Skocz do zawartości

i5 750/i7 870 - Nadal wydajne?


Recommended Posts

Witam. 

 

Jeszcze dwa miesiące temu posiadałem i5 760 podkręconego do 3,8-4,0 wraz z HD 7950, którego też kręcę. Było okej, ale po wymianie na 2500K i podkręceniu do 4,5-4,7 jest inna bajka. W każdej grze jest więcej klatek i to sporo, wykorzystanie GPU też jest znacznie wyższe na 2500K i nie ma już tych strasznych dropów, które często miały miejsce w np. Far Cry 4. 

 

Moim zdaniem i5 760 jest dalej okej kiedy jest podkręcony do 4Ghz, ale na pewno nie jest to procesor, który będzie dobry do zestawu z GTX 970. Moim zdaniem więcej niż 7970 nie powinno się do niego pakować, chyba że gramy w gry, które oszczędzają procesor, a wykorzystują kartę graficzną. Nawet 7970 nie rozwinie zawsze pełni mocy.

Link to post
Share on other sites

Mam i5-750@3.6ghz + GTXa 970.

W grach nie odczujesz dużych problemów, w niektórych będzie przyciśnięty na 100% i z lepszym prockiem wyciągnąłbyś więcej klatek, jednak na dzień dzisiejszy i Wiedźmin 3 nie był problemem.

Do GTXa 970 jednak lepiej mieć coś mocniejszego jak już masz kupować, bo potencjał nie będzie w pełni wykorzystany.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

 Wiedźmin 3 nie był problemem.

 

 

Wiesiek 3 nie potrzebuje mocnego procka więc 1 gen i5 po oc daje radę.

 

Ogólnie gtx 970 czy też 7970/280x to już za wysokie progi dla tego procka żeby, karta była w pełni wykorzystana.

Edytowane przez RaaKoo
Link to post
Share on other sites

Upsss....no to się trochę zmartwiłem waszymi komentarzami,myślałem właśnie że w końcu wymienię tego GTX-a 660Ti na choćby 970 a tu czytam że to kiepski pomysł,choć nie dawno ludzie pisali "spokojnie wsadzaj 970 czy R9 290" 

Sam nawet myślałem że tragedii nie będzie i spokojnie taki i5 750 po OC na 3.8 czy 4.0GHz wystarczy a tu "zonk"

Chciałem też wymienić ten i5 750 na i5 4440(była okazja za 400zł) ale znowu mi odradzali i że mała różnica w wydajności,tak więc zostałem przy i5 750.

Podczas testów w różnych grach rzadko się zdarzało żeby CPU szedł na 100%,może jakiś jeden rdzeń dobijał,a tak średnio 80-90% choćby w GTA5,w innych grach to karta już nie dawała rady a CPU "jechał" na pół gwizdka.

Teraz to już sam nie wiem,może zrobię tak jak pisze kima2 tzn. zmienić to wszystko na i5 2500k jeśli twierdzi że to inna bajka.

1000zł już mam na ulepszenie i myślałem że jak sprzedam 660Ti +/- 500zł to będzie na 970.

Link to post
Share on other sites

W takim razie jednak wymiana CPU+Mobo  była by lepsza niż przesiadka na GTX-a 970 którego i tak w pełni nie wykorzystam przy obecnym CPU.

No nic,szukam jakiegoś CPU z płytą,bo za 1000zł to już chyba coś kupię i nie muszę kombinować żeby jakoś sprzedać tego gtx-a 660ti,myślę że po zmianie na lepszy procesor przyjdzie czas na GPU.

Link to post
Share on other sites

Łączę i5 750@3.6GHz z 7950 i uważam, że jest to niemal max. Także nie warto do tego CPU ładować czegoś powiżej 7970/R9 280X.

 

Warto czy nie warto to pojęcie względne. Akurat wymieniłem GTX 770 (czyli wydajnościowo około wsponianego R9 280X) na GTX 980TI od MSI.

 

Średni FPS wzrósł w większości wypadków 2x - sprawdzane w sumie 9 wbudowanych w gry benchmarkach. Wydajność w 3360x2100 (DSRx4) to czasami nawet 7x (30+ fps zamiast 4-5)

 

I to przy tym ograniczającym karty i5 750@4GHz. Zgadza się, wyniki będą niższe niz u ludzi z i7 ostatniej generacji ale bez przesady.

Link to post
Share on other sites

Wiesiek 3 nie potrzebuje mocnego procka więc 1 gen i5 po oc daje radę.

 

Ogólnie gtx 970 czy też 7970/280x to już za wysokie progi dla tego procka żeby, karta była w pełni wykorzystana.

 

No to patrząc na grę, która bazuje głównie na CPU.

Po zmianie z 5770 dało radę spokojnie pograć w Armę III na średnich, z tego co pamiętam zachowując średnio te 50kl/s.

Jak dla mnie sytuacja prosta, jak ktoś ciągle ma i5 750 po OC, zamierza go w ciągu roku, dwóch zmienić, a obecna karta nie wykorzystuje w pełni procesora, to może spokojnie brać i GTXa 970, karta się szybko nie zestarzeje, a wymiana płyty plus procesora to i tak koszt rzędu 1-1,5k, przy czym jak mamy cienką kartę to i tak za bardzo różnicy w grach nie odczujemy.

Link to post
Share on other sites

No to patrząc na grę, która bazuje głównie na CPU.

Po zmianie z 5770 dało radę spokojnie pograć w Armę III na średnich, z tego co pamiętam zachowując średnio te 50kl/s.

Jak dla mnie sytuacja prosta, jak ktoś ciągle ma i5 750 po OC, zamierza go w ciągu roku, dwóch zmienić, a obecna karta nie wykorzystuje w pełni procesora, to może spokojnie brać i GTXa 970, karta się szybko nie zestarzeje, a wymiana płyty plus procesora to i tak koszt rzędu 1-1,5k, przy czym jak mamy cienką kartę to i tak za bardzo różnicy w grach nie odczujemy.

 

 

czytaj dalsze inne odp odnośnie szybszej karty względem cpu

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...