Skocz do zawartości

Ktory GTX 980 TI Asus vs Evga


Recommended Posts

To ja dorzucę jeszcze jeden kamyk do ogródka. Dwa tygodnie temu kupiłem 980ti Super Jet Stream Palit'a. Akurat wtedy była najszybciej dostępna na morele.net, a początkowe obawy co do marki rozwiała lektura zagranicznych recenzji i opinii na forach. Z karty jestem zadowolony, bo:

  • jest cicha, nawet przy obecnej temperaturze za oknem utrzymuje 70-73 stopnie w pełnym obciążeniu (obroty wiatraków na około 70%, szumi, ale nie wyje),
  • bez problemu utrzymuje stabilne ~1400-1450/4000 MHz w pełnym obciążeniu na standardowym napięciu; po modyfikacji TDP pewnie pójdzie więcej,
  • cewki delikatnie słychać tylko przy ekstremalnych FPS typu 500 klatek na sekundę i tylko przy otwartej obudowie; przy normalnym użytkowaniu nie wydają żadnego dźwięku.

Nie wiem jak obecnie wygląda kwestia gwarancji u Palita, ale mam nadzięję tego nie sprawdzać  :)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...

Przy tak cichej obudowie to nie dziwne że hałas g1 wydaje się straszny... Ja mam zwykłą HAF-X budę i karta specjalnie się nie wybija. Gorzej wspominam referenta gtx580. W drugim kompie jest 970tka z msi gaming i jest cichsza trochę na pewno.

 

 

naprawdę gigabyte g1 980 ti jest tak głośna w stresie? bede ją mial w obudowie zalman r1

Link to post
Share on other sites

To karta graficzna, a nie tokarka, jak ktoś jest uczulony na dźwięk to nawet MSi będzie mu się głośne wydawało.. Mi to kompletnie nie przeszkadza i po referencie 780tce o podobnej głośności nie odczuwam różnicy na minus. Gtx580 referencyjny był głośniejszy np. G1 jest w normie akceptowalnej, w dodatku ładnie się kręci, ostatnio bawiłem się i bez zmian napięć poszła na 1450mhz podczas gry w Wiedźmina3. Przy 1500mhz już były arty, ale to może kwestia podbicia napięcia. Nie bawiłem się w oc za dużo. Powiem wprost, nie żałuję kupna 980ti g1 z Gigabyte, nic nie piszczy u mnie, a temperatura max z 71-73. W mało wymagających grach koło 60+.

Link to post
Share on other sites

To karta graficzna, a nie tokarka, jak ktoś jest uczulony na dźwięk to nawet MSi będzie mu się głośne wydawało.. Mi to kompletnie nie przeszkadza i po referencie 780tce o podobnej głośności nie odczuwam różnicy na minus. Gtx580 referencyjny był głośniejszy np. G1 jest w normie akceptowalnej, w dodatku ładnie się kręci, ostatnio bawiłem się i bez zmian napięć poszła na 1450mhz podczas gry w Wiedźmina3. Przy 1500mhz już były arty, ale to może kwestia podbicia napięcia. Nie bawiłem się w oc za dużo. Powiem wprost, nie żałuję kupna 980ti g1 z Gigabyte, nic nie piszczy u mnie, a temperatura max z 71-73. W mało wymagających grach koło 60+.

 

 

można sie baweić wiatrakami? by zmniejszyc obroty?

Link to post
Share on other sites

Ja wgrałem najnowszy bios do karty f4 bodajże, który niby ma poprawiać pracę chłodzenia, oraz programami do oc gpu da się regulować obrotami wentylatorów. Zerknę rano i napiszę dokładniej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...