Skocz do zawartości

Pamięć Fizyczna ciągle na 50%


Recommended Posts

Przeszkadza ci to? Jak to mówią - "Unused RAM is wasted RAM!"

Gdy odpalisz grę, system sam odda swoje zasoby dla gry...

 

Gdy masz system x64(a to bezsens przy 2GB), system bierze jeszcze więcej pamięci

 

Wciśnij CTRL+SHIFT+ESC i wejdź w procesy, i co ci najwięcej pamięci zabiera

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Z doświadczenia własnego...

 

1. Dobrze skonfigurowana Vista x64 zżerała mi 800MB pamięci (wyłączone wszystkie "wodotryski", których nie potrzebowałem i bez programów działających w tle bo zwykle takowe wyłączam - minimalizm wrodzony :menda: ).

 

2. Natomiast Vista x86 to mniej pamięci zjadała. Z netem 570MB a bez neta i antywirusa 450Mb czy coś w ten deseń. Potem sprawdzę ile mi bez neta zjada jak włączę komputer. Tez powyłęczone wszystkie pierdoły w stylu przywracanie systemu, wstępne ładowanie do pamięci, kontrola konta użytkownika, zbędne usługi, harmonogram defragmentacji, aktualizacje czy indeksowanie dysku.

 

Czyli jak masz Vistę x64 i Ci zjada 50% z 2GB czyli 1 GB to lokej. A jak masz Vistę x86 to dużo za dużo.

 

Edit: Włączyłem drugi komputer i Vista Ultd. x86 zajmuje 470MB czyli 15% z 3GB pamięci. 29 procesów. I chodzi jak złoto ale dopiero po wyłączeniu wyżej wspomnianych pierdół. Więc jak zbiłeś do 27% z 2GB (ok. 555MB) to wtedy okej jest :D.

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Vista i 7 to praktycznie to samo :menda:

 

Ja podawałam wartości dla samego sytemu bez programów. Jak włączę Worda czy grę to też więcej pamięci zjada. Ale jak Ci 27% z 2GB pobiera sam system Win7 x64 to myślę, że okey.

 

Niestety nowoczesne przeglądarki czy nowe GG10 a nawet moje GG8 potrafią zjeść dodatkowe kilkadziesiąt albo kilkaset MB. Mi w tej chwili Firefoks zajmuje 116MB a bywa ze więcej czasem, nawet 200MB. GG8 zjada 31MB. Steam'a nie mam.

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Jak dla mnie górna granica zasobożerności Windowsa Visty/7 to:

- 600MB dla 32bit

- 1GB dla 64bit

Ja zbijałem poniżej bo mnie te wartości nie zadowalały, ale ja to mam minimalizm zakodowany chyba :menda:

- 470MB Vista 32bit

- 820MB Vista 64bit

oba bez neta i antywirusa. Do neta mam starego kompa.

 

Przy 4GB 25% to 1GB to tak właśnie w miarę dla systemu 64bit ale jak by się popatrzyło dobrze to by zbił jeszcze trochę chyba. Chyba, bo nie bawiłem się dłuzej Win7 64bit nigdy. Koleżance na laptopie pochłania 1,4 Gb ale zwykle w laptopach jest pełno badziewia i więcej sterowników to też system więcej zasobów zajmuje. Win7 32bit bez steroników to 350MB a ze sterownikami ok. 420MB mi zjadał na stacjonarnym Athlonie XP 2500+ z 1,5Gb ramu.

 

Natomiast więcej niż 1 GB dla samego to nie bardzo już. Oczywiście nie liczę tu wszystkich aplikacji zewnętrznych takich jak wspomniana Opera, GG, Steam. One swoje zjedzą ponad to co system bierze dla siebie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...