Skocz do zawartości

Jakie masz ISP ?


Jesteś zadowolony z posiadanego łącza?  

589 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jesteś zadowolony z posiadanego łącza?

    • Tak
      312
    • Nie
      264
    • Nie mam zdania
      14


Recommended Posts

300mbit to se można mieć. Istotne jest ile się wyciąga w praktyce bo to co jest na umowie rzadko się osiąga. Po drugie nie wiedziałem że na kablu jest oferowane 300mbit (80 ohmowy koncentryk) ja na światłowodzie mam 200/200 i place 120zł ale mieszkam w kraju gdzie cała infrastruktura to światłowód.

Link to post
Share on other sites

A to jest różnica między tym co jest na speedteście, a ściągnięciem czegokolwiek innego? Może być prędkość ze Steam? Późnym wieczorem prześlę.
Oczywiście tutaj też jest światłowodem pociągnięte. Mówiąc "po kablu" miałem na myśli kabel od router'a do PC, a nie poprzez WiFi. I znów odsyłam do poprzedniej strony. Wyraźnie napisałem, że REALNIE jest 180/150. :) Co i tak moim zdaniem za 48zł na miesiąc jest całkiem rozsądną opcją.
Pozdrawiam,
Karol.

EDIT:
Po WiFi oczywiście. :)
http://i1293.photobucket.com/albums/b587/Karol1701/Speed_zps3287a7d7.jpg

Edytowane przez Karol1701
Link to post
Share on other sites

http://www.speedtest.net/result/2905265042.png

 

300mbit to se można mieć. Istotne jest ile się wyciąga w praktyce bo to co jest na umowie rzadko się osiąga. Po drugie nie wiedziałem że na kablu jest oferowane 300mbit (80 ohmowy koncentryk) ja na światłowodzie mam 200/200 i place 120zł ale mieszkam w kraju gdzie cała infrastruktura to światłowód.

Ja w umowie mam to samo, co na speedtescie.

Zreszta wiekszosc uzytkownikow UPC, ktorych znam ma to samo.

Ci, ktorzy maja problemy na starej infrastrukturze po Asterze tez maja dosc szybko wdrazana modernizacje. Jeszcze pol roku temu odmawiano mi umowy 120/10, bo ponoc nie wyciagne tyle.

Link to post
Share on other sites

szkoda, że infrastruktura budowana jest tylko w miastach

Tu się mylisz? TPSA ma lepszą infrastrukturę na wsiach niż w miastach. Sam mieszkałem w centrum Krakowa i wiem, że po dziś dzień nie ma tam nowych kabli ale leżą te które były kładzione prawie 35 lat temu i (sic!) mają oplot jeszcze z tkaniny. Kiedyś miałem NEO 6mbit i przy każdym deszczu zrywało połączenie. a kiedy przeszli monterzy to kable dosłownie rozsypywały się w palcach - tak były zetlałe. Ten stan rzeczy jest po dziś dzień. Z drugiej strony mój kolega mieszka w Lanckoronie i wierz mi jest to malutka mieścina i spokojnie ma 20mbit.

 

Problem polega na tym, że w miastach jest obowiązek puszczania wszystkiego kanałami a te które są, są przepełnione a na nowe TPSA nie chce wywalać kasy, bo są to gigantyczne pieniądze. Na wsiach większość infrastruktury leci po słupach i tam modernizacja jest o wiele łatwiejsza i tańsza. Minie jeszcze z 2 lat kiedy w polce będzie Internet na poziomie USA, Japonii czy (bliżej) Niemiec. 50 lat komunizmu i zaniedbana infrastruktura to rzecz z jaką Polska musi się zmagać. Dlatego furorę robią małe firmy z nadajnikami wifi (często słabej jakości i jeszcze gorszymi parametrami transmisji), jest to niejako wymuszone sytuacją, nie z powodu cen internetu w pl ale z jakiego braku dostępności. Sam mieszkam w JP i oprócz jednej ogólno-japońskiej firmy która świadczy usługi WIMAX nie ma nikogo takiego który dzieliłby 20mbit między 100 osób. Nie ma to sensu bo za te same pieniądze masz 200/100mbit na światłowodzie w domu.

