Skocz do zawartości

Wycena HP Pavilion dv9885ea


Recommended Posts

Witam serdecznie, jest to mój pierwszy post na tym forum chociaż jego zawartość jako gość przeglądałem już od ok. dwóch miesięcy.

Zwracam się du użytkownikow forum z prośbą o wycenę laptopa hp pavilion dv9885ea, którego szczegółową specyfikację zamieszczam poniżej. Dodam, że laptop posiada jedynie delikatne przetarcie na obudowie po prawej stronie touch pada w miejscu dotykania jej nadgarstkiem podczas pisania. Matryca nie posiada żadnych rys czy martwych pixeli. http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/docu ... ct=3717516

 

HardwareProduct Name dv9885ea

Product Number KU177EA

Microprocessor 2.50 GHz Intel Core 2 Duo processor T9300

Microprocessor Cache 6 MB Level 2 cache

Memory 4096 MB (2 x 2048 MB)

Memory Max Up to 4 GB DDR2 (Up to 1 GB may not be available due to 32-bit operating system resource requirements)

Video Graphics NVIDIA GeForce 8600M GS

Video Memory Up to 1791 MB (512 MB dedicated)

Hard Drive 320 GB (5400)

Multimedia Drive Blu-Ray ROM with SuperMulti DVD±R/RW Double Layer

Display 17" WXGA+ High Definition BrightView Widescreen (1440 x 900)

Fax/Modem High speed 56K modem

Network Card Ethernet 10/100BT integrated network interface

Wireless Connectivity Intel PRO/Wireless 4965AGN Network Connection

 

Bluetooth

Sound Altec Lansing speakers

 

3D Sound Blaster Pro compatible sound 16 bit integrated

Keyboard Full size desktop keyboard (with separate numeric keypad layout)

Pointing Device Touch Pad with On/Off button and dedicated vertical Scroll Up/Down pad, volume control, mute buttons, 2 Quick Launch Buttons

PC Card Slots One ExpressCard/54 slot (also supports ExpressCard/34)

External Ports 5-in-1 integrated Digital Media Reader for Secure Digital cards, MultiMedia cards, Memory Stick, Memory Stick Pro, or xD Picture cards

4 USB 2.0

1 HDMI connector

1 VGA port

1 RJ11 modem connector

1 RJ45 ethernet connector

S-video TV out

2 headphones-out

1 mic-in

1 IEEE 1394

remote control infrared port (remote optional)

cable docking connector

Dimensions 28.50 cm (L) x 39.60 cm (W) x 3.16 cm (min H) / 4.18 cm (max H)

Weight 3.55 kg (7.8 lbs)

Power 90 W AC Power Adapter

8-cell Lithium-Ion (Li-Ion) battery

What's In The Box HP Pavilion WebCam with stereo Integrated Microphones

 

HP Mobile Remote Control

 

SoftwareOperating System:

Genuine Windows Vista Home Premium 32-bit

Security and Support:

Recovery partition (including possibility to recover system, applications and drivers separately)

 

Optional re-allocation of recovery partition

 

Recovery CD/DVD creation tool

 

Symantec Norton Internet Security 2008 (60 days live update)

 

Notebook Help & Support

Multimedia:

Windows Media Player

 

Windows Photo Gallery

 

DVD Play

 

Windows Movie Maker

 

Windows DVD Maker

 

Cyberlink DVD Suite

 

Windows Media center

 

QuickPlay for Windows

 

HP Total Care Advisor

Productivity and Finance:

Microsoft Works

 

Microsoft Office Home and Student 2007 60-Day Trial Version

Internet Solutions:

Microsoft Internet Explorer 7.0

 

Windows Mail

 

Adobe Reader 8.0

Jeżeli zamieścilem ten temat w złym dziale to z góry przepraszam administratora i proszę o przeniesienie wątku w odpowiednie miejsce.

Link to post
Share on other sites

Opis tak długi ponieważ skopiowałem wszystko ze strony HP żeby nie było niedomówień.

Z laptopa korzystam od maja 2008, więc już ponad dwa lata. Grafika jest postawiona na nowym chipsecie na ołowianych kulkach z gwarancją.

Zastanawiam się nad sprzedaniem laptopa żebym mógł złożyć jakiś PC do grania w granicach 2000. Ale widzę, że marne szanse są na dobre pieniądze za hp'ka :P

Link to post
Share on other sites

No jeśli dostaniesz za niego 1200 zł to się ciesz. Poza tym żeby złożyć laptopa do gier trzeba mieć co najmniej 2500 zł. więc będzie trochę brakować. Karta Radeon 5650 będzie odpowiednia na kilka lat :P

Jeśli chcesz jakieś inf. na temat wydajności laptopów w grach to zajrzyj do mojej mini-recenzji :]

http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/L ... -3345.html

 

PS: Następnym razem nie kopiuj informacji ze stron - wystarczy podać link :)

Link to post
Share on other sites

@Lightning

Porąbało cie? Chcesz go kupić, że mu taki kit wciskasz?

 

Druga sprawa, niech autor tematu sobie zobaczy ile Lightning w recenzji dostał minusów. Praca pisana na kolanie.

 

@do autora

Wystaw za 1400 - 1500 bo jest tego wart. Jeżeli będziesz chciał kupić laptopa do gier to załóż nowy temat. Pomożemy ci.

Link to post
Share on other sites

Z mojej winy nie zrozumieliśmy się odnośnie nowej jednostki. Gdyby udało mi się sprzedać laptopa to chciałbym złożyć sprzęt stacjonarny bo chyba jest wydajniejszy. Jednak 1500zł to nie jest dobry budżet na złożenie jednostki od podstaw... a gdzie tu monitor (chyba, że sony kdl-32") dałby radę.

 

Dziękuję wszystkim za wycenę laptopa. Szkoda, że tak niski pułap mogę osiągnąć przy sprzedaży. Myślałem, ze Bluray, procek, matryca podniosą troszkę cenę.

Wielkie dzięki.

Link to post
Share on other sites

tylko czy blueray jest takim atutem ?? wcale nie jest tak popularne, cene moze podniesc tylko potem jak ktos bedze rozwazal zakup i zobaczy ze to ta slawna seria hp ktorej padaly grafiki moze sie nim nie zainteresowac.

Link to post
Share on other sites

@Lightning

Porąbało cie? Chcesz go kupić, że mu taki kit wciskasz?

 

Druga sprawa, niech autor tematu sobie zobaczy ile Lightning w recenzji dostał minusów. Praca pisana na kolanie.

 

Nie chcę go kupić - tj pierwsza sprawa, a druga to jakoś nie mogę się doczekać Twojej recenzji :D Założę się, że będziesz dokładnie czytał te komentarze by nie popełnić moich błędów.

@do autora

Wystaw za 1400 - 1500 bo jest tego wart. Jeżeli będziesz chciał kupić laptopa do gier to załóż nowy temat. Pomożemy ci.

Teraz chyba Ciebie porąbało :D Zajrzyj czasami na ceneo lub skąpca to zrozumiesz :D:] Teraz nawet zintegrowane karty graficzne są niezłe (porównywalne do 8600M - jeśli bardzo chcesz to mogę Ci wysłać test 3DMark06 bo wiem, że jeśli podam jakikolwiek wynik to nie uwierzysz :menda: )

tylko czy blueray jest takim atutem ??

Na dzisiejsze czasy zdecydowanie nie - płyty są zbyt drogie w porównaniu do DVD koniec kropka.
Link to post
Share on other sites

Zajrzyj czasami na ceneo lub skąpca

Aha czyli porównujesz ceny nowych laptopów z używanymi, gratuluję!

 

Teraz nawet zintegrowane karty graficzne są niezłe (porównywalne do 8600M

Dziwne, jakoś tyle mocy jak mówisz mają a bardzo rzadko jakieś gry na nich działają, no dziwne, nie?

 

Czy jest atutem? Niby jest, na pewno nie takim żeby podnosić cene o stówę. Ludzie zawsze lubią mieć czym zaszpanować. I chociaż tego się nie używa to zawsze ktoś zaszpanuje, i o to chodzi.

Link to post
Share on other sites

Wystaw na allegro za kwote 1600 a jak nikt nie kupi to obnizysz .

Nowy byłby warty nie więcej niż 1900 zł

Aha czyli porównujesz ceny nowych laptopów z używanymi, gratuluję!

 

A żebyś wiedział :D Dołożenie 300 zł do nowego odpowiednika to chyba dobry interes :D

jakoś tyle mocy jak mówisz mają a bardzo rzadko jakieś gry na nich działają, no dziwne, nie?

No ciekawe w jakich detalach będziesz grał w nowsze gry na takiej karcie :D

no to przeciez napisalem ze nie jest atutem ....

Tylko to potwierdziłem :menda:
Link to post
Share on other sites

No ciekawe w jakich detalach będziesz grał w nowsze gry na takiej karcie

Gram np w Burnout Paradise na medium. Na intelu bym nawet tego nie włączył hehe.

 

Lukaszbass napisał(a):Wystaw na allegro za kwote 1600 a jak nikt nie kupi to obnizysz .Nowy byłby warty nie więcej niż 1900 zł

No tak, z gorszym procesorem i zintegrowaną kartą graficzną, życze powodzenia w kupowaniu.
Link to post
Share on other sites

Gram np w Burnout Paradise na medium. Na intelu bym nawet tego nie włączył hehe.

Ale ta gra ma wymagania :D Ciekawe jak spisywałaby się na moim laptopie (wiesz tym z tak słabym intelem i3 330 :menda:)

No tak, z gorszym procesorem i zintegrowaną kartą graficzną, życze powodzenia w kupowaniu.

No Acery już po tyle stoją - tak bardzo je zresztą lubisz :D (coś "spaściłeś" przy zaznaczaniu :D )
Link to post
Share on other sites

Ale ta gra ma wymagania Ciekawe jak spisywałaby się na moim laptopie (wiesz tym z tak słabym intelem i3 330 )

Wow, masz mocniejszego lapka odemnie za którego przepłaciłeś. Urosło ci coś? Bo dla mnie jesteś po prostu śmieszny, no ale czego tu się spodziewać po trollu.

 

No Acery już po tyle stoją - tak bardzo je zresztą lubisz (coś "spaściłeś" przy zaznaczaniu )

Acer != HP.
Link to post
Share on other sites

Wow, masz mocniejszego lapka odemnie za którego przepłaciłeś. Urosło ci coś? Bo dla mnie jesteś po prostu śmieszny, no ale czego tu się spodziewać po trollu.

Nazywasz mnie trollem? Kto zaśmiecił z cyrixem 2 tematy na temat "Physix Cuda vs Radeon"? :menda:

A wiesz co Ci powiem - mam mocnego lapka i jestem z niego bardzo zadowolony :] Po co mi i5 430M? Żeby uzyskać 5% większą wydajność? :D Widziałem wiele testów (nie tylko na benchmarku) i tyle właśnie jest :] Nie mówię, że mam jakąś super extra wydajność, ale jak dla mnie w zupełności wystarczy :)

Acer != HP.

 

Wiem, że Acery są znacznie gorsze, ale sam je wielokrotnie polecałeś :D

 

PS: Dla Twojej "mądrej" informacji trollem bym był gdybym pisał coś w rodzaju "laptopy lenovo miażdżą konkurencję - są bardzo wydajne i tanie, mają znakomite oprogramowanie bla bla bla" (zresztą sam sprawdź w słowniku co znaczy słowo troll, bo chyba nie wiesz :D

Link to post
Share on other sites

Lightning napisał(a):Lukaszbass napisał(a):Wystaw na allegro za kwote 1600 a jak nikt nie kupi to obnizysz .Nowy byłby warty nie więcej niż 1900 złNo tak, z gorszym procesorem i zintegrowaną kartą graficzną, życze powodzenia w kupowaniu.

Nie dokońca rozumiem tą ironię. O co chodzi? :help: :help:
Link to post
Share on other sites

@Lightning

Ależ tak, jesteś trollem. Albo udajesz :D

 

Wiem, że Acery są znacznie gorsze, ale sam je wielokrotnie polecałeś

I kolejny raz wyszedłeś na cymbała. Zawsze polecałem je jako wysoko wydajne, jako alternatywa dla drogich, dobrych jakościowo laptopów. Niektórym nie przeszkadza, że zamiast szczotkowanego aluminium mają plastik.

 

Jak masz jeszcze jakieś kompleksy do załatwienia to zapraszam na pw bo nie będę śmiecił autorowi w tym temacie.

 

@do autora

Chodzi o to, że on nie może znieść tego, że za 3000 kupił laptopa z i3-330M heheh. Czyli z gorszym procesorem niż ty masz.

 

A co do ironii to on myśli, że kupujący mający do wydania 1500 zł to zamiast twojego laptopa kupi jakościowo gorszego i 400 zł droższego nowego Acera. Pozostaje życzyć powodzenia w kupowaniu kolejnych drogich laptopów hehe.

 

Nie polecam go słuchać, to samo powie ci orbik albo kilka innych osób, lightning lubi nabijać sobie posty w tematach o których nie ma pojęcia. Nie bez powodu ma dwa ostrzeżenia :D

 

Mało tego, on we własnej recenzji laptopa napisał, że na notebookach słabo się zna :menda:

Link to post
Share on other sites

Ależ tak, jesteś trollem. Albo udajesz :D

 

I to mi gada ktoś kto się z cyrixem tak koleguje :D

Chodzi o to, że on nie może znieść tego, że za 3000 kupił laptopa z i3-330M heheh. Czyli z gorszym procesorem niż ty masz.

Weźcie go - ty sam się po prostu nie umiesz pogodzić z tym, że mam 3 razy mocniejszy sprzęt od Ciebie :D

Mało tego, on we własnej recenzji laptopa napisał, że na notebookach słabo się zna

No mało się znałem 3 dni po zakupie :menda: Teraz to już nabrałem wprawy :] (100 razy już to pisałem).

 

PS: Non stop krytykujesz pojedynczo każdy nowy sprzęt który kupię - ja jakoś nigdy nie pojechałem po Twoim laptopie mimo, że teraz śmiało mógłbym to zrobić. Twoja recenzja też nie jest idealna, a mimo to nie wygarnąłem tego w komentarzu. No ale jak założyłem temat "podkręcanie Radeona 5730" i na starcie dałem Ci pochwałę to jaki zaraz byłeś chętny do dalszej pomocy :]

Zakończmy ten temat - bo jeszcze sam zacznę wszystko krytykować i stanę się taki jak Ty.

Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...