Skocz do zawartości

Kupie konsole PS3 X360


Recommended Posts

Tak jak w temacie kupie konsole ps3 lub xbox 360 na gwarancji producenta, do 450zl.Konsola nie musi posiadać gier w zestawie ponieważ będzie używana jako czytnik filmów blu rey,a gry pożycze od kolegi.

Xbox 360 nie ma odtwarzacza Blu-ray.

 

 

Wikipedia:

Konsola używa nośników w postaci płyt DVD+DL. Istnieje także możliwość odtwarzania płyt HD DVD po zakupieniu dodatkowego zewnętrznego napędu. Nośnik HD DVD obecnie stosowany jest tylko do odtwarzania filmów; Microsoft zdementował plotki o planach wydawania na nim gier.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem nie posiadam tego telewizora, ale raczej powinno być OK, najlepiej kablem hdmi podłączyć.

 

Co do filmów to jak jest ps3 w pełni sprawne to raczej nie ma problemów.

 

Trochę informacji:

http://www.pssite.com/poradniki-93-poradnik__wszystko_o_blu_ray_w_playstation_3.html

 

W przypadku filmów Blu-ray są one podzielone na trzy główne regiony (A, B, lub C), które muszą się zgadzać z regionem naszego PS3 – europejska konsola ma region B. Oczywiście wiele filmów na Blu-ray, podobnie jak DVD, jest tzw. "Region-free", czyli możliwa do odczytu na każdym sprzęcie, bez względu na przypisany mu region. Informacji na temat regionu szukajcie na opakowaniu płyty (z tyłu na dole).

 

http://www.pssite.com/files/2010/11/tabelka-regiony-PS3_ps3site1-605x177.jpg

 

Co do filmów DVD są one podzielone na sześć stref (od 1 do 6; 0, 7 i 8 pojawiają się w wyjątkowych sytuacjach) oraz dwa formaty wyświetlania (NTSC i PAL). Niestety w przypadku płyt DVD nie tylko PS3 musi być kupione w tym samym regionie co film DVD, ale również wspomagać format wyświetlania (PAL lub NTSC). Podobnie jak w przypadku Blu-ray, wiele filmów DVD jest region-free (region 0). Europejska PS2 i PS3 są przypisane do regionu DVD - 2.

http://forum.pclab.pl/topic/551622-PS3-jako-odtwarzacz-bluray/page__st__20

 

 

PS3 odtwarza filmy 3D na BluRayu. 
Bez problemu sobie radzi z DTS-HD, DD MA HD
AVI odtwarza, ale napisy trzeba nanieść na obraz. mkv nie odtwarza, natomiast odtwarza MP4 w wysokiej rozdzielczości
Jakość tych dekoderów i ogólnie audio w PS3 jest bardzo wysoka, przez ostatnich kilka lat był to jeden z najlepszych odtwarzaczy BluRay, teraz również nie ustępuje. 

Nie wiem czy interesuję Cie kupno na allegro, ale można tam wyłapać super slima z gwarancją do 2017r./2016r. u producenta w cenie do 450zł. 

Nawet nie szukałem długo.

Link to post
Share on other sites

O pobór prądu nie płacze, mój PC ciągnie 550w a zasilacz mam 760w. Interesuje mnie raczej wersja Super Slim ale Slim też może być.

Czytałem że ps3 ciągnie filmy Blu-Rey na rozdzielczości full hd a mam TV Ultra HD. PS4 pewnie ogarnie Ultra HD.

 

AKTUALIZACJA

- Kupie PS3 DO 500zł

 

- Kupie PS4 DO 1100zł

 

Jestem raczej zagorzałym graczem PC, ale dobry odtwarzacz Blu Rey jest w cenie konsoli więc warto by kupić.

 

2) Jakby wyglądały filmy Full HD na takim TV ultra hd? Obraz byłby rozciągniety czy mniej szczegółowy ?

 

 

Edit: Okazało się ze PS3 nawet Full Hd nie ogarnia, tylko HD.

Edytowane przez Colin2000
Link to post
Share on other sites

 

 

2) Jakby wyglądały filmy Full HD na takim TV ultra hd? Obraz byłby rozciągniety czy mniej szczegółowy ?

 

bedzie to wygladało jak na tv 1080p

po prostu poleci upscaling do 4k 

 

1 pixel obrazu z konsoli (1080p) = 4 pixele na ekranie uhd

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...