Skocz do zawartości

Jakie masz ISP ?


Jesteś zadowolony z posiadanego łącza?  

589 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jesteś zadowolony z posiadanego łącza?

    • Tak
      312
    • Nie
      264
    • Nie mam zdania
      14


Recommended Posts

Sam mieszkam w Japonii i WiMAX jest tu mocno rozpowszechniony i mimo prawdziwego hopla na punkcie prędkości w praktyce WiMax jest syfny.. Wszystko zależy od zasięgu, ilości userów (providerzy dodają klientów aż wszystko nie siądzie)itd. Kabel to jednak kabel.

 

Lepsze sajgonki, niż w Polsce, co? :/

 

//temat:

http://www.speedtest.net/result/2625671987.png

Link to post
Share on other sites

Lepsze sajgonki, niż w Polsce, co? :/

 

//temat:

http://www.speedtest.net/result/2625671987.png

 

Wierz mi lub nie ale w Sapporo w centrum wimax na niemal pełnym zasięgu chodzi czasami jeszcze gorzej. Nie tak dawno koledze próbowałem pomóc w tej sprawie i wiesz co osiągnąłem? Powiedziałem mu żeby zmienił na kabel. :/ WiMax to świetna technologia ale na wsi (małe zagęszczenie użytkowników, pod warunkiem że masz dobrą antenę a najlepiej kierunkową) w miastach zupełnie się nie sprawdza. NTT w Japonii który zajmuje się WiMax (stawiają dodatkowe anteny na swoich wieżach komórkowych sieci NTT docomo) przyznaje się że mimo, prób zwiększenia pasma po prostu nie da się osiągnąć w dużych miastach nawet połowy zakładanych prędkości a sieć pracuje niemal non stop w stanie przeciążenia. Problem jest też taki, że nie każda wieża przekaźnikowa ma kablowe połączenie z centralą i dochodzi do przeskoków miedzy kolejnymi wieżami aż do wieży zbiorczej która jest podłączona do sieci kablowej. Tak wiec każda wieża ma x userów i dochodzi do nawarstwiania się ilości userów, aż do końcowego nadajnika. Jako że każdy ma ten sam priorytet tak więc najbardziej poszkodowani są ludzie na najdalszym przekaźniku a najlepiej mają ci którzy są blisko zbiorczej anteny, często wiele, wiele, wiele kilometrów dalej ( o ile nie dziesiątek). Nie wiem jak to jest zorganizowane w Polsce ale wątpię aby było inaczej.

 

Jedyne co ratuje w Japonii to genialna sieć szkieletowa budowana wiele lat i ogromnymi kosztami w oparciu na światłowodach. Ja sam do domu (bezpośrednio do gniazdka) mam doprowadzony światłowód, a w większych aglomeracjach światłowód biegnie do skrzynki na bloku i stamtąd w oparciu o VDSL sygnał jest rozprowadzany do mieszkań. Ponieważ długość kabla nie przekracza 300m tak więc VDSL spokojnie osiąga w DL 100 i więcej Mbps a w ul nawet 50-75Mbps na usera (za cenę polskiego 1Mbps).

Edytowane przez Lord_Nikkon
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
CIACH

to " ciagle mało" tyczy sie uplodu pingu czy dl? :D:D

jak dla mnie moje spidy stykają http://www.speedtest.net/result/2748963784.png

aczkolwiek za miech zmienie na fotona i bede mial dl jakies 75(tylko tyle na miedzi da rade)a to dlatego ze 12 zetów tanszy od tego co mam w tej chwili :D:D

Szkoda ze swiatelka nie postawili no ale pozyjemy zobaczymy

Edytowane przez jacekgothic
Link to post
Share on other sites
CIACH

 

raczej na pewno up, ja chciałbym mieć chociaż taki jak ty :(, nie pogardziłbym też dobrym symetrykiem

 

Nie cytuj całych postów. Po co cytujesz post znajdujący się bezpośrednio nad Twoim // jg

Edytowane przez jacekgothic
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...