolniejszy procesor, podobna karta i do teraz wszystkie gry spokojnie uruchamia na wysokich-średnich detalach. A co dopiero, gdy wsadzisz kartę prawie 2x mocniejszą :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...