Skocz do zawartości

Sony Vaio - resetuje się


Recommended Posts

Witam!

 

Kupiłem ostatnio używanego Sony Vaio VPCEB1M1E, który miał być sprawny. Niestety tak nie jest, gdy przyciskam przycisk power słychać jak się uruchamia, lecz brak obrazu i po krótkiej chwili gaśnie, następnie sam z siebie uruchamia się, ale z skutkiem jak opisałem wyżej, tylko nieraz włącza się na dłużej, wiartaczek zacznie wirować na wysokich obrotach i dalej to samo.

Po jakimś czasie nie wiadomo skąd, podczas próby włączenia pojawiło się na ekranie logo Vaio i zaczął się ładować system (Windows 7), lecz to wszystko - zresetował się podczas ładowania i tak cały czas. Próbowałem tryb awaryjny, naprawę systemu, wgrać nowy system i nadal to samo: przy ładowaniu plików/systemu resetował się. Zamieniłem dysk ze swojego starego laptopa i nic to nie pomogło, natomiast na moim starym laptopie dysk od Sony pracował prawidłowo, system się załadował. Później Sony wrócił do swojego humoru, z resetem z czarnym ekranem. Próbowałem znów wszystkiego co mi przyszło do głowy - przełożyłem kości RAM (2x4GB) miejscami, wyjąłem jedno, wyjąłem wszystkie, wyjąłem dysk, później baterię, odpalałem na samej bateri i nic.

 

Zanim zacznę męczyć się o zwrot z nieuczciwym sprzedawcą (na co nie zapowiadało, bo same pozytywy i nie handlarz), chciałbym się Was doradzić czy mółbym jeszcze coś sam zrobić by przywrócić laptopa Sony do życia? Na razie nie mam pojęcia dlaczego raz wyświetla obraz, a raz nie i dlaczego cały czas się resetuje. Jak znów zacznie to spróbuję odpalić na pendrive linuxa i dam znać.

 

Proszę o pomoc. http://www.forumpc.pl/public/style_emoticons/default/sad.png

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...