Skocz do zawartości

"Bezcenny" wybór: MSI R9 390 8G czy MSI GTX 970 100ME?


Recommended Posts

Hej, wiem że temat tego typu był przerabiany już 500 katrylionów razy, ale teraz jest to trochę inna sytuacja. Mianowicie nazwijmy to w ten sposób, że mam do wyboru za darmo dwie wyżej wymienione karty, i w takiej sytuacji kiedy nie musicie nic płacić a tylko wybrać którąś z nich, to co lepiej wsadzić do swojego pudła? Zaznaczam przy tym, że kiedy wyjdą w przyszłym roku nowe przełomowe generacji kart graficznych Nvidii i AMD, to będę chciał wtedy którąś z tych wyżej wymienionych kart (wybraną teraz kartę) sprzedać i kupić nową generację na dłuższy czas.

Obecny sprzęt to:

 

Zasilacz: Fractal Design Tesla R2 650W 80+ Gold

Obudowa: Fractal Design Core 3000 USB 3.0

Monitor: LG IPS237L-BN (1920 x 1080)

Procesor: Intel Core i5-4570 3.2GHz BOX

Płyta główna: Gigabyte GA-H87-D3H

Pamięć RAM: Crucial Ballistix Sport 16GB (2x8GB) 1600MHz DDR3 CL9

Dysk SSD: Plextor M5S 128GB (PX-128M5S)

Dysk HDD: Seagate Barracuda 3TB (ST3000DM001)

Karta muzyczna: Audiotrak Prodigy HD2 Advance DE

Napęd optyczny: LG BH16NS40

Klawiatura + mysz: Logitech Combo MK330

Link to post
Share on other sites

390tkę, jeśli nie chcesz mocno podkręcać, jeśli interesuje Cię mocne OC, to 970.

OC jakoś mnie specjalnie nie intryguje co do tej kwestii.

Istotne jest też właśnie to (bawiąc się trochę w proroka tudzież we wróża Zefira), którą kartę będzie się bardziej opłacało sprzedać za ten niecały rok.

Link to post
Share on other sites

390tka myślę że będzie tanieć wolniej. Choć patrząc tak ogólnie to karty nVidii wolniej tanieją.

wuuut :co:

Trzy dni temu stałem przed tym samym dylematem,finalnie wybrałem gtx 970 g1,zajrzyj tutaj http://forum.benchmark.pl/topic/185913-niereferencyjna-r9-390-kt%C3%B3r%C4%85-wybra%C4%87/, tam masz filmiki porównujące wydajność,zwróć uwagę że 970-tka to referent,jeśli chodzi o sprzedaż w przyszłości to przypuszczam że nie będziesz miał problemów bez względu na to którą wybierzesz,sam tak planuję zrobić po premierze nowych kart,ponieważ potrzebujesz karty na dzisiaj a po premierze nowych zamierzasz ją sprzedać lepszym wyborem będzie 970-tka:

po primo pierwsze-większa wydajność(niewielka ale zawsze)

po primo drugie-zawsze możesz podkręcić i wtedy dogania stockową 980

po primo trzecie-chłodniejsza

po primo czwarte-mniejsze zużycie prądu

po primo piąte-większość gier jest robiona pod nvidie

po primo szóste-pomimo zmniejszenia narzutu na cpu karty amd i tak potrzebują 20-30% szybszego procesora

http://pclab.pl/art63999.html

Edytowane przez sting3572
Link to post
Share on other sites

Po pierwsze 970 jest wolniejszy

Po drugie nie dogoni ( za duża różnica)

Po trzecie i czwarte to się zgodzę

Po piąte co z tego, jakaś różnice to robi ze ma logo nVidia

Po szóste i tak jest wydajniejsza

 

A co do filmiku to radeon był po OC ? NIE!

Już spotkałem gry które wymagają więcej niż 4GB. Np gta V, Shadow of mordor a tam jest przepaść miedzy tymi kartami. Z tym 3.5 GB dużo w przyszłości nie zdzialasz.

Nie rozumiem ludzi którzy na siłę kupują wolniejsza kartę. Płacą wam za to czy jak

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Po pierwsze 970 jest wolniejszy

Po drugie nie dogoni ( za duża różnica)

Po trzecie i czwarte to się zgodzę

Po piąte co z tego, jakaś różnice to robi ze ma logo nVidia

Po szóste i tak jest wydajniejsza

 

A co do filmiku to radeon był po OC ? NIE!

Już spotkałem gry które wymagają więcej niż 4GB. Np gta V, Shadow of mordor a tam jest przepaść miedzy tymi kartami. Z tym 3.5 GB dużo w przyszłości nie zdzialasz.

1.Nie,nie jest,różnica 3-5 fps mieści się w granicach błędu pomiarowego,gdyby była to stała różnica 20fps w każdej grze moglibyśmy mówić o większej wydajności.

2.Dogoni referenta,zależy od modelu.

3.Masz racje.

4.Masz racje.

5.Czasami jak wiemy z doświadczenie bardzo dużą,działa to również w drugą stronę,jednak ilość gier które są wydawane pod nvidie jest znacznie więcej.

6.Nie,nie jest,patrz punkt 1.Na dwóch takich samych procesorach o takim samym taktowaniu 970-ka jest i będzie szybsza.

 

 Co do filmiku,nowe radeony fabrycznie są już tak podkręcone że trudno cokolwiek więcej z nich wycisnąć,do testów gościu używał REFERENTA 970-TKI którego póżniej nieznacznie podkręcił i 390 znowu została w tyle,żebyś za dużo nie szukał podpowiem Ci że było to przy testowaniu Wiedżmina 3.

