Skocz do zawartości

Dysk SSD (240-256GB) do ok 400 zł


Recommended Posts

Witam,

jako że za jakiś tydzień mam zamiar zakupić dysk SSD (240-256GB) pod system i dodatkowe programy lub gry to proszę Was o pomoc. Dysk mam w planach kupić na morelach, chyba że warto wybrać inny sklep.

 

Mam na oku:

1. Crucial BX100 250 GB - ok. 365 zł (wyczytałem na PCLabie że podobno Cruciale mają problemy ze znikającą zawartością dysku i spadającymi odczytami przez co dyski i system na nich mulą - czy to prawda? Ma ktoś ten dysk i może o nim coś napisać?)

2. GoodRAM C100 240 GB - ok. 385 zł (z tego co wyczytałem jest lekko wolniejszy od Cruciala BX100, ale do tej pory żadnych problemów z nimi nie było. No da się zarobić Polakom)

3. A-Data Premier SP610 256GB - ok. 389 zł 

4. Trascend SSD370 256GB (dzięki aluminiowej obudowie lepiej odprowadza ciepło i podobno żadnych problemów z nim nie ma)

5. A-Data Premier Pro SP920 256GB - ok. 395 zł

6. Crucial MX200 250 GB - ok. 409 zł (Szybszy od BX100 ale podobno te same problemy co BX100/MX100)

 

Moja płyta główna to: GA-EG31MF-S2 z biosem FEb (beta bios z modem na Xeona 771) - z tego co szukałem w biosie nie mam trybu AHCI.

 

No i jak to jest? Który dysk najlepiej wybrać? Nie chcę wtopić kasy żeby potem mieć problemy z tym dyskiem systemowym.

Link to post
Share on other sites

 

 

czy to prawda?

 

Zdarza się to w przypadku MX100, którego nikt już nigdzie raczej nie poleca.

 

 

 

Crucial MX200 250 GB

 

Na dzień dzisiejszy najrozsądniejszy wybór - łączy świetne osiągi z przystępną ceną.

 

 

 

dzięki aluminiowej obudowie lepiej odprowadza ciepło

 

:/  Autentycznie nie wiem, co napisać. SSD z zasady praktycznie się nie grzeją, a nawet jeśli im się zdarzy to nie ma to żadnego znaczenia. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

To ja pozwolę się podpiąć pod temat, znalazłem własnie to: http://www.x-kom.pl/goracy_strzal/5682?utm_source=fanpage&utm_medium=link&utm_content=5682&utm_campaign=GS-FB i jestem bardzo ciekaw czy zakup tego SSD się opłaca, czytałem test na Tom's Hardware i wygląda on całkiem dobrze. Brać go czy dać sobie spokój i kupić MX/BX?

Link to post
Share on other sites

Sp920 też wypada fajnie, ten sam kontroler co w MX200 i kostki na 20 mm od microna, w testach wypada podobnie co mx200, jest trochę wolniejszy w zapisie liniowym od mx200 Ale szybszy w zapisie próbki 4k.

Ja bym brał sp920 ze względu na kostki w wyższym procesie do tego trochę tańszy.

Ale oba mx200 i sp920 są bardzo podobne.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Sp920 to klon m550 Ale wypada od niego lepiej w testach. ( na tyle lepiej że jest porównywalny do mx200 )

 

Tak im wyższy proces i niższe zagęszczenie danych tym lepiej, bo kości sa żywotniejsze. ( wytrzymają więcej operacji zapisu i kasacji )

Choć przy tych dyskach spokojnie można zapisać 0,5 PB i NAND nie będzie uszkodzony

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Okej, czyli rozumiem że im mniejszy proces technologiczny to większa szansa na uszkodzenie kości. Czyli 20nm>16nm.

Rożnica w cenie MX200 a SP920 to 14 zł na korzyść SP920 no i te 6 GB więcej na dane. Trudny wybór :/

Nie wiem czy mogę o to zapytać w tym temacie czy muszę nowy założyć. Chłodzenie mam Termalright Macho HR-02.

Mam do wydania max. 1900 zł i mam za to zakupić zestaw (złożyłem dwa):

Lepiej wybrać zestaw 1 ze względu na lepszy SSD, 16GB ramu, nadal mocny CPU (ale bez możliwości kręcenia) i płytą, która mi odpowiada ze względu że posiada wszystko co potrzebuje + DualBios?
Czy może lepiej wybrać zestaw 2 bo można zrobić OC z moim coolerem, niestety tylko 8GB ram w jednej kości, słabszy SSD niż w 1 zestawie no i najtańsza płyta główna z Z i do tego Asrock (posiada DualBios?), któremu za bardzo nie ufam (nigdy takowego nie posiadałem, zawsze tylko Gigabyte i Asus).
 
Jeżeli nie wypada tutaj o to pytać to proszę napisać a założę temat.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...