Skocz do zawartości

Freezy komputera - upały za oknem?


Recommended Posts

Witam,
Od kilku dobrych dni mam problem z nowym - miesięcznym komputerem, mianowicie występują freezy i komputer nie reaguje na nic. Najczęściej towarzyszą im charakterystyczne dźwięki. Najczęściej do nich dochodzi gdy oglądam filmy na youtube. xD Komputer zacina się, nie raguje na nic, tylko na wyłączenie zasilacza oczywiście. Dodam że częściej do nich dochodzi gdy procesor jest podkręcony  ;)
Sprawdzałem SMART dysku, pamieci ram, zasilacz, płytę i za przeproszeniem, du*a.

Specyfikacja:
i5 4690k
chlodzenie: Be Quiet! Pure rock (z dołączoną pastą)
Dysk: SSD Crucial mx100 128 gb
Zasilacz: Be Quiet! Pure power L8 530w
Płyta: MSI Z97-G43 (najnowsza wersja bios)
RAM: Goodram Play 8gb (1866mhz xmp)
Temperatury procesora obciążanego prime 95: ok 78-81 stopni.
Wszystko jak zawsze a jednak zupełnie inaczej :/ Dodam jeszcze, że cieplejsze są radiatory na płycie.

Z góry dziękuję za szybką pomoc! ;):/

EDIT: Z góry przepraszam jeżeli napisałem w złym dziale!

Edytowane przez mistu1210
Link to post
Share on other sites

Mam podobny problem tyle że u mnie słychać jeszcze jak dysk twardy się wyłącza i za chwilę się wlacza, komputer nie reaguje na nic. Czasem mam też tak przywlaczeniu kompa pojawia się ekran lądowania i nagle wyłącza się dysk i za chwilę wlacza. Przy tym ekran robi się czarny i na nic nie reaguje.

Link to post
Share on other sites

@jarrino Są dwa błędy po takim freezie, jeden krytyczny.
1. System został uruchomiony ponownie bez uprzedniego czystego zamknięcia. Możliwe przyczyny błędu: system przestał odpowiadać lub uległ awarii albo nastąpiła nieoczekiwana utrata zasilania.  
2 .Poprzednie zamknięcie systemu przy 21:45:09 na ‎11.‎08.‎2015 było nieoczekiwane.  (nie ma logów o czasie awarii...)
Czy może być to spowodowane Windowsem 10...? :/

@KIciulek Taktowanie są z początku zbite. Nie podkręcałem karty graficznej, korzystam na razie z integry... Po zbiciu taktów komputer nadal zacina się, tylko kilka sekund później ;) Sekcja zasilanie jest cieplejsza, lecz na moje oko jest to spowodowane wyższą temperaturą w pokoju... PC się przegrzewa a laptop nie xD fu*k logic....

EDIT: Odpaliłem godzinny film na yt przez MS Edge, i.... voila! Myślę, że problemem jest przeglądarka (Firefox). Zapraszam jednak innych do wypowiedzenia się na ten temat ;)

Edytowane przez mistu1210
Link to post
Share on other sites

Mam podobny sprzęt i ten sam problem. Raczej nie jest to wina przegrzewania bo freeza zawsze łapie na pulpicie i tak samo jak autor tematu chce kliknąć IE na pasku i nagle wszystko stoi tylko reset pomaga. Będę miał dostęp do kompa to sprawdzę jak to wygląda na MS Edge

Link to post
Share on other sites

Witam serdecznie jestem tu nowy i szuakłem działu przywitania,ale nie znalazłem więc jeszcze raz witam forumowiczów.

Chciałem podłączyć się pod temat.A więc kupiłem nie dawno laptopa z powodu mobilności i mam na wstępie problemy chodzi tu o gry.Chciałem pograć w Fife15 i CS GO niestety ciągle mi zacina obraz brak płynności łapie freezy obawiam się,że coś z kartą jest nie tak.Podaj parametry mojego laptopa.

 

Asus G771JW-T7051D

Procesor i7-4720HQ (4 rdzenie ,od 2.60 Ghz do 3.60 Ghz , 6MB cache)

Chipset:

Intel HM87

Ilość RAM 8GB

Karta Graficzna Nvidia GeForce 960m 4GB GDDR5

zintegrowana karta Intel HD Graphics 4600

Dysk 1 256 GB SSD SATA III Dysk 2 750 GB SATA 7200 OBR.

System Windows 8.1 64bit  antywirus (opcja darmowa 360 total security)

 

1.w panelu Nvidia zmieniłem opcje zasilania z adapcyjnego na wysoką wydajność

2.aktualiacje grafiki zrobiona

3.aktualizacje zainstalowane (pozostały tylko opcjonalne)

4.system świeżo postawiony

5.prosze o pomoc ponieważ nie wiem co robić http://www.forumpc.pl/public/style_emoticons/default/prosi.gif sprzęt nie jest jakiś słaby

6.nie jestem internetowym wyjadaczem wiedzy potrafię się odwdzięczyć http://www.forumpc.pl/public/style_emoticons/default/cheers.gif czekam na wasze opinie i rady pozdrawiam Adrian.


Dzisiaj dostałem odpowiedz o Asus Polska przysłali 3 pliki instalacyjne i wszystko już działa jak na razie. 8-)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Podnieś odrobinkę napięcie, sam tak miałem jak na (bsod) g3258 1,15v na 4,5ghz

Bynajmniej u mnie nie pojawia się BSOD ;) po formacie freezy występują tylko po oc.... może jednak podniosę to niapięcie i zobaczę....

Nowy post w celu odświeżenia tematu.

 

Freezy dalej występują.... jak mógłbym sprawdzić czy nie wini RAM?

Link to post
Share on other sites

 

 

mógłbym sprawdzić czy nie wini RAM?

 

Ściągnij program MemTest. Wyciągnij wszystkie kości i sprawdzaj pojedynczo w jednym slocie. Z tego co pamiętam program po prostu wgrywasz na czysty pendrive za pomocą instalatora, który tworzy bootowalny nośnik. Tylko ustaw w BIOS/UEFI bootowanie z pena.

 

Popatrz jeszcze na kondensatory podzespołów, czy któryś nie jest wybrzuszony. Kiedyś miałem taki na MOBO. Po jego wymianie zawiechy ustały.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...