Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, chciałbym prosić o pomoc w złożeniu zestawu do podanej kwoty, nie chciałbym jej przekraczać.

 

  • Zastosowanie komputera : Gry, internet, czasem film
  • Maksymalna kwota : 4000 zł
  • Których części potrzebuję : Sama buda
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : NIE
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: Full HD (osobno)
  • Specjalne wymagania : Intel i GTX 970 od MSI (ta zielona  :) )
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Brak
  • Własna propozycja zestawu : i5 4460, MSI B85-G43 sc, GTX 970 MSI 100ME, Be quiet L8 500W, HDD Seagate (ST1000DM003) 1 TB, Zalman Z1, Crucial Ballistix 8GB
  • Inne : Mam dylematy co do zasilacza, gdyż w takiej samej cenie jest jeszcze XFX 500W, no a z tańszych to Thermaltake 500W, o którym widziałem pozytywne opinie tutaj na forum oraz do obudowy - zastanawiam się czy warto dołożyć do Zalman R1. Próbując ułożyć zestaw na morelach wyszło mnie to jakieś 3465 zł, więc jeśli można coś lepszego wrzucić, to proszę o pomoc.

PS: Zaznaczyłem, że nie będę podkręcać, ale chyba mój budżet pozwoliłby na to ? Podsumowując proszę o propozycje zestawu do kręcenia oraz takiego bez. 


Pozwolę sobie odświeżyć temat, wykombinowałem takie 2 opcje:

 

Zestaw bez OC 

 

http://i58.tinypic.com/a4o4jt.jpg

 

Zestaw OC

http://i59.tinypic.com/t8b0gi.jpg

 
Moje pytanie - czy podzespoły które wybrałem będą do siebie pasować ? Czy jeszcze można jakoś pokombinować ?
Link to post
Share on other sites

Jeśli myślisz o z87 to bierz do niego ram 2x4GB 2400 Mhz

 

Co do zestawu bez oc to :

Ram bier 1600 cl 8 lub 9 nisko profilowi.( ceny podobne )

Płytę możesz brać od asrocka pro 3 b85 ( Ale piszę z pamieci. Sprawdź czy ta płyta na wszystko co ta od msi )

 

Zasilacz wystarczy wersja 530 ( i ona wystarczy do zestawu oc, tu można jeszcze niżej )

Edytowane przez kokosnh
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W zestawie bez OC dajesz 588W na +12V a w zestawie z OC 432W. Gdzie tutaj logika. 

 

W obydwu zestawach zasilacz na Thermaltake Smart SE 530W 80+ 140mm modular

 

Zestaw bez OC - Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

Zestaw z OC - SilentiumPC Grandis XE1236 + Kingston 8GB (2x4GB) 2400MHz CL11 HyperX Savage

 

Tutaj też masz  kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

Link to post
Share on other sites

W zestawie bez OC dajesz 588W na +12V a w zestawie z OC 432W. Gdzie tutaj logika.

 

W obydwu zestawach zasilacz na Thermaltake Smart SE 530W 80+ 140mm modular

 

Zestaw bez OC - Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

Zestaw z OC - SilentiumPC Grandis XE1236 + Kingston 8GB (2x4GB) 2400MHz CL11 HyperX Savage

 

Tutaj też masz kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

Z tym zasilaczem po prostu się machnąłem i pomyłkowo wrzuciłem. Możesz powiedzieć czy bequiet L8 500w jest lepszy/ porównywalny z tym Thermaltake? Będzie cichszy?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...