Skocz do zawartości

Witam potrzebuję pomocy chciałem sformatować system.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kamcio331,

Recommended Posts

Więc tak chciałem sformatować system, ale się zagapiłem i usunąłem 

 partycje systemową robię, nową ale pisze ze coś w biosie muszę zmienić.

 

Nie można zainstalować systemu, Windows na dysku 0 i partycji 1.

 

 

może nie obsługiwać rozruch z tego dysku upewnij się, że kontroler dysku jest włączony w menu systemu bios

komputera.

Edytowane przez kamcio331
Link to post
Share on other sites

Jeśli chesz zainstalować z boziomu UEFI Bios to tak się robi. To zależy czy chcesz instalować windows 7 czy windows 8.1, 10. W przypadku Windows-a 7 to musiz ustawić:

1.Ustawiasz napęd na AHCI DVDRW

2.Dajesz plte do napędu z systemem, i staruje wtedy instalacja Windy

3.Gdy się pojawi się już okno Windows-a przed wybraniem dalej robisz tak naciskasz Klaiwsz SHIFT+F10

4.pojawia się cmd (komędy) i wpisujesz: diskpart potem list disk i masz tu listę dysków jeśli piszesz ci że twój dysk jest 0 to wpisujesz select disk 0 a potem clean po tej operacji wpisujesz exit.

5. Ruszarz dalej wybierając tam dalej przy instalacji Windows, dajesz niestandardową itd, itd, i instaluję się windows. Po instalacji windows-a po restarcie dajesz mu start z dysku twojego no i się kończy instalacja

 

W przypadku Windows-a 8.1 czy 10 to musisz ustawić botowanie z UEFI to instalacja wygląda podobno też musiz wpisać wiersz polecenia i wykonać to samo co ci napisałem.

Link to post
Share on other sites

Twój problem polega na tym iż dysk twardy nie występuje na liście urządzeń bootowalnych w BIOSie. Przed isntalacją wejdź do BIOSa, ustaw priotytet bootowania jako pierwszy dla DVD a jako drugi dla HDD. 

 

(widziałem identyczny błąd podczas instalacji 8.1 w serwisie, w Boot Priority był tylko DVD a Second device był "Disabled")

Link to post
Share on other sites

Klikasz na nią, na dole zaświeci się słoneczko i tworzysz nową partycję. Jeżeli wszystko wcześniej skasowałeś i chcesz mieć tylko jedną partycję zaznaczasz dysk 0 i usuń potem będziesz chyba miał napisane dysk 0 nieprzydzielone miejsce zaznaczasz to niżej klikasz nowy i możesz jechać z instalacją systemu :D

Link to post
Share on other sites

Chcesz mieć 2 partycje, na system i oddzielną na reszte? Jeśli tak to wybierz "nieprzydzielone miejsce"(to na dole) i kliknij nowy. W ten sposób powstanie "dysk 0 partycja 2". Następnie "dysk 0 partycja 1" wybierasz i klikasz usuń(musi być to usuń). Teraz znów pojawi się "dysk 0 nieprzydzielone miejsce" wybierasz to i klikasz odrazu dalej.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Zrobiłem to i klikam dalej i pisze instalator nie mógł utworzyc nowej partycji systemowej ani zlokalizować istniejacej partycji, systemowej

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi, udało mi się zrobić wystarczyło wejść w bios i przywrócić ustawienia fabryczne.  :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...