Link to post
Share on other sites

1. Mieszkam kilka km od miasta i już mam max 10mb/s down 1mb/s up :((na szczęście na starej umowie, bo inaczej to pewnie bym miał 1-3mb/s)

2. W okolicy wszystkie kable są w ziemi.

3. Nie mam możliwości zmiany operatora ( i tak wszystko leci po kablach tp) czy nawet posiadania lepszego łącza.

4. Brak jakichkolwiek szans na rozbudowę.......... :( :(

W MIEŚCIE MIAŁBYM upc czy jakiegoś symetryka 100mb/s i po sprawie

Link to post
Share on other sites

Bo UPC budowało swoją infrastrukturę od zera, choć często wykorzystywała studzienki TPSA, ale często w centrach miast studzienki są tak zapchane że głowa mała, dlatego w KRK na ul mogilskiej można zobaczyć światłowód biegnący po trakcji tramwajowej. Poza tym nie podniecaj się tak UPC, bo działa ono przede wszystkim na osiedlach gdzie najszybciej zwracają się ogromne kosztu budowy infrastruktury. O pociągnięciu światłowodu do domku jedno czy nawet wielo rodzinnego raczej można zapomnieć. Kwintesencją tego było to że za oknem widziałem światłowód ale UPC odmówiło instalacji. Jakbyś mieszkał na osiedlu - miałbyś wybór. Najlepsze jest to, że TPSA ma niby prawny obowiązek dostarczenia każdemu sygnału, ale gdy rodzice przeprowadzili się pod kraków (w okolicy pełno domów jedno rodzinnych) to TPSA odmówiła, gdyż inwestycja jest "nieopłacalna". Takie są realia w PL.

 

W JP mieszkam na obrzeżach miasta w domku jedno rodzinnym. Zadzwoniłem do NTT i w ciągu 3 dni po słupach pociągnęli światłowód i miałem super szybką sieć. Nie było gadki, że im się nie opłaca. Ciągnęli ponad kilometr żyłki. Były problemy z Pingiem ale po dwóch telefonach przełączyli mnie na inną półkę i po sprawie.

 

Tak to już jest w tej naszej Polsce- jak im się inwestycja szybko nie zwróci - odpuszczają.

Link to post
Share on other sites

Tam po prostu myślą. Tu też by się zwróciła, jakby ludzie od razu po położeniu światłowodu przeszli do danego operatora. Wszystko zależy też od rządu, właściciela firmy (tpsa jest własnością francuskiej firmy telekomunikacyjnej stąd brak inwestycji), mentalności Polaków, jak i zapotrzebowania typowego Kowalskiego (niestety bardzo często jest tak: jeżeli działa to jest ok, prędkość itp. mało ważne)

Link to post
Share on other sites

Tu się z Tobą zgadzam całkowicie. Jedyne co cieszy to spadek cen w TPSA, jednak co z tego, skoro człowiek by chciał się podłączyć a nie może. Mój ojciec ostatnio dzwonił do TPSA z ponownym zapytaniem i wiesz czego się dowiedział? Że kable już są w okolicy i nawet mogli by się podłączyć ale nie opłaca się modernizować centrali. Sam robię w tej branży na rynku japońskim i ciężko mi jest wyobrazić taką sytuację, że się odmawia z takiego błahego powodu. Jasne sprzęt "półkowy" tani nie jest ale jeśli mowa jest o kilkudziesięciu użytkownikach (wszyscy sąsiedzi też by chcieli się podłączyć) to wystarczyły by 2-4 półek i sprawa byłaby załatwiona, zwłaszcza że umowy są na dwa lata. Szkoda słów. Polska niby się modernizuje ale nadal jedną nogą siedzi w lesie.

 

Myślałem o dostępie przez komórkę (pal sześć pingi - ojciec nie gra w CoD) ale jak zobaczyłem, że w PL nadal funkcjonują limity i to żenująco niskie (25 GB w czasach kiedy nie jedna strona główna ma 5 MB i ma tonę reklam) a ceny są jak w Japonii to ręce mi opadły. Ja na komórce mam za 120 zł nielimitowany transfer do i z sieci na wszystkie usługi. Czasami jest szybciej czasami wolniej ale chodzi szybciej niż moje łącze w Polsce jak wyjeżdżałem za granicę.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...