Skocz do zawartości

Używana karta graficzna


Recommended Posts

Witam. Przymierzam się do zakupu na allegro używanej karty r9 280x. Nie chciałbym kupić karty niesprawnej, dlatego czy moglibyście mi powiedzieć na co powinienem zwrócić uwagę? Jakie pytania powinienem zadać sprzedawcy i którym elementom przyjrzeć się na zdjęciach? Z góry dzięki.

 

P.S. Mój sprzęt to: OCZ StealthXStream 2 600W 80+ SLI PSU 120mm, Asus P8P67-M Rev.3.0, i5 2500k. Czy ta karta będzie pasować do tej konfiguracji? Nie jestem pewien czy zasilacz wystarczający.

 

P.S. 2 Dzisiaj przyszła mi przez głowę myśl że może lepiej kupić r9 380 4GB. Która karta lepsza i bardziej przyszłościowa? Nie mam zamiaru grać w wyższej rozdzielczości niż 1080p.

 

P.S.3 I jeszcze jedno, słyszałem o piszczących cewkach i artefaktach w r9 280x. Czy to jest przypadłość wszystkich kart czy tylko konkretnych producentów? Rozważam kartę Asusa.

Edytowane przez Maciej11
Link to post
Share on other sites

PS 1. Tak bez problemu. Konfiguracja daje radę.

PS 2. Z tych dwóch wydajniejsza jest 280X ale czy bardziej przyszłościowa? Who knows?

PS 3. Jak w każdych innych grafikach. Wiesz czemu są takie opinie? Bo 280X sprzedała się w dużej liczbie egzemplarzy, była świetną opcją do kopania krypto walut, dlatego też na rynku jest mnóstwo wyeksploatowanych kart tej serii.

 

Jeśli posiadasz -/+ 750zł to powinieneś znaleźć używaną na gwarancji 280X od Sapphire z chłodzeniem Vapor-X, MSI z TFIV, Gigabyte WF3 czy XFX DD. Za około 900zł powinieneś na allegro kupić nówkę sztukę, aczkolwiek za około 1000zł dostaniesz 290 z autorskim chłodzeniem. 

Link to post
Share on other sites
PS 3. Jak w każdych innych grafikach. Wiesz czemu są takie opinie? Bo 280X sprzedała się w dużej liczbie egzemplarzy, była świetną opcją do kopania krypto walut, dlatego też na rynku jest mnóstwo wyeksploatowanych kart tej serii.

No właśnie czytałem że w koparkach się te karty wykorzystuje, dlatego pytam które elementy na karcie świadczą o jej wyeksploatowaniu, i ogólnie jakie kroki poczynić żeby ten zakup był możliwie najbezpieczniejszy.

Link to post
Share on other sites

 

 

jakie kroki poczynić żeby ten zakup był możliwie najbezpieczniejszy
Najlepiej przed zakupem nałożyć prezerwatywę :) a tak na poważnie to nie kupuj od handlarzy tylko od gości którzy używali tylko grafiki do grania. Poszukaj kogoś na forum, lub odbiór osobisty. Podstawa to gwarancja.
Link to post
Share on other sites

Już kupiłem MSI. 750zł, gwarancja do lutego 2017. Dzięki za rady.


Mam jeszcze jedno pytanie. Jak już będę miał tą kartę, to w jaki sposób sprawdzić czy ta karta jest wyeksploatowana? Czy wszelkie usterki i niedogodności z tym związane zazwyczaj wychodzą od razu czy np. po roku? Karta ma 1,5 roku jeśli to ma znaczenie.

Link to post
Share on other sites

 

 

to w jaki sposób sprawdzić czy ta karta jest wyeksploatowana?

 

Optycznie - wszelkie uszkodzenia i zadrapania, przebarwienia. Brak plomb lub porysowane śruby. Nierówno pracujące wentylatory.

Akustycznie - czy karta nie wydaje dzięków obcierania, świstów itp

Programowo - Zbyt wysokie temperatury, niestandardowe taktowania. Brak reakcji na zmianę prędkości wentylatorów. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...