Skocz do zawartości

Błąd krytyczny - Menu Start i Cortana nie działają


Recommended Posts

Cześć wszystkim!
Włączam sobie dzisiaj komputer, chwilę czekam, coś się długo wczytuje, no ale okej.
Loguję się na konto, pulpit się odświeża i sru. Błąd krytyczny!

"Menu Start i Cortana nie działają. Spróbujemy rozwiązać ten problem po następnym zalogowaniu." Jak się domyślacie - ani restart, ani nic nie pomogło.
Znalazłem kilka sposób na naprawę w sieci. Od skanowania w CMD, po powershella. I co? No i nic nie działa. Cały czas wywala ten błąd. Zablokowany Menu Start oraz pasek zadań.
Nawet funkcje pulpitu, takie jak Personalizuj, się nie uruchamiają!

 

Nie wiem co to ma być. Chciałbym uniknąć tworzenia nowego konta, bo na tym mam już wszystko idealnie uporządkowane. Czystej instalacji też na razie unikam, bo nie mam na co zrobić backupu danych.

Z góry dziękuję za każdą pomoc!

Link to post
Share on other sites

Okej, za drugim razem coś ruszyło po wklepaniu komendy do powershella. Ale Menu Start się nie rozwija. Na szczęście reszta rzeczy raczej w miarę w porządku... Coś się zaktualizowało, powariowało i tyle.

@EDIT
A jednak nie. Pliki z pulpitu na przykład nie działają (zdjęcia mają miniaturkę, ale wywala błąd "Nie można znaleźć elementu" :C

Edytowane przez Vister81
Link to post
Share on other sites

 

 

Włączam sobie dzisiaj komputer, chwilę czekam, coś się długo wczytuje, no ale okej.

 

No właśnie - trzeba więcej informacji, co robiłeś, co instalowałeś, co zmieniałeś przed wystąpieniem błędu. Przydałby się wyciąg z logów systemowych i lista aktualnie działających serwisów i procesów, bo ciężko zgadywać!

 

Za poprawne "wysuwanie się" menu, za działanie "ikon" odpowiadają między innymi: RuntimeBroker i ShellExperienceHost.

 

 

 

Cortana nie działa

 

To akurat dobrze :evil::lol:

Link to post
Share on other sites

 

 

Nie instalowałem nic. Wspomniałbym o tym.

 

Czyli samo się zrobiło - ;)

 

 

 

"nie można znaleźć elementu"

 

To oznacza przeważnie dwie rzeczy (+1 specjalnie u Ciebie):

1. zła ścieżka (lokalizacja) katalogu ze zdjęciami.

2. źle skojarzona aplikacja do oglądania fotek.

 

3. inny błąd (np ten, który nie pozwala otworzyć menu i cortany) o którym wspomniane powyżej.

 

Tak, to szukanie po omacku, więc albo przeinstaluj ostrożnie OS od nowa, albo pozwól komuś przejąć kontrolę na Twoim systemem i zdalnie poszukać błędu (pod warunkiem, że zdalny działa ;) )

Link to post
Share on other sites

Sprawdź też co łączy tych ludzi, co mają ten błąd. Jakie instalują oprogramowanie, sterowniki, etc.

Ja sprawdzał nie będę, bo szkoda mi czasu. Od premiery instalowałem W10 już ileś tam razy, za iluś tam konfiguracjach sprzętowych (przeważnie jako update z 7, 8.1) - takowy problem nie wystąpił nigdy. Zamiast się bawić u kogo występuje, próbuj szukać rozwiązania.

Link to post
Share on other sites

 

 

jakbyś czytał opis tematu to byś wiedział,

 

Czytałem, i

 

 

 

że szukałem, szukałem i nie znalazłem nic

 

i zwrócił uwagę na to:

 

 

 

RuntimeBroker i ShellExperienceHost.

 

 

Można i tak.

 

 

Jutro robię czystą instalację, tyle.

 

Miłego spędzenia czasu nad OS-em.

Link to post
Share on other sites

Mam podobny problem. Co ciekawe zaraz po zainstalowaniu Windowsa wszystko jest OK, później instaluję sterowniki, programy i dopiero po którymś dzieją się podobne rzeczy.

Wynika z tego, że to któraś aplikacja, albo sterownik powoduje powyższy błąd. Trzeba tylko wyczaić który to.

Link to post
Share on other sites

Powiem wam co u mnie działa za każdym razem. Miałem już taki błąd 2 razy i za każdym razem robiłem to tak:

 

- wciskamy kombinacje trzech Króli - Ctrl + Alt + Delete

- w prawym dolnym roku jest przycisk wyłączania komputera - klik

- "Uruchom ponownie"

 

Po tym komputer chwile pracuje, nie wiem czy zapisuje czy co robi, ale za kazdym razem wygląda to jakby instalował aktualizacje, czy też plik naprawczy. Po włączeniu się komputera śmiga.

 

Niby banał ale u mnie działa, może innym też pomoże :)

Edytowane przez flavorsky
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Powiem wam co u mnie działa za każdym razem. Miałem już taki błąd 2 razy i za każdym razem robiłem to tak:

 

- wciskamy kombinacje trzech Króli - Ctrl + Alt + Delete

- w prawym dolnym roku jest przycisk wyłączania komputera - klik

- "Uruchom ponownie"

 

Po tym komputer chwile pracuje, nie wiem czy zapisuje czy co robi, ale za kazdym razem wygląda to jakby instalował aktualizacje, czy też plik naprawczy. Po włączeniu się komputera śmiga.

 

Niby banał ale u mnie działa, może innym też pomoże :)

 

U mnie też pomogło bez problemu jak wyskoczy błąd należy ponownie uruchomić komputer nie wylogowywać czy "usypiać" i wtedy instaluje aktualizacje i system działa jak należy Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Powiem wam co u mnie działa za każdym razem. Miałem już taki błąd 2 razy i za każdym razem robiłem to tak:

 

- wciskamy kombinacje trzech Króli - Ctrl + Alt + Delete

- w prawym dolnym roku jest przycisk wyłączania komputera - klik

- "Uruchom ponownie"

 

Po tym komputer chwile pracuje, nie wiem czy zapisuje czy co robi, ale za kazdym razem wygląda to jakby instalował aktualizacje, czy też plik naprawczy. Po włączeniu się komputera śmiga.

 

Niby banał ale u mnie działa, może innym też pomoże :)

U mnie też po tym zadziałało.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Najprostszym rozwiązaniem na brak działania Menu Start w Windows 10 jest restart tego przycisku za pomocą PowerShella. Wcześniej można jeszcze przeskanować z poziomu wiersza poleceń usługe. uruchamiasz wiersz polecenia i wpisujesz: sfc /scannow

 

Jeżeli to nie zadziała uruchamiamy PowerShella w trybie admina. Potem należy zatwierdzić taki kod:

 

Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"} 

 

No i restartujemy komputer. Jeżeli to nie zadziała, to można jeszcze skorzystać z porad opisanych tutaj: goo.gl/WUV1sd

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...