 

Jeśli chodzi o Shadow of mordor i  gta V,mówisz tu na razie o dwóch grach i o kilku lokacjach w tych grach,więc nie ma mowy o jakiejś przepaści,myślisz że producenci gier zaraz zaczną wypuszczać gry potrzebujące 8gb bo amd się obudziło,odgrzało stare modele kart dokładając im ramu i poprawiając chłodzenie?też tak myślałem ale bardzo w to wątpie.

Edytowane przez sting3572
Link to post
Share on other sites

r9 390 przyszłościowa 

R9 390 i GTX 970 nie są kartami przyszłościowymi,to są karty na teraz,nawet seria Fury nie jest kartą przyszłościową bo mimo pamięci HBM i dużej przepustowości ledwo dogania Gtx 980ti i to dopiero w wyższych rozdzielczościach,tylko wtedy zaczyna brakować jej pamięci.

O kartach przyszłościowych będzie można mówić jak wyjadą nowe serie. 

Edytowane przez sting3572
Link to post
Share on other sites

Hmmm... czyli jak na razie reasumując wychodzi na to, że w tym przypadku, czyli posiadania możliwości wybrania za darmo wspomnianych kart, na niecały rok czasu i następnie najlepszej "opłacalności sprzedaży" za ten okres czasu wybranej karty, mniej więcej połowa jest za zielonymi a połowa za czerwonymi :->

Link to post
Share on other sites

jeżeli chcesz kartę słabszą, nie podatną na oc i z gorszą kulturą pracy to kup 390

Pokaż mi portal oprócz pclola gdzie radeon jest słabszą kartą, większość zachodznich portali piszą że radek jest wydajniejszy.

Co do oc to 1200 na rdzeniu i 700mhz na pamięciach to słaby wynik ?

Link to post
Share on other sites

Z tego co się orientuje to R9 390 od MSI ładnie się kręci w benchmarkach jest lepszy od gtx'a 970. Teraz też stoję przed wyborem : GTX 970 a R9 390 od MSI. Tak jak pisałem w benchmarkach 390 sprawuje się lepiej w większych rozdzielczościach i w niektórych wygrywa na 1080p. Plusem jest również 8 giga pamięci, ale czy wykorzysta aż całe 8 - tekstury, renderowanie to na pewno wspomoże. Kto wie jakie wyjdą gry za rok czy za kilka miesięcy i 4 giga może nie wystarczać.. Teraz jedynie czekać na więcej testów na DX12 czy faktycznie tak jak AMD mówiło, że ich nowa seria będzie pięknie śmigała na nowym DX. 
Ogólnie sam zamierzam skusić się na R9 390, jak nie pyknie to sprzedam po roku i wejdę na nową serię od Nvidii.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Pokaż mi portal oprócz pclola gdzie radeon jest słabszą kartą, większość zachodznich portali piszą że radek jest wydajniejszy.

Co do oc to 1200 na rdzeniu i 700mhz na pamięciach to słaby wynik ?

Wszystko zależy od tego w jakich lokacjach są testowane karty,było to już wyjaśniane na forum,np:PurePc(przypuszczam że większość portali zagranicznych też) testuje karty w lokacjach gdzie jest mały narzut na procesor czyli de facto masz "czystą" wydajność karty,natomiast PcLab przeprowadza testy w lokacjach gdzie jest obciążony zarówno procesor i karta,dlatego takie testy są bardziej wiarygodne i nie ma tu się co doszukiwać teorii spiskowych.

 

No a co wyście myśleli,że wejdzie dx12 i nagle wydajność R9 280x będzie na poziomie GTX 980,dx12 wspiera obydwie serie,przynajmniej amd zaczyna doganiać nvidie,tylko co z tego skoro ceny ich kart są na tym samym poziomie albo wyższe od zielonych.

Link to post
Share on other sites

Pokaż mi portal oprócz pclola gdzie radeon jest słabszą kartą, większość zachodznich portali piszą że radek jest wydajniejszy.

Co do oc to 1200 na rdzeniu i 700mhz na pamięciach to słaby wynik ?

 

było już wałkowane milion razy poczytaj starsze tematy o tych kartach. Co do wyniku OC to moja boostuje sama o więcej mhz niż twoja po maks oc.

Link to post
Share on other sites

Uważam, że r9 390 będzie lepszym wyborem.

 

Problem narzutu sterowników AMD na procesor został rozwiązany i możesz ten postulat między bajki włożyć.

Jest wręcz przeciwnie teraz to gtx mają większy narzut na procesor  :P

https://youtu.be/G3TEkQ0kiuA?t=52

 

Zawsze lepiej jak karta ma dyspozycji 8GB pamięci zamiast 3,5 GB.

Po pierwszych testach widać, że w  DX12 karty AMD radzą sobie wyśmienicie, wzrost wydajności jest ogromny w przy niewielkim wzroście w przypadku kart nvidii.

 

Jeżeli karty gtx970 i r9 390 w DX11 są na podobnym poziomie, to DX12 R9 390 będzie radził sobie zdecydowanie lepiej od gtx970. 8-)

Edytowane przez martinoxxl
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak już dogonią nvidie dopracują stery do dx12 to wyjdzie nowa seria GTX i znów blady strach bo tych kotletów już nie odgrzeją.

Ile to już razy taka historia miała miejsce ze strony AMD ? Wydzie to wyjdzie tamto - nowe stery ,  nowa seria , wyjdzie fury , wyjdzie w10 teraz dx 12 bla bla bla podziwiam ludzi niedostrzegających faktów , fanatyzm ? religia ?.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...