Skocz do zawartości

!!! POMOCY !!! Znikające miejsce na dysku C Win 8.1 x64


Recommended Posts

Witam.

 

Konfiguracja laptopa:

CPU- Intel Core i3-3217U 1.80 GHz

RAM - 4GB DDR3

GPU - Intel HD Grafics 4000/ GeForce GT 720m 

HDD - 500 GB

Win 8.1 x64

 

Mam dość duży problem ze znikającym miejscem na dysku C. Wczoraj ze 100 GB zostało mi 8 GB poszperałem więc w Google i doczytałem się, że dużo zajmują punkty przywracanie więc wyczyściłem je i zmniejszyłem obszar punktów przywracania na dysku C z 25% do 10% (ok.10 GB).

Po oczyszczeniu dysku faktycznie na dysku C pojawiło się ponad 20 GB wolnego miejsca. Niestety dzisiaj wolnego miejsca na dysku C jest już tylko 17 GB. Ma dysku C zainstalowany jest tylko system i programy, Biblioteka/Moje Dokumenty/Pulpit są puste wszystkie dokumenty,zdjęcia itp. trzymam na oddzielnej partycji magazynowej E. 

 

Rozmiary folderów na dysku C:

 

Windows - 36,2 GB

Program Files - 

Program Files (x86) - 

ProgramData - 5,86 GB

User - 3,79 GB

 

RAZEM - 65.2 GB

 

Dodam jeszcze, że jakiś czas temu też miałem taki sam problem i z 100 GB pozostało mi ok. 2 GB czyściłem komputer CCleaner-em, defragmentowałem Disc Defrag,ale to nic nie pomagało. Uruchomiłem i wyłączyłem system kilka razy i w jakiś niewiadomy mi sposób nagle pojawiło się ponad 30 GB wolnego miejsca. Spokój był na jakiś czas ale wolne miejsce powoli malało i znów mam ten sam problem.

 

P.S. Nie wiem czy na znikanie wolnego miejsca na dysku C może mieć wpływ to, że komputer prawie w ogóle nie jest wyłączany tzn. po zakończeniu pracy zamykam po prostu pokrywę i laptop przechodzi w tryb uśpienia.

 

Pozdrawiam i bardzo proszę o pomoc

Link to post
Share on other sites

Czy przypadkiem kolego nie ruszałeś opcji kopii zapasowej ? Zobacz w ustawieniach systemu, kopia zapasowa.

Ten program potrafi zeżreć dysk twardy jeżeli jest niepoprawnie skonfigurowany. Po każdym uruchomieniu systemu tworzy się obraz systemu.

Najlepiej ją wyłącz i w opcjach usuń wszystkie kopie zapasowe. Na 99% to będzie to.


Polecam http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/back-up-files#1TC=windows-7

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czy przypadkiem kolego nie ruszałeś opcji kopii zapasowej ? Zobacz w ustawieniach systemu, kopia zapasowa.

Ten program potrafi zeżreć dysk twardy jeżeli jest niepoprawnie skonfigurowany. Po każdym uruchomieniu systemu tworzy się obraz systemu.

Najlepiej ją wyłącz i w opcjach usuń wszystkie kopie zapasowe. Na 99% to będzie to.

Polecam http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/back-up-files#1TC=windows-7

Dokładnie miałem to samo . Zrobiłem jak kolega mówi> Miejsce na dysku przestało znikac. :)

Link to post
Share on other sites

Z tego co udało mi się znaleźć to funkcja "Kopii zapasowej" w Win 8.1 nazywa się teraz "Historia plików" i jest ona u mnie wyłączona. A miejsc na dysku C coraz mniej. Spróbuje przez kilka dni normalnie wyłączać komputer i nie korzystać z funkcji "Uśpienia".

Napisze czy przyniosło to jakieś efekty.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...