Skocz do zawartości

Lenovo y580 i problem z dyskiem twardym.


Recommended Posts

Witam,

 

Wczoraj wszystko było ok, komputer działał jak co dzień, zero sygnałów, że coś może być nie tak. Dzisiaj z rana, po podniesieniu pokrywy, pojawił się ekran logowania, wpisuję hasło i nic. Poczekałem parę minut, ctrl+alt+del nie działały, więc zastosowałem twardy reset. I teraz niespodzianka. Komputer pokazuje logo lenovo, uruchamia się dysk twardy, wydaje kilka kliknięć (smutna nowość), a potem komputer uruchamia bootowalną płytę z windowsem 8.1 z napędu. I tak w kółko. BIOS nie widzi dysku twardego (przestał go wykrywać), po tych kilku kliknięciach wygląda na to, że dysk się wyłącza. ALE, po włożeniu innego dysku twardego i wgraniu nań windowsa 8.1, tego samego jaki na co dzień mam zainstalowany, a następnie podpięciu "uszkodzonego" dysku pod zewnętrzną obudowę USB, dysk normalnie rusza, da się przeglądać jego zawartość i przenosić pliki, przy czym nie wydaje z siebie żadnych niepokojących odgłosów.

 

Pytanie brzmi:

Co się stało, że się ze..psuło? :P Raczej kwestia dysku, czy coś poważniejszego? Nie miałem jeszcze okazji podpiąć go pod innego laptopa. 

 

EDIT: Podłączyłem dysk do innego lapka, ruszył bez problemów, po przełożeniu z powrotem znowu nie działał. Rozwiązaniem okazało się wyjęcie go z metalowego rusztowania i wpięcie bez niego. Bałem się o stabilność takiego działania, więc chwilowo zabezpieczyłem je kawałkami papieru, ale pytanie nadal pozostaje nierozwiązane. Co jest przyczyną? Uszkodzony port na płycie głównej? Inne dyski działają z nim bez problemu. Uszkodzony port na dysku? Też raczej nie, bo uruchomił się w 10/10 próbach na drugim lapku i 10/10 razy w wersji bez rusztowania na moim. Jakieś przebicie prądu?

Edytowane przez JohnyBravo123
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...