Skocz do zawartości

Komputer nie usypia się (wcześniej nie chciał się zamykać)


Recommended Posts

Witam.

Ostatnio mam problemy z komputerem z systemem Windows 7 Ultimate 64 bit.

 

Konfiguracja:

ASUS ROG Maximus VI Formula, Intel i7-4790 3,6 Ghz , RAM:Patriot 1600 Mhz 16 Gb  

Grafika: ASUS nVidia GeForce GTX 650 Ti Boost 2 Gb, Zasilacz: Thermaltake Evo Blue 2.0 850 W

Dysk:WD Red 1 TB

 

 

Początkowo system  nie zamykał się. Na ekranie pojawiał się napis "trwa zamykanie" po czym komputer mógł tak stać nawet całą noc. Dioda od dysku nie migała, jedynie co to kółko kręciło się przy komunikacie na ekranie. Okazało się, że winowajcą był nowy sterownik graficzny Nvidia (powodował też problemy na laptopie z W8.1). Po zainstalowaniu starszej wersji problem znikł.

 

Niestety pojawił się kolejny problem. Teraz padła podstawowa dla mnie opcja komputera - usypianie. Kiedy kliknę "uśpij" monitor gaśnie, ale komputer pracuje nadal, przy czym pali się też klawiatura i mysz a system normalnie wydaje dźwięki (sprawdziłam klikając różne klawisze na klawiaturze, było charakterystyczne piknięcie). Wtedy jedynie mogę wyłączyć komputer za pomocą przytrzymania guzika zasilania (odcina go od prądu), gdyż nawet pojedyncze wciśnięcie nie zamyka systemu. System w dzienniku zdarzeń nie wykazuje żadnych błędów. Komputer nie usypia się w losowych momentach. System chroniony jest programem Norton. Oprócz aktualizacji windows i sterownika Nvidia nic nie było instalowane. System wyczyszczony jest CCleanerem, dysk sprawdzony za pomocą Crystal disc nie wykazuje błędów. Zasilacz napięcia ma prawidłowe. Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu. Pozdrawiam.

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...