Skocz do zawartości

STEELSERIES SIBERIA V2 czy Razer Megalodon?


Recommended Posts

Mam taki dylemat jak w tytule.

Zastanawia mnie też kwestia wbudowanych w te słuchawki kart muzycznych. Posiadam kartę muzyczną Asus XONAR i czy odsłuch na USB będzie zbliżony? Może gorszy, lepszy? Czytałem testy, jednak liczę jeszcze na Wasze opinie. Wizualnie jednak chyba Siberia, masywna, estetyczna i chyba ma większe muszle, w których mieszczą się całe uszy. W przeciwieństwie do Megalodon'ów, który jednak też jest bardzo ciekawym rozwiązaniem. Zdecydować się jednak ostatecznie nie mogę.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Sennki hd555/CAL! + karta dzwiękowa. Jak chcecie kupować gejmerskie gówna to kupujcie. Uważam, że lepiej zapytać się kogoś obeznanego żeby doradził. Za cenę tego badziewia masz mid/low-end'owe słuchawy + muzykalną kartę, które zjedzą ten syf.

Link to post
Share on other sites

Sennki hd555/CAL! + karta dzwiękowa. Jak chcecie kupować gejmerskie gówna to kupujcie. Uważam, że lepiej zapytać się kogoś obeznanego żeby doradził. Za cenę tego badziewia masz mid/low-end'owe słuchawy + muzykalną kartę, które zjedzą ten syf.

Sam w tej chwili używam Fatal1ty HS-1000, kupowałem je głównie z myślą o gamingu w RTSy i RPGi także liczył się głównie mikrofon i wygoda, jednak teraz mam zamiar kupić AKG K514 bo jakość muzyki na tych HSkach jest najwyżej mooocno średnia.

Link to post
Share on other sites

Ostro, ostro @hotig. Megalodon to tWOIM zdaniem "gejmerskie gówna". Dla Twojej informacji po 1. nie śmierdzą jak kał, po 2. Nie ma nigdzie we wkładce dwóch nagich panów, ani tęcz ani również nie dodają do zestawu wazeliny, czy też wibratora doodbytniczego. Może w Twoim Limitowanym zestawie to było, trudno mi stwierdzić.

Fatal1ty HS-980 to były moje poprzednie słuchawki. Sennki hd555 po 1 nie podobają mi się, a jeśli chodzi o moje odczucia @lukczas to jestem w trakcie testów, jednak dopiero dziś kupię nowego CoDa i będę miał porównanie jeszcze na tej grze. Dam Ci znać na PW jakie mam odczucia. Prawda jest taka, że BARDZO MOŻLIWE iż są za drogie (dałem 445PLN) i w niższej cenie mogę mieć coś porównywalnego. Dla mnie sprzęt oprócz tego, że jest technicznie bardzo dobry musi mi się sprzęt podobać. Za to jestem w stanie zapłacić, choć teoretycznie jest to bez sensu. Tak jak np. klawiatura Logitech Illuminated za 350PLN jest szaleństwem jeśli się tego nie czuje i nie jest się wystarczająco szalonym. Ja czuje i wystarczająco szalony miłośnikiem komputerów również jestem.

PS: Żal jak to niektórzy zamiast konstruktywnej krytyki, potrafią jedynie rzucać teksty poniżej drsiarskietgo rynsztoka.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ostro, ostro @hotig. Megalodon to tWOIM zdaniem "gejmerskie gówna". Dla Twojej informacji po 1. nie śmierdzą jak kał, po 2. Nie ma nigdzie we wkładce dwóch nagich panów, ani tęcz ani również nie dodają do zestawu wazeliny, czy też wibratora doodbytniczego. Może w Twoim Limitowanym zestawie to było, trudno mi stwierdzić.

