Skocz do zawartości

Warto inwestować w gtx 980ti?


Recommended Posts

Cześć !

Zakupuję kompa za ponad 8500 zł (http://www.morele.net/inventory/info/7ahcSp/), i nie wiem czy warto inwestować w gtx 980ti bo podobno już na początku 2016 roku wychodzą karty na układzie pascal. Co o tym sądzicie ? Czy inwestycja w gtx 980ti jest opłacalna ?

Edytowane przez kennygames
Link to post
Share on other sites

Jeżeli masz na tyle funduszy że nie musisz się zastanawiać czy z czegoś  nie zrezygnować w zamian za tę kartę a myślę że nie musisz,to oczywiście bierz ją.Inna sprawa że nie jest na przykład dwa razy wydajniejsza od GTX 970,a kosztuje właśnie dwa razy więcej.Piszesz jeszcze że w 2016 roku wyjdzie następna generacja kart.No tak ale jakbyśmy się tak zastanawiali ciągle nad kupnem jakiegoś produktu bo za jakiś czas wyjdzie lepszy to w końcu nic byśmy nie kupili.GTX 980Ti to przecież nowa karta.

Edytowane przez login1969
Link to post
Share on other sites

Nie ma sensu czekać, tym bardziej że na początku za te układy trzeba będzie wydać fortunę. Nie wiem do czego będziesz wykorzystywał komputer, ale ten GTX starczy Ci na bardzo długo, a przecież zawsze możesz połączyć w SLI 2 takie karty.

Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie za tak duże zainteresowanie się tym tematem. @UP wezmę ten dysk. 

gdzie tak pisze?

 

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/nvidia-pascal-nowa-architektura-kart-graficznych-gtc-2015.html

 

CYTAT: "Architektura Pascal zastąpi obecną Maxwell i ma być kolejnym krokiem w stronę zwiększenia efektywności energetycznej – oznacza to zatem, że możemy spodziewać się jeszcze wyższej wydajności i zmniejszania poboru mocy. Nadchodząca generacja wprowadzi trzy główne nowości - obliczenia mieszanej precyzji, pamięć 3D i złącze NVLink." "Technologia obliczeń mieszanej precyzji zwiększy efektywność obliczeń zmiennoprzecinkowych, przy jednoczesnym zachowaniu wymaganej precyzji. Wzrost wydajności ma sięgnąć 400%.1"

Link to post
Share on other sites

Data wydania Pascala jest obecnie nieznana, jedyne czego możesz się doszukać to spekulacje. Z tego co widziałem najczęściej pojawia się drugi/trzeci kwartał 2016. A to jest całkowite minimum jak dla mnie i myślę, że może być jeszcze później. Aktualnie 980ti jest jak najbardziej opłacalne i moim zdaniem warto. Możesz oczywiście czekać na nową technologię, ale w ten sposób nic nigdy nie kupisz, ponieważ cały czas coś nowego widnieje na horyzoncie. Czy to GPU, czy CPU, czy też cokolwiek innego.

Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie za tak duże zainteresowanie się tym tematem. @UP wezmę ten dysk. 

 

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/nvidia-pascal-nowa-architektura-kart-graficznych-gtc-2015.html

 

CYTAT: "Architektura Pascal zastąpi obecną Maxwell i ma być kolejnym krokiem w stronę zwiększenia efektywności energetycznej – oznacza to zatem, że możemy spodziewać się jeszcze wyższej wydajności i zmniejszania poboru mocy. Nadchodząca generacja wprowadzi trzy główne nowości - obliczenia mieszanej precyzji, pamięć 3D i złącze NVLink." "Technologia obliczeń mieszanej precyzji zwiększy efektywność obliczeń zmiennoprzecinkowych, przy jednoczesnym zachowaniu wymaganej precyzji. Wzrost wydajności ma sięgnąć 400%.1"

 

Wyrwane z kontekstu (co gorsza, z marketingowego slajdu). 400% w zastosowaniach deep learning. Które parę lat temu nie cieszyło się takim zainteresowaniem jak teraz i Nvidia zlewała to ciepłym moczem, więc 400% to nie jest jakaś niesamowita liczba.

 

Dla zwykłego pewnie gracza +30-50%, jak zwykle.

Edytowane przez szatkus
Link to post
Share on other sites

400% to ma byc podwójna precyzja .Ale 400 procent od mało to wciaz mało :]

Dla gracza zreszta bez róznicy czy mało czy milard sekstylionów 8-)

Na dzsiaj aby grać z 980ti trzeba rozbic skarbonke .fps 50% wyzszy a mamony trzeba sporo


I7 6700K + z170 + ddr4 + 980ti + woda na grafie .To kosztuje .

Mozna grac i na i5 haswell non k+ 970  a fps zamiast 90 jest 60 ;)

Link to post
Share on other sites

400% to ma byc podwójna precyzja .Ale 400 procent od mało to wciaz mało :]

Dla gracza zreszta bez róznicy czy mało czy milard sekstylionów 8-)

Na dzsiaj aby grać z 980ti trzeba rozbic skarbonke .fps 50% wyzszy a mamony trzeba sporo

I7 6700K + z170 + ddr4 + 980ti + woda na grafie .To kosztuje .

Mozna grac i na i5 haswell non k+ 970  a fps zamiast 90 jest 60 ;)

Faktycznie. Spojrzałem sobie jeszcze raz na te slajdy i rzeczywiście chodziło im o "mieszaną precyzję" (termin w sumie wymyślony przez NV).

Przejrzałem ich materiały i zdaje się, że chodzi o mnożenie i dodwawanie liczb FP16/32/64 tylko z mniejszym błędęm obliczeniowym.

W sumie to nie jest jakieś duże osiągnięcie, kwestia dodania nowych instrukcji i dorzucenia nieco więcej tranzystorów.

W sumie większość projektów jakie widziałem to jeśli chcieli mieć dobrą precyzję to brali tylko FP64, jak gra to tylko FP32, podobno gry mobilne korzystają z FP16, ale nie słyszałem, żeby ktoś to mieszał. No, ale skoro dodali taką funkcjonalność to pewnie komuś to jest potrzebne.

Link to post
Share on other sites

Cześć !

[...]bo podobno już na początku 2016 roku wychodzą karty na układzie pascal. Co o tym sądzicie ? Czy inwestycja w gtx 980ti jest opłacalna ?

 

Tak, ale zanim wyjdzie kolejny topowy model jak aktualny gtx 980Ti to poczekasz ~10 miesięcy.

Zobacz jak zawsze wychodza karty. GTX x60-x80   później Titan a na końcu GTX x80Ti   (Ostatnimi laty)

 

Więc czy chce ci się czekać? Kup 980Ti a za rok sprzedaj i kup nową :)

 

 

 

@EDIT Ewentualnie za rok za niezłą cenę kup drugą do SLI i też będzie pięknie :)

Edytowane przez zielone_ciastko
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja również bym pozostał przy Gtx 970. Ta karta po podkręcanie spokojnie wystarcza do ustawień ultra w fhd z 60 fps. Natomiast gtx 980ti jest za słaba do 4k bo w najwyższych ustawieniach osiąga nie wiele ponad 30 fps. Więc jeśli nie widać różnicy to po co przepłacać.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...