Skocz do zawartości

Recommended Posts

Moi kochani, obawiam się że mój pc umiera ;__;

Objawy :

-spalona jedna kość ramu (slot też wygląda na spalony)

Po jakimś czasie wentylatory zaczynają chodzic bardzo głośno i pc sie wiesza, po czym nie można go odpalić, odpala i słychać przez 2 sek wentylatory i gasnie i tak w kółko. Odłącze wszystko ,złoże od nowa i działa, czasem jest tak że wieczorem działa ok, rano wstane i nie odpala, troche sie pobawie i znów działa.

Dziś zauważyłem na płycie głównej dziwną wysypke :http://imgur.com/GzCiAXc

 

Sprawdzalem temperatury po ok 30min grania, grafika max 59stopni a procek 68.

E7200

8600Gt

Asus p5k

Link to post
Share on other sites

Tzn z tym wyłączaniem sie po jakims czasie to przesadziłem, dzieje sie tak ale tylko jak komputer jest nie używany, 2 razy było tak że nikt nie używał go przez min 30min i nagle zaczynał głośno chodzić, podchodze do niego a tam czarny ekran a wentyle cały czas chodzą, umierał, rozbierałem go i po jakims czasie bawienia sia w końcu załapywał.

Miernika nie mam więc nie mam jak dobrze sprawdzić, podobno programy dają złe wyniki, ale i tak sprawdziłem hwmonitor-em ;d

http://i.imgur.com/faD8GT6.png

Link to post
Share on other sites

Napięcia raczej w normie. Ale co do tej "wysypki" na płycie to chyba oznaka jej agonii. Najlepiej jakbyś pożyczył od kogoś pasującą do twoich części płytę i zobaczył czy działa normalnie. Innej metody nie ma.

 

Koledze niedawno spaliła się płyta (aż był okopcony chipset) i niby komputer normalnie się urychamiał, ale co pewien czas też miał jakieś humory z wentylami i się wyłączał. Jego komp miał już z 7 lat.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...