Skocz do zawartości

Problem z połączeniem przedzespołów: karta graf. procesor i płyta główna


Recommended Posts

Witam Was wszystkich serdecznie!

 

Kieruję się do Was z nietypową prośbą, otóż do dnia dzisiejszego posiadałem zestaw: Karta graficzna GTX 660, procesor AMD Phenom II X4 965 Black Edition oraz płyta główna Gigabyte GA­78LMT­S2P. Sprzęt ten już nie spełnia moich wymagań dlatego postanowiłem je sprzedać i zabrać się za zakup nowych części. Kwotę jaką chciałbym wydać to około 2,5 tys. nie więcej niż 3 tys, ponieważ mam też inne wydatki :) Planuje zmienić z AMD na Intel, niestety nie wiem czy dobrany przeze mnie zestaw będzie wykorzystywał swoje wszystkie funkcje (tak naprawdę chodzi o to, by pykać w wiedźmina 3 na ultra ustawieniach oraz mieć gotowego na wejście NFS). Może daną część da się kupić starszą, która będzie o wiele lepiej współpracowała niż ta nowsza i będzie tańsza.

 

Zestaw który tak na oko złożyłem:

1. karta graficzna : MSI GTX 970 GAMING 4096 MB DDR5

2. procesor : Intel Procesor Intel Core i5-4690K, socket LGA1150

3. płyta główna : ASRock H81M S1150

 

Czekam na Wasze odpowiedzi i porady :)

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez Tourist
Link to post
Share on other sites

Pytanie, co masz ze starego PC, a nadal jest zdatne do użytku. Podaj model zasilacza i obudowę.

 

http://www.esc.pl/build.php?edit=1&products_id=67633

 

Wychodzi ponad budżet, ale warto wsadzić kilka złotych i mieć możliwość kręcenia procka. Płyta nieco podrożała ostatnio, zazwyczaj stała po 369zł. Po jakimś czasie dokupisz chłodzenie CPU np. SP Fortis lub HR Macho i będzie można ostro działać z OC.

Co do grafiki, sprawdzona konstrukcja, backplate, spore możliwości OC.

 

Ewentualnie oszczędność przyniesie zmiana na procesor zablokowany, wtedy płyta nie ma znaczenia większego i można brać socket H81.

 

Oszczędniej można też Z97/Z87

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=115_400&products_id=62133

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=115_400&products_id=54287

kilka złotych w kieszeni, chociaż moim zdaniem płyta Gigabyte lepsza.

Edytowane przez Bastazar
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Reszta zestawu jest ze starego PC, obecnie jestem za granica i nie pamiętam dokładnie nazwy/modele. Zasilacz Thermaltake 630W, chłodzenie Fortis HE1225, obudowa nowa zamówiona na morele Zalman Z3 PLUS. Myślę że to są dobre jeszcze części i nie muszę wymieniać. Przyznam się, że nie zauważyłem czy płyta główna może podkręcać.. dlatego teraz zastanawiam się czy wziąć np.

 

- procesor z zablokowanym mnożnikiem Procesor Intel Core i5-4590 3.3GHz i płytę ASRock H81M S1150 H81 mając kilka stówek w kieszeni.

 

- bądź je wydać na możliwość podkręcenia (tak jak wyżej użytkownicy napisali) : procesor Intel Core i5-4690K oraz płyta Gigabyte GA-Z87X-OC.

 

Jakie jest Wasze zdanie ? opłaca się na przyszłość zainwestiwać?

Link to post
Share on other sites

Jeżeli jesteś za częściami używanymi, to kup i5 2500K, płytę na Z77 i GTX 780 Ti/970.

 

Patrząc na allegro : 

 

http://allegro.pl/msi-z77a-s01-ddr3-sata6gb-usb3-oc-fv-crossfirex-i4906019092.html

http://allegro.pl/core-i5-2500k-3-3ghz-lga1155-warszawa-sklep-i5591061945.html

 

Zgadza się? mniej więcej będzie parametrami podobny? (wiem, że bez przesady, ale czy wciąż na dzisiejszy dzień będzie mocnym zestawem)

 

Zaoszczędzam mniej więcej 400 zł

Edytowane przez Tourist
Link to post
Share on other sites

Jakie jest Wasze zdanie ? opłaca się na przyszłość zainwestiwać?

 

Moim zdaniem tak, tym bardziej, że Twoje chłodzenie CPU powinno wystarczyć do lekkiego OC. Na przyszłość nie musisz bać się o wydajność, nawet najnowszy Skylake i5 nie daje dużo więcej od kręconego 4690k, czyli procesor masz z głowy na kilka lat jak dobrze pójdzie.

Z biegiem czasu ewentualnie zmienisz GPU, ale to też zejdzie ładny czas, tym bardziej, jeżeli nie jesteś maniakiem, co musi mieć wszystko na ultra.

 

Powiedziałbym - spokojnie wytrzyma 2-3 lata bez zmian, ewentualnie lepsze chłodzenie za jakiś czas np. HR Macho i wkręcić maksymalnie procesor.

Link to post
Share on other sites

 

 

Zgadza się? mniej więcej będzie parametrami podobny? (wiem, że bez przesady, ale czy wciąż na dzisiejszy dzień będzie mocnym zestawem)

 Zgadza się i będzie parametrami podobny, do tego GTX 970 nówkę sztukę możesz kupić lub GTX 980 używany, jak dobrze znajdziesz.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...