Fatal1ty HS-980 to były moje poprzednie słuchawki. Sennki hd555 po 1 nie podobają mi się, a jeśli chodzi o moje odczucia @lukczas to jestem w trakcie testów, jednak dopiero dziś kupię nowego CoDa i będę miał porównanie jeszcze na tej grze. Dam Ci znać na PW jakie mam odczucia. Prawda jest taka, że BARDZO MOŻLIWE iż są za drogie (dałem 445PLN) i w niższej cenie mogę mieć coś porównywalnego. Dla mnie sprzęt oprócz tego, że jest technicznie bardzo dobry musi mi się sprzęt podobać. Za to jestem w stanie zapłacić, choć teoretycznie jest to bez sensu. Tak jak np. klawiatura Logitech Illuminated za 350PLN jest szaleństwem jeśli się tego nie czuje i nie jest się wystarczająco szalonym. Ja czuje i wystarczająco szalony miłośnikiem komputerów również jestem.

PS: Żal jak to niektórzy zamiast konstruktywnej krytyki, potrafią jedynie rzucać teksty poniżej drsiarskietgo rynsztoka.

Pozdrawiam

BO słit focie na nk z megalodonami dają +10 do respektu i skilla w FPSach?

 

Wyrzuciłeś kasę na bardzo przeciętne słuchawki, które można porównać z kossami za 120zł (konkretnie sb45 - z czego kossy na dźwiękówce, którą masz dobrą, zagrają lepiej i będą miały lepsze pozycjonowanie. miałem w łapkach i na uszach megalodony jak i parę innych pr0 gejmer headsetów i nadal nie wiem dlaczego tak drogo kosztują, bo ich jakość i możliwości są po prostu śmieszne i żałosne).

 

Chcesz dobrego headsetu dla graczy?

http://www.3kropki.pl/p/4/4/sennheiser_pc_350.php

 

Proszę. Niewiele drożej, a jakość o niebo lepsza. O niebo to za mało powiedziane.

I gry i muzyka na tych słuchaweczkach to miód dla uszu.

 

 

Megalodony to twój wybór. Nie narzucaj nam swojej błędnej, wręcz heretyckiej opinii, że są one dobre, zwłaszcza kiedy my wytaczamy na front sennki hd 555/CAL!/ inne DOBRE słuchawki. My znamy okrutną prawdę, której nie chcesz przyjąć do świadomości. Ja nie mam zamiaru się narzucać, jednak chcę Cię tylko uświadomić, że to jest duży błąd z Twej strony. I postaraj się unikać agresywnych docinków względem kogoś kto ma rację, a Ty nie. Wychodzisz po prostu na idiotę, który nie zna się na rzeczy. Anyway EoT.

Link to post
Share on other sites

BO słit focie na nk z megalodonami dają +10 do respektu

Choć trudno w uwierzyć nie mam konta na naszej klasie.

 

i skilla w FPSach?

Nie przepadam za FPSami, Killzone 2 i CoD w który gram aktualnie to wyjątki dla oderwania.

 

Wyrzuciłeś kasę...

Nie martw się, ja zarobiłem ja "wyrzuciłem".

 

...na bardzo przeciętne słuchawki

Jeśli tak będzie (na razie mam inne zdanie, przynajmniej w porównaniu z Fatal1ty HS-980) to kupię inne. Nie przejmuj się tak, nie będziesz mi musiał dokładać na nowe, może nawet te kupisz ode mnie na allegro za 200PLN. Ohh zapominałem są dla Ciebie "gówniane":)

 

Nie narzucaj nam swojej błędnej, wręcz heretyckiej opinii, że są one dobre

No popatrz a w testach różnych serwisów też mają opinie dobrych. Może i drogich ale dobrych. To nie tylko moja opinia. Ja swoją dopiero wyrabiam.

 

Ja nie mam zamiaru się narzucać

Robisz to z premedytacją od 1szego posta na 5+.

 

I postaraj się unikać agresywnych docinków względem kogoś kto ma rację, a Ty nie

To jest doprawdy straszne, co ja zrobiłem, zapytam jutro znajomego w sklepie czy mogę je oddać, dzięki hotig, co ja bym bez twoich dobrych rad uczynił!

 

Wychodzisz po prostu na idiotę, który nie zna się na rzeczy. Anyway EoT.

Nie każdy może być tak zaje**sty jak ty hotig, z takim darem przekonywania i wrodzoną charyzmą... z tym trzeba się urodzić!

 

Pozdrawiam Cię serdecznie! Dużo zdrowia życzę.

Link to post
Share on other sites

Testy internetowe, testy internetowe...

 

Tam biorą pod uwagę co innego. Słuchawki do gier to już testerzy mają gdzieś, jak spisują się w bardziej wymagającym środowisku (dźwięk w grach jest kiepski, w porównaniu z muzyką na oryginalnych krążkach). Gry nigdy nie stawiały sprzętowi audio wysokich wymagań, dlatego słuchawki muzyczne zawsze będą deklasowały, takie gamerowskie headsety.

 

Przestań się do mnie czepiać, bo nadal nie masz racji.

 

Też mi problem zarobić 400zł... Sam jestem człowiekiem dorosłym, samemu się utrzymującym więc nie musisz się przechwalać, ze zarobiłeś te 400zł. Z każdą swoją wypowiedzią, przekonujesz mnie, że jednak jesteś dzieciakiem, który jest mocny w gębie, a zwłaszcza anonimowo w internecie.

Link to post
Share on other sites

Hotig zrozum, że jakbyś nie zaczął pierwszy to bym się nie czepiał. Byleś strasznie agresywny już na początku atakowałeś, ale NIEWAŻNE. Widzę, że odpuściłeś to i ja daję spokój PEACE.

Ja mam możliwość wzięcia sprzętu i przetestowania go, dlatego sam chciałem je sprawdzić bo nie wierzę w testy do końca jak i w recenzje gier. Sam testuję. Płace jak chcę za kilka dni, nie to oddaję do sklepu w nienaruszonym stanie. Dziś rano przyszła Siberia, ale odbiorę ją do testów dopiero w piątek to sprawdzę.

 

Żeby było jasne, że nie jestem jakimś kretynem co kupuje a potem nie potrafi być uczciwy w ocenie. A jestem zobowiązany być na tym forum szczerym, gdyż wiele osób mi pomogło podczas OC mojego starego E2180 oraz i5 i nie tylko.

MEGALODON w skrócie, ale na temat: Od zwykłego użytkownika, dla zwykłego użytkownika.

 

1. Istnieje wada na Windows x64bit i nie działają. Po prostu nie. U mnie działały tylko na USB we front panelu. Jest fix, ale on niczego nie gwarantuje. Problem leży w zasilaniu z USB na x64 systemach. Jest o tym temat na oficjalnym forum Razera. Da się to niby rozwiązać, ale należy pamiętać, że coś takiego może mieć miejsce:

http://www.daxfrost.com/2010/02/06/raze ... 4-bit-fix/

 

2. Dźwięk ma "echa". Co prawda w takim CoD Black Ops jest fajnie, ale jeśli nie gra się cały czas w takie gry to było to dla mnie nienaturalne.

3. Wiem, że da się regulować dźwięk, każdy w wirtualnych głośników. Ale to jest po prostu przekombinowane dlatego, że w mojej opinii... jego 7.1 jest BARDZO mocno naciągane, nie da się zrobić 7.1 czy nawet 5.1. ze stereo.

 

Może to bardzo ogólne i posiadacze Megalodona będą mieć za złe moją opinię, ale zostaję przy standardowym jack/jack a nie USB.

 

Żeby nie było Megalodon gra czysto, bardzo czysto i to własnie był dla mnie problem, potrafi strasznie wyciągać trzaski i niesłyszalne normalnie zniekształcenia z mp3 a zwłaszcza w filmikach na YT.

 

Żeby nie było, że tylko tak mówię oto dowód, że nadal mam te słuchawki:

http://img827.imageshack.us/img827/6062/10112010044.jpg

 

IMO to przekombinowany sprzęt, tak zwany przerost formy nad treścią. Dobry, ale przekombinowany. Sprawdzę Siberię, ale coś mam wrażenie, że ogólnie moje "stare" Fatal1ty HS-980 były na moje potrzeby doskonałe, może zupełnie niepotrzebnie szukam na siłę nowych słuchawek. Bo różnice w jakości dźwięku są już ciężko zauważalne. Co innego jakby sobie kupić sprzęt audio 5.1 do pokoju, wtedy byłaby różnica a tak... to strasznie dogadzanie sobie na siłę. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Żeby było jasne, że nie jestem jakimś kretynem co kupuje a potem nie potrafi być uczciwy w ocenie.

Tutaj nie chodzi o uczciwość, ale odniesienie. Jak kiedyś kupiłem sobie Thompsony za 50 zł, to wydawało mi się, że grają świetnie, bo miałem porównanie tylko z pchełkami Creative'a.

Link to post
Share on other sites

To jakbyś zrezygnował z gamerowskich to potestuj sennheiseery pc 350 :P Taniej koss sb45/49/hq2.

Jeżeli mikrofon nie jest priorytetem to hd555 lub CAL!.

 

Tam różnice dźwięku będziesz odczuwał masakryczną.

 

U mnie przesiadek było dużo więc ich opisywać nie będę, ale przeskok z fatal1ty na plantronics gamecom 367 już był sporym plusem jeżeli chodzi o jakość dźwięku, a potem na hq2, dalej CAL!, hd555, pc350 po drodze testy wyżej wymienionych kossów i akg.

Link to post
Share on other sites

Hej,

Chodzi właśnie o mikrofon jest on dla mnie bardzo ważny, musi być zintegrowany bo używamy z ludźmi w MMO. Miałem kiedyś przyczepianego Zalmana i stojący Logitech, jeszcze jak miałem Creative Aurvana Live. Obydwa mikrofony nie zdały egzaminu po dłuższym graniu, niestety. Dlatego szukam czegoś dobrego z mikrofonem. Niestety po rozczarowaniu Megalodonami obawiam się, że będę wracał do Fatal1ty chyba że Siberia będzie lepsza. Zaczynam jednak w to wątpić, coś mi się zdaje, że jest pewnie poziom, który już w tego typu sprzęcie jest nie do przejścia. Na pewno słuchawki typowo muzyczne mają jeszcze lepszą jakość, ale jak wspomniałem, słuchawki są tylko do grania. Muzyki słucham na T40, zobaczę wiec jak sprawi się Siberia i pomyślę czy warto, czy dać sobie spokój z tym kombinowaniem.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dlatego szukam czegoś dobrego z mikrofonem. Niestety po rozczarowaniu Megalodonami obawiam się, że będę wracał do Fatal1ty chyba że Siberia będzie lepsza.

to zacznij w koncu szukac czegos NIE na usb, skoro masz xonara.

audio na usb leci w specyfikacji 1.0, bez korekcji bledow, przy mizernym ekranowaniu kabli w przewodzie gratis dostajesz sporo smieci. z tych wlasnie powodow "file" maja gdzies usb 1.0 i chcac wyjsc z kompa stosuja konwertery usb->spdif, one smigaja w 2.0, z korekcja. to pierwsze primo, drugie to jakosc wzmacniacza zakletego w takich sluchawkach. jednym slowem zenujaca. jesli myslisz, ze dostajesz cos duzo lepszego niz to: http://allegro.pl/karta-dzwiekowa-muzyc ... 10256.html to srogo sie mylisz. chocbys ucial kabel i podpial pod niego sluchawki za 2k to i tak nie ma szans zagrac. konstrukcja takich wzmacniaczy jest w stanie prawidlowo zewrzec cewki chyba tylko w dousznych pchelkach. w porownaniu z xonarem, ktorego juz masz, wypadaja jak tico przy ferrari.

nie wiem coz jest takiego odrazajacego w sluchawkach typu:

http://www.mp3store.pl/article/a/b/c/d/ ... 6531171023

http://www.3kropki.pl/product.php?id=13189

?

gwarantuje Ci, ze po zakupie takowych T40 beda budzily usmiech politowania.

zastanawiam sie, ile headsetow kupisz i sprzedasz zanim do tego dojdziesz?

jesli dalej bedzie Ci sie wydawac, ze slyszenie przeciwnika przed zobaczeniem gwarantuja tylko produkty "pro-gamer" to zalatw sobie zwykle sluchawki i obejrzyj to:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...