Skocz do zawartości

Recommended Posts

no tak, ale do tego asrocka, nie podciagne SLI - i nie wiem czy wtedy ten moj pheon bedzie dawal rade z dwiema kartami ? podkreslam ze zalezy mi na komputerze, ktory bedzie w miare dzialal przez nablizsze 3-4 lata.

 

jak procesor bedzie dawal rade z dwiema kartami, to prosze link do plyty ktory pociagnie SLI - i czy taki zasilacz jak obecnie da rade to utrzymac ?

Link to post
Share on other sites

oczywiscie ze "trzeba" krecic jak wszystko :) 3,5-3.8 to pikus dla niego- bez podnoszenia napiecia nawet

 

a po co placic za i5 skoro i tak grafa ogranicza a ciezko to za rok wymienic na i5 750 - o ile wogole nastapilaby taka potrzeba

 

na moje to szkoda aby sie wentyl krecil a proc prad pobieral skoro w vhigh rdzenie na nic bo grafa ogranicza

 

nie ma gier realnie wymagajacych 4 rdzeni- jeszcze wciaz nie ma

Link to post
Share on other sites

http://www.xbitlabs.com/articles/video/ ... html#sect0

 

tragiczny - jaki tragiczny - porownaj ustawienia jakich uzywasz porownaj czy trzeba kreci czy nie trzeba - poswiec te 10 minut na alnalize tego artykulu , masz tam kilka stron do przejrzenia 4/5/6/7/8....

 

oczywiscie ze na mus nie trzeba krecic - ale to jest dziecinnie proste

 

- zreszta wszystko zalezy przede wszystkim od ustawien graficznych

Link to post
Share on other sites

Chyba cos w tym jest... od kilku dni nie robie nic innego, procz przeczesywania internetu i czytania...

Ale chyba to zrozumialem, chcialbym zlozyc kompa, na kolejne 3-4 lata i zeby on przez chociaz jakis czas, mogl posmigac na najwyzszych detalach.

Jeżeli chcesz złożyć konfigurację, która będzie rozwojowa i starczy na te 3-4 lata. To nie idź w kierunku AMD. Kup platformę na 1366. Wtedy będziesz mógł zawsze włożyć nowego procka w podstawkę, która jest dzisiaj kierunkiem rozwojowym i będzie jeszcze przez kilka lat. Jeżeli myślisz że nawet highendowy komp kupiony dzisiaj będzie wystarczający na 4 lata bez żadnych ulepszeń w między czasie to jesteś w błędzie. Zainwestuj w solidna podstawę. Płyta główna, pamięć i procesor. Chcesz dobrą grafikę to GTX580 chcesz trochę taniej i wydajnie 2x GTX460 (co moim zdaniem nie jest dobrym rozwiązaniem) Ja po latach lojalności w stosunku do AMD przesiadłem się pierwszy raz na Intela i7 i powiem że takiego kopa nigdy nie odczuwałem na AMD.

Widzisz a nie grzmisz... o LGA1366 nikt nie będzie pamiętać za rok, już teraz wychodzą płyty z nowymi socketami, ale niestety ich nazwy nie pamiętam :( . Poza tym, nawet jeśli 1366, to prawie na pewno cena całego zestawu nie zmieści się w 3000 zł, nawet bez Windowsa. AMD wydaję się być najbardziej rozsądnym wyborem na najbliższe 2 lata, choć słyszałem też że i AMD chce wprowadzić nowy socket, już bez kompatybilności wstecz :wariat: . GTX580 kupować tylko PO świętach, najlepiej gdzieś tak w połowie stycznia, gdyż jego cena teraz przeraża. 2x GTX460, może się okazać kłopotliwe dla laika, gdyż ostatnio jest dużo problemów z SLI, mimo wszystko, jeśli ma się trochę kasy w zanadrzu, to całkiem dobry wybór. "Highendowy" już przemilcze... A do autora postu - ja osobiście wybrałbym Athlonka2 X3 440 i przerobił go na B40 jednym ruchem, gdyż w tej płycie jest opcja odblokowywania dodatkowego, czwartego rdzenia i pamięci L3, wystarczy tylko mieć proca na jajku Deneb i odrobinę szczęścia. RAM według mnie 1600mhz, gdyż jest to różnica 30 złotych, kartę wymieniłbym na GTX 460, ale to już trzeba się bawić w podkręcanie, mimo to jeśli chce się zaoszczędzić te kilka złotych ( np. za RAM :wariat: ) to polecam. A takie gry jak Colin i Tom Clancy's powinny pójść bez problemu na FullHD i maksymalnych detalach, przy 25-35 fps.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...