Skocz do zawartości

Krzywa podstawa chłodzenia


Recommended Posts

Panowie,mam taką sprawę, na moim chłodzeniu thermalright hr-02 macho rev a zauważyłem ostatnio, przy zmianie pasty jakieś dziwne nierówności na podstawie chłodzenia. Wydaje mi się że było tak od początku, ale teraz się to bardziej uwidoczniło. Po prostu podstawa nie jest idealnie równa ale lekko krzywa, zdjęć niestety nie dam teraz bo musiałbym zdejmować chłodzenie, czyścić je itp. a narazie nie mam na to czasu.

I teraz pytanie, czy można taką nierówność naprawić samemu czy może kwalifikuje się to na gwarancję?

Link to post
Share on other sites

 

 

I teraz pytanie, czy można taką nierówność naprawić samemu czy może kwalifikuje się to na gwarancję?

Tak można. Lapping się to nazywa.

Bardzo drobny papier wodny ze 2500,  trochę wody i szlifujesz równomiernie stopę coolera. Wszystko zależy jak krzywa jest u Ciebie podstawa. 

Link to post
Share on other sites

Nie do końca sam papier 2500. Takim to już polerka na sam koniec. http://www.overclock.net/t/290130/lapping-your-cpu-and-heatsinkmasz tu link z poradnikiem. Jest po angielsku ale dojdziesz o co chodzi. Papier na szkło i jedziesz po tym podstawka, o tak od 400-600 w górę. Ihs też możesz zjechać jak Ci fajnie wejdzie stopa macho :)

Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że tam jest taka nierówność że nawet ten lapping może nie pomóc, ale tak jak mówiłem, zrobię zdjęcia jak będę czyścił kompa.

A to nie jest tak, że jak zarysuję IHS procesora tak, że nie będzie widać oznaczeń, to traci się gwarancję na niego?

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Odkopię temat, może nie jest za późno :D. Podstawa chłodzenia jest lekko wypukła, aby zapewnić lepszy kontakt i transfer ciepła (IHS jest lekko wklęsły). Więc nie radzę jej szlifować na płasko. Inni producenci również to stosują (np. Noctua, Raijintek). W opisie Noctua NH-D15 możesz przeczytać:

 

Why is the cooler’s contact surface slightly convex?

As the Integrated Heat Spreaders (IHS) of today’s CPUs are slightly concave, the cooler’s contact surface has been deliberately designed to be slightly convex in order to ensure optimal contact. This way, more contact pressure will be applied at the centre of the IHS directly above the DIE, which results in better heat transfer and improved overall performance.
 
Pozdrawiam
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...