Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Ostatnio zakupiłem Silicon Power Velox V70 240gb. Chciałbym przenieść tylko system windows 10, który mam zainstalowany na hdd. Próbowałem paragon hard disk 15, ale wyszło, że po wybraniu folderów w, których jest windows to będzie ważyć 256 gb! Co mam zrobić, żeby przekopiować sam system? Nie mam możliwości reinstalacji, bo nie mam płyty do windowsa, mam tylko do 7 a chyba już nie można zaaktualizować. Proszę o pomoc.

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem można zaktualizować, zainstalować 7 i zaktualizować. Jednak nie ma potrzeby tego robić. gdy zaktualizowałeś 7 do w10, to klucz aktywacyjny przypisał się do konta microsoft i (chyba) płyty głównej. Spróbój odłączyć hdd, zainstalować 10 z pominięciem wpisywania klucza. Po uruchomieniu zalogować się na konto microsoft i aktywować system (kilka razy klikać) i zobaczyć czy będzie działać. Jak nie to uruchamiasz system z hdd, wyciągasz klucz z w10 jednym z programów do tego i wklepujesz go w windowsie na ssd.  Jeśli nadal nic to spróbuj usunąć, w zarządzaniu kontem MS przez neta, urządzenie sparowane z twoim kontem - to co zostało odczytane jako w10 zainstalowany na hdd. Następnie spróbój aktywować w10 na ssd. Jak nadal nic to pozostaje zainstalowanie w7 i zrobienie aktualizacji po usunięciu sparowanego z twoim kontem ms urządzenia z w10 (tego zainstalowanego na hdd). Jednak chyba zmiana dysku to nie tak duża zmiana by w10 rozpoznawał nową instalację jako instalację na nowym urządzeniu, więc powinna działać automatyczna aktywacja.

Edytowane przez arrancar
Link to post
Share on other sites

Ja mam i używałem Paragon Hard Disc Manager 14 i tam jest migracja samego systemu.Nie wiem jak to u ciebie pokazuje 256 Gb.Może poczytaj w necie jak tego programu użyć ? Ja nie miałem żadnych takich problemów właśnie przy migracji z hdd na ssd...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...