Skocz do zawartości

Wymiana procesora - Problem z uruchomieniem PC


Recommended Posts

Chciałem wymienić E2180 na E7400 i tutaj zaczęły sie problemy. E7400 na pewno jest sprawny, ponieważ sprawdzałem go na innym komputerze. Zakutalizowałem BIOS do najnowszej wersji (MOBO: Asus P5K https://www.asus.com/pl/Motherboards/P5K/).Po wymianie, nałożeniu pasty i radiatora komputer włącza się na 1-4sek zakręci wszystkimi wentylatorami i wyłącza się (ciągły reset). Wyjmowałem baterie, brak skutków. Nie słychać dzwięków sugerujących problem. ,,Bombowy" zasilacz Modecom Feel. Obydwa procesory mają to samo TDP także wątpie, że tutaj jest problem.

Link to post
Share on other sites

Tzn z tego PC korzystam cały czas. Styki są nieuszkodzone, ponieważ E2180 cały czas działa na tej płytce. Komputer uruchamia się poprawnie tylko z starym CPU. Przy próbie zmiany pojawia się problem wymieniony w 1 poście.

 

Którego CPU mam sprawdzić parametry?

Link to post
Share on other sites

Którą wersję BIOS wgrałeś? Po zmianie procka najlepiej przed włożeniem nowego na pustej płycie odłączonej od zasilania wyjmij baterię od bios, włóż nowego proca i dopiero wsadź baterię i podłącz zasilanie. Sprawdź czy dobrze wpięte jest dodatkowe zasilanie na procesor. Jeśli masz wersję BIOS 1201 to powinno wszystko być ok. Zasilacz swoją drogą i tak bym zmienił na coś taniego ale konkretnej firmy. On daje dużo mniej od nominalnego i te jego "zabezpieczenia" ale chyba nie muszę tego tłumaczyć.

Link to post
Share on other sites

Procesor zmieniam przy wyjętej baterii od BIOS'u na 10min. BIOS się resetuję bo potem gdy wkładam E2180 (na E7400 komp nie startuję) muszę ustawiać datę itp. Komputer podczas tego procesu jest odpięty od zasilania. BIOS zaktualizowany do wersji 1201. Zmiana zasilacza przy komputerze, który ma 7lat to raczej średnia inwestycja. Chciałem ulepszyć po prostu na chwilę obecną platformę, którą i tak w końcu zmienie.

Link to post
Share on other sites

możliwe że bios zaktualizowany nie jest do tej płyty jaką posiadasz - sprawdzałeś rev. płyty przed aktualizacją. 

ponadto czy srawdziłeś czy w specyfiakcji obsługiwanych procesorów jest ten który zamontowałeś 

zasilacz jest badziewny, możliwe że nie daje rady

pozdro